Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553334 пъти)

0 Потребители и 27 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 13, 2012, 22:03:29
Отговор #1860

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
не, не съм толкова луд, че с мачетето да си проправям път към тях  :))
Те са зад един сервиз, а точно до там от където съм снимал е отъпкано да спират автомобили, от колите напред става джунглата :)

Юли 14, 2012, 11:20:19
Отговор #1861

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Това се казва голям папарак  :D Да намери такива забравени коли , та тревата е по-висока от тях  ::)Интересно как са оцелели чарковете до сега ...

Ей, браво, яка находка.  :)
Хех, ами то по принцип и двата модела са толкоз здрави машини, че странно защо така са ги изоставили.
На мойто Поршенце 924 от това ще ми свърши идеална работа точно задния ляв калник дето се вижда на снимката.
Че моя е малко ударен точно този.
А тоя е яко прав калник.

Иначе това 924 с 2-те ивици и стари номера РВ съм го виждал преди години по обяви да го продават.

Данчо, а тия коли нещо като собственост на сервиза ли са, и дали знаеш, ще ги продават ли?
Конкретно точно за 924-та ме интересува дали биха продавали някави части от нея.
Примерно предна броня ако има здрава, бих я клйопнал.  :))

Те на тоя модел са от един афиф стъклопласт, и яко се цепят.
Моята предната има таман 2-3 яки цепки по нея, и са в пълна дебелина на бронята, не стават за китиране. :-\

Юли 14, 2012, 19:55:27
Отговор #1862

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев

Данчо, а тия коли нещо като собственост на сервиза ли са, и дали знаеш, ще ги продават ли?
Конкретно точно за 924-та ме интересува дали биха продавали някави части от нея.
Примерно предна броня ако има здрава, бих я клйопнал.  :))


Нямаш грижи! В понеделник или друг ден, в който се сетя ще се отбия и питам, но съм на 99.9% убеден, че са на сервиза до тях ... Сещам се, че преди 2-3 години това порше беше пред сервиза, пак видимо занимарено ... а сега е отишло в буренаците зад сервиза ... явно или чака по-добри времена или не знам какво. Ще се отбия в сервиза и попитам ;)

Юли 14, 2012, 23:16:55
Отговор #1863

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
А мерси много.
Ами , ок, ако решат да го продават на части, и ти дадат някакъв тел. номер за контакти, ще ти бъда благодарен. :)
Иначе Японката в123 на лайстни и отгоре изглежда доста свежа и комплектна...

Юли 15, 2012, 22:59:44
Отговор #1864

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Колеги , имам хубава новина относно едно от родните ни стъклопластови купета от 80 - те , а именно София - Б.
Едното от произведените 2 ако не се лъжа е закупено от бизнесмен , обичащ ретро колите.
В момента купето е в реставраторската на виден столичен колекционер на ретро коли и след реставрацията следва проект за
електричска бегачка 8)) >:D
Колата е във   форума , но в кой раздел - не си спомням.Затова пускам линк за образа и:
http://sofiology.com/sofiiski-istorii/avtomobil-sofia/
Електропроекта ще се осъществи ей от тук:
http://mazeto.net/index.php?topic=5628.0 , чест е за моя милост , че познава и поработва съвместно с ръководителя на екипа. :)   
« Последна редакция: Юли 15, 2012, 23:09:24 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 15, 2012, 23:06:14
Отговор #1865

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
...София, ул. Кръстьо Сарафов, 53





Юли 15, 2012, 23:14:27
Отговор #1866

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
...София, ул. Кръстьо Сарафов, 53




Ники , каква марка е този.... за раздела ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 16, 2012, 00:58:28
Отговор #1867

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Иначе Японката в123 на лайстни и отгоре изглежда доста свежа и комплектна...

Не е вярно.  Боядисвана е най-малкото. Липсват ВСИЧКИ лайстни по средната линия. От предния-до задния мигач. Обемни, дебели лайстни са. Също и същата на багажника я няма.  Иначе, рамките на вратите са перфектни - като на всеки Бенц. Не знам каква им е технологията, ама тия покрития са като нови без значение дали колата е седяла само в гараж или изоставена на края на Света.  Отгоре е добре, ама дали и отдолу е същия ?  Нищо чудно тревата да е пораснала през пода до покрива. Добре че няма люк да изгние, че да се покаже тоя папрат над колата отгоре. 



За да не бъда голословен, да покажа една такава бангия.  Забравена и изоставена.   До някъде е добре, че е станало така.  Видях я случайно.  Старо Пежо, серия 505. На вид- непотребно и забутано в едни храсти.  Сив цвят, вероятно някакъв 2500 Дизел, ама готов за вторични суровини.  >:D Жалко. Да беше Турбо бензинова мислех си аз, въртейки очи насам-натам. Нищо интригуващо и съществено.


Обаче, вечно критикуващите ми очи съзряха едни дребни, но много съществени детайли.  Странен сив цвят, тъмно сиво долнище и тъмен салон с подглавници на задната седалка, ниска сложеност на пътя (тревата) и наличието на ,,пагони" около задните мигачи.  И нещо силно ме потресе.  Т`ва нещо ще да е някоя луксозна версия на тоя мъртъв дизел. Но, пък, дизелазите им май нямат такива пагони. Само бензинките масово ги имат и то само най-нацепените.  Веднага поисках да я видя. Пуснаха ме в двора. Шокът беше пълен, като видях тези табелки...



...и пагони фабрични....



После я наснимах, ама забравих да му снимам мотора.  Запалихме го дори. Толкова добре направен/регулиран N9TE, в България отдавна не е останал. После се оказа, че оригиналът е имал проблеми.  Стопени биелни/основни лагери.  Тривиално, банално, не се учудих. Зетът на собственика, пък, автомобилен професионален състезател фен на Пежо и състезаващ се с 206. Хванали се и му направили целия мотор. После го изоставят там, където го видях. 








Това е.



 












Юли 16, 2012, 01:10:42
Отговор #1868

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Пежото е страхотно! Няма ли да го прибереш/? Тамън по твойта част е  >:D

Юли 16, 2012, 13:40:16
Отговор #1869

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
...София, ул. Кръстьо Сарафов, 53
Абе това още ли си гние там? Яка ламарина - ръждива, но не е пробита... не съм минавал доста отдавна оттам, но в това състояние го помня поне от 10 г. Без предница е трудно да се определи, но най-много ми прилича на Форд модел 48 седан от 1935 г.


п.п. иначе като цена в реставрирано състояние не върви скъпо - примерно тоя от снимките е обявен за $13 000, затова се съмнявам нашенския някога да дочака спасение...
« Последна редакция: Юли 16, 2012, 13:44:08 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.