Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2554370 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 12, 2012, 08:39:50
Отговор #1550

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
...ако някой го е качвал преди мен се извинявам :)

Април 12, 2012, 09:36:50
Отговор #1551

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
Къде се намира тази 4-фарка :D ъъъъъ Пежо де  :D
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Април 12, 2012, 10:23:24
Отговор #1552

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
София, кв. Иван Вазов, ул Бурел 33 :)

Април 12, 2012, 12:21:19
Отговор #1553

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Снимки от вчера от една скрападжииница volvo 240 комби

Април 12, 2012, 12:24:52
Отговор #1554

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Любимото ми Волво :) но не е останало много от него :|

Април 12, 2012, 13:12:25
Отговор #1555

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Любимото ми Волво :) но не е останало много от него :|
Ехехе, като гледам още съжаляваш, че не си учил в СУ да станеш даскал по физика, хехех, и да караш по социално и всякакво право, баш такова Волво.  :))

Април 12, 2012, 15:04:26
Отговор #1556

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Любимото ми Волво :) но не е останало много от него :|
Ехехе, като гледам още съжаляваш, че не си учил в СУ да станеш даскал по физика, хехех, и да караш по социално и всякакво право, баш такова Волво.  :))
лелееее :D тази история съм я забравил преди 100 години :D ...върна ме към младените ми :)

Април 12, 2012, 18:51:03
Отговор #1557

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
Да, баш до Шкодров се намира.  Той, Шкодрата, омръзнал съм му.  :))   Постоянно пита, тая кола не се ли предаде вече, че й правя гумички разни.  И аз го успокоявам, че няма да стане скоро. Както и да е.


Това ДеСото си беше страшно хубава кола преди 10-15 години.  Сега, изобщо не знам седи ли му оригиналния, безшумен двигател.   Да, одеве говорих с баща ми за тази черна кола.  Познава собственикът, Иван Десото-то му викали едно време. Заради колата. Тоест, поне някогашният й собственик.  Имал е и от първите Трабанти 600. И него го помня, пак беше запустял и пак с чудесен двигател.
Собственика можеби е същия, защото Траби също е там. Не го снимах ,защото преди години работих в серв Трабант-8 часа на работа, прибера се в къщи-някой чака на вратата...-не искам да се занимавам с тях .

Април 13, 2012, 17:04:44
Отговор #1558

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
И така, днес срещата ни с колегата Павни мина прекрасно и пълноценно.   Много се чудя, дали да не направя отделна тема за марка ДеСото, ама това ще го решим скоро.

Отидохме до завода, там беше.   

Пообиколихме малко и се зачудихме, как да влезнем вътре.  Вариянтът за прескачаме оградата - не беше никак удачен. Може да ни подгони пазач с брадва или едър кучешки куч.  При това много.   Излезе от някъде един човек и го попитахме дали може да погледнем колата от по-близо.  Нито ще я купуваме - нито ще я крадем, още по-малко ще я чупим.  Пуснаха ни.  И след прекрачване на прага се озовахме в истински.......отминал Соц. .

Даамм.  Няколко крачки по-навътре бяха достатъчни за да откъснат, обкръжаващото ни извън оградата съвремие от спрялото, преди десетилетия време в завода.  Там, в тишината, сякаш още се чуват припряни гласове на хора, отдали се на почивка и бъбрене в парка около фонтана.......на забравата.

И....нещо не мога да  си кача снимките, което ми прекъсва разказът.   >:( >:( >:( Нищо, ще ги кача в папка и ще ги пусна тук.  Ето една снимка на колата.....


ПС Павлине, нека си продължа разказа и не разкривай тайната, криеща се под капака.  С такава надежда посегнахме към дръжката за отваряне. С такъв трепет и очакване чаках да го отворим.  С такова нетърпение очаквах да видя някогашния, дълъг двигател. С такова желание отворихме капака и той - така щастливо ПРОСКЪРЦА и.......останах потресен от гледката.  Развали ми се настроението и всичко хубаво, приключи с това......










« Последна редакция: Април 13, 2012, 17:16:33 от Тодор Живков »

Април 13, 2012, 17:16:35
Отговор #1559

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Очарованието да влезеш в двора на старо предприятие, в цеховете и дори администрацията е огромно! Където навремето са работели половината градче, а сега има само една охрана или 100 човека работещи в единия цех ... Работата ми е свързана с това и съм обикалял доста по разни индустриални предприятия /клиенти/ из страната вече 4-5 години, а точно някъде из халетата, дворовете и навесите им се откриват различни стари "приютени" на спокойствие машини :)