Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2554262 пъти)

0 Потребители и 25 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 02, 2012, 15:37:36
Отговор #2030

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Време беше някой да защити Данчотето преди да си е прерязал вените по дължина  :)) :))

Не знам на мен толкова са ми втръснали соц каляските ,че ми е трудно да видя в тях бъдещ проект и инвестиция на маса пари. Като в това число избощо не включвам ладата на Хари и Московеца на Танаско  :winktongue:  Там е вече друга бира  ;D

Октомври 02, 2012, 15:52:42
Отговор #2031

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Време беше някой да защити Данчотето преди да си е прерязал вените по дължина  :)) :))

Сакън, да не го направи!  :)
Данчо, забележката ми остава,но целта й не е да те обидя.
Не мразя соц-колите- в никакъв случай! В такива съм израстнал и аз.
Но е безсмислено подобни екземпляри да се пускат,при положение, че дори в Мобила има за продажба стотици в доста добро състояние.
Както и да е :)
Данчо,ти си намирал отлични класики,надявам се скоро да ни изненадаш!

Октомври 02, 2012, 15:57:58
Отговор #2032

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Аз пък израстнах във волво 144 >:D

Октомври 02, 2012, 17:53:47
Отговор #2033

Неактивен 1300

  • Публикации: 85
Аз пък съм израстнал в апартамент.Не ви знам за вас в какво сте израснали.За мен марката ВАЗ е любима и ако някои колеги със западни екземпляри от автомобилостроенето си мисли,че да поддържаш Лада в изправен и оригинален вид е лесно да си смени програмата на телевизора.Поздрави.
„1300“ since 1979

Октомври 02, 2012, 18:34:42
Отговор #2034

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Абсолютно съм съгласен, оригинални и изправни са си класики ,но тия купчини метал не мисля ,че заслужават кой знае какво внимание. Дали ще е москвич или жигули за да се запази и поддържа в оригинален вид изисква не по-малко усилия от някоя друга машина.Поздрави!

Октомври 02, 2012, 19:23:49
Отговор #2035

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Данчо си има слабост към Фиат 124 и явно когато мерне в далечината подобна каросерия , тайно си мечтае всъщност да се окаже оригинална Берлина  :) Все пак не можем да отречем , че има доста стойностни попадения от какви ли не забутани места  :))

Октомври 02, 2012, 19:26:22
Отговор #2036

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Аз винаги гледам да отбелязвам редки или стойностни модели, като Silver Shadow II вчера в темата за ретротата и поредната спасена класика /жълтата Волга комби, която вече е в сигурни ръце :) / и куп други машини, но понякога просто се разчувствам като видя някоя умираща Жигула или Лада 1500S и акцентирам на тях.
Истината е, че Ваз/Лада до 1500S са ми сантимент, защото имат италиански дух и може би за това скоро ще се опитам да се сдобия с един от малкото останали екзотики у нас - Пирин-Фиат 124 Берлина ... нооо това е тайна за сега как и от къде. Собственика му е един дядо, който го държи в гараж от както го е купил "приватизиран" с всички документи и черни регистрации, а колата дори си има метална табелка, на която пише Пирин 1200 и сглобен в Ловеч  8)) Една от 274-те седана сглобени в България!
п.с. с години издирвам материали, снимки или евентуални собственици на тази кола, а в Ловешкия музей на завода дори не са си оставили 1 екземпляр ... сега най-после попаднах на една такава, но да видим  ::)
« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 19:33:32 от dan4oteto »

Октомври 02, 2012, 19:33:29
Отговор #2037

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
и може би за това скоро ще се опитам да се сдобия с един от малкото останали Пирин-Фиати 124 Берлина у нас ... нооо това е тайна за сега как и от къде.

Наистина от сърце ти желая , Данчо да успееш и най-сетне да се присъидиниш във форума с ретро-автомобил!!!
 O0

Октомври 02, 2012, 21:17:38
Отговор #2038

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Наистина от сърце ти желая , Данчо да успееш и най-сетне да се присъидиниш във форума с ретро-автомобил!!!
 O0

Благодаря ти, дано!!! От малък съм фен на италианското автомобилостроене като цяло, а за ретро кола винаги съм мечтал.

Данчо си има слабост към Фиат 124 и явно когато мерне в далечината подобна каросерия , тайно си мечтае всъщност да се окаже оригинална Берлина  :) Все пак не можем да отречем , че има доста стойностни попадения от какви ли не забутани места  :))

Така е :)
Трябва да съберем Алфите тея дни на по едно кафе да се видим.

Октомври 02, 2012, 21:45:38
Отговор #2039

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Аз нямам нищо против соц возилата и те вече започнаха да се превръщат в екзотики по нашите пътища - само пластмаси и еднакви автомобили, сякаш на всички автопроизводители един им е дизайнера.
Едно време (50-80-те години) много от автомобилите по света са плод на италиански дизайнери, дори Нисаните и други японки също.
Със сигурност нашите Жигулита и Лади са екзотични бегачки за някой новозеландец или филипинец и наистина мисля че са ценни и заслужават своето внимание, но някак едно и също започва да накъртва. Кофти че няма купета от тях, тогава щяха да бъдат по-ценени със сигурност.
Между другото често съм се замислял да си взема една Жигула или Лада и да я направя така както аз си знам.  O0
« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 21:48:49 от Martillius »