Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553264 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 05, 2012, 12:24:03
Отговор #2050

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Всеки има право да харесва каквото си иста и какъвто си иска автомобил. В днешно време се произвеждат автомобили , които бързо щебъдат забравени. Автомобили без никакъв дух , визия и тн. Просто автомобил за извозване от А до Б. За повечето от хората тук Ладите и Москвичите са били и все още са точно това, никаква идея в дизаина на купето, на интериора, кофти окачване и возия, за вървене и мотори да не говорим, 100хил. и са за основен ремонт. Същото важи и за много други автомобили , не само от соца.
Така че всеки да си прави каквото иска , просто този вид автомобили са ни писнали и ни се ще да видим нещо по-рядко за България. На нашия паркинг има три Жигули, освен да ги снимам и тия пред съседния блок също и тн. докато темите станат по 1000 страници  :( С удоволствие гледам реставрираните Лади и Москвичи на колегите и им се радвам много, но поредната зарязана и тотално изгнила Жига не може да ме заинтригува с нищо. Толкова са много, че ако се купува за проект по-добре да е запазена, отколкото накой тотален скрап. Единствено си заслужава ако са останали 5, 15 или дори 50 броя в България.
Не мислех да пиша нещо повече по темата, но мнението ти ме изненада-противоречиво е... Автомобили за превоз от А до Я, никаква идея в дизайна?Кофти окачване и возия???
Колега, тогава кое е пример за дизайн, окачване и возия, за тебе?А същевременно с удоволствие гледаш реставрираните лади?За кое от двете не искрен-за мнението за тези коли, или че гледаш с удоволствие реставрираните такива?

И защо държите да подчертаете какво мислите за любимите ни коли, но винаги с извинението-нищо лично, не искам да обидя никого?Като говорите така за моята любима кола, как да го приемам освен лично и като обида...

Октомври 05, 2012, 12:45:44
Отговор #2051

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Колега, Frysco понеже тази мини-дискусия тръгна от моя реплика, ще опитам да кжа няколко думи в опит да я приключим, и да се съсредоточим върху темата.
А именно темата е това, което имах предвид аз,колегата Весо Митков по-горе,а и още няколко души.

Какво имам предвид?
Мислиш ли,че някой ще обърне внимание на изоставена Жигула в състоянието,което Данчо ги беше наснимал, за да опита да я купи,реставрира и спаси, при положение,както писах,че в Мобилето има десетки отлично изглеждащи автомобили от марката.

Да не говорим за факта,че само в нашия форум има десетина теми, в които се предлагат ПЛАНИНИ от нови, употребявани и всякакви други части за Жигули и соц-автомобили?! Нека не ги линквам тук,за да не се изтълкува погрешно.

Е, тогава с какво тази изоставена Жигула е от полза? Най-вероятно с много малко или почти нищо...

Главното тук е, че става въпрос за конкретно състояние на конкретна марка автомобили, а не да обиждаме марката като цяло .

Затова вярвам,че и колетага Весо Митков е искрен в тези си думи, защото и аз това имах предвид всъщност.
С удоволствие гледам реставрираните Лади и Москвичи на колегите и им се радвам много, но поредната зарязана и тотално изгнила Жига не може да ме заинтригува с нищо. Толкова са много, че ако се купува за проект по-добре да е запазена, отколкото накой тотален скрап. Единствено си заслужава ако са останали 5, 15 или дори 50 броя в България.

Това е.
 :)
« Последна редакция: Октомври 05, 2012, 12:48:36 от dido1903 »

Октомври 05, 2012, 17:47:42
Отговор #2052

Неактивен bat_ivo

  • Публикации: 13
Малибу класик седящ над 10 години или поне аз за толкова знам.Колата няма никакви документи намира се във вилната зона на Панчарево.




Октомври 05, 2012, 21:54:46
Отговор #2053

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Малибу класик седящ над 10 години или поне аз за толкова знам.Колата няма никакви документи намира се във вилната зона на Панчарево.





Колега дай да се разберем нещо да ме заведеш на мястото ако не ти е проблем аз съм от Дружба 1 :)

П.П. Мотора е осмак  O0 >:D O0
« Последна редакция: Октомври 05, 2012, 21:56:25 от Chevy »
Classic Cars

Октомври 05, 2012, 22:01:14
Отговор #2054

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
с 4-врати ли е, някаква цена обявена ли е

Октомври 05, 2012, 22:07:03
Отговор #2055

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
с 4-врати ли е, някаква цена обявена ли е

Мисля че е с 4-врати, аз ще ходя да я огледам на място и ще разбера повече подробности писал съм лично на колегата който е качил снимките.

На мен вилната зона ми е на 300г. бензин :) стига колегата да ме заведе на мястото

П.П. Колата изглежда напълно комплектна
« Последна редакция: Октомври 05, 2012, 22:11:26 от Chevy »
Classic Cars

Октомври 05, 2012, 23:57:17
Отговор #2056

Неактивен bat_ivo

  • Публикации: 13
Колата е на моя позната на баща и или на чичо и малко е заплетено там, бяха я пускали за продажба преди време но цената и беше висока а пък и без документи! От доста време се каня да я снимам и днес наминах утре ще разговарям със нея да ми каже каква е точно врътката

Октомври 06, 2012, 13:00:15
Отговор #2057

Неактивен bat_ivo

  • Публикации: 13
Говорих със момичето тя е говорила със чичо и,тои казал че колата ще стои като паметник там и няма да я продава.Била му подарьк от някакав чуждестранен министьр,  водела му се на паспорта и нямало как да я отпише и за това не я продава дори и за части.Това ми обясниха аз не можах да схвана но това е .

Октомври 06, 2012, 14:03:13
Отговор #2058

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Поне в един гараж да беше я прибрал, та да има някаква стойност тоя паметник някой ден... Накрая няма да има нужда да го продава,просто сам ще се разложи  :)

Октомври 06, 2012, 16:14:41
Отговор #2059

Неактивен Monza_GSE

  • Публикации: 170
    • Facebook
Типично за ретро автомобилите по наша земя :)
Powered by Opel RWD (Monza,Manta,Senator,Omega,Rekord,Commodore)...