Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553238 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 06, 2013, 22:13:48
Отговор #2580

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Mnogo qk toq Diane Citroen banicarkata.  :)
A kude tocno se namira?

Май 06, 2013, 22:31:24
Отговор #2581

Неактивен Weldeddiff

  • Публикации: 88
Пак е в Лозенец. http://goo.gl/maps/6bKXQ

Май 07, 2013, 20:08:22
Отговор #2582

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
А продава ли се Ланча-та?

Днес я огледах отблизо и се запознах със собственика - готин тип. Колата се продава и доколкото разбрах няма да иска някакви невероятни пари.
Това обаче е първа серия на берлина, а там нещата може да загрубеят, ако се тръгне на възстановяване. Освен това, той твърди (не сме отваряли капака), че е с 1.6 мотор, 4 карбуратура, което ме озадачи. Аз доколкото знам берлина от завода  не е излизала с 1.6, пък и тези мотори пак би трябвало да са с 2 карба. Екзотика е определено.
we all have wings, but some of us don't know why

Май 07, 2013, 20:16:36
Отговор #2583

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Днес я огледах отблизо и се запознах със собственика - готин тип. Колата се продава и доколкото разбрах няма да иска някакви невероятни пари.
Това обаче е първа серия на берлина, а там нещата може да загрубеят, ако се тръгне на възстановяване. Освен това, той твърди (не сме отваряли капака), че е с 1.6 мотор, 4 карбуратура, което ме озадачи. Аз доколкото знам берлина от завода  не е излизала с 1.6, пък и тези мотори пак би трябвало да са с 2 карба. Екзотика е определено.

Не случайно вътрешният ми глас подсказваше, че тая Ланча е доста интересна  ::)

Май 07, 2013, 23:56:11
Отговор #2584

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Дали не е все още на същия човек, от който през 2007 купих прословутата супер рядка Шкода 130РС? Чичо Емо се казва и държи нещо като малък сервиз. Тогава ланчата не беше все още толкова обрасла. Като се има предвид, че беше преправял шкодата с централен мотор от Лада и обърната кутия от Алеко /което ми създаде огромни главоболия при връщането й към оригиналния вид/, нищо чудно да е тунинговал "леко" и тази класика...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 08, 2013, 11:02:00
Отговор #2585

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Освен това, той твърди (не сме отваряли капака), че е с 1.6 мотор, 4 карбуратура, което ме озадачи. Аз доколкото знам берлина от завода  не е излизала с 1.6, пък и тези мотори пак би трябвало да са с 2 карба. Екзотика е определено.

Често на двата двойни карбуратора им казват 4.

Котков, има хора и хора, които въстановяват автомобили с цел да върнат още една бройка на пътя, а не да им излезе сметката. Финансово са много добре подплътени и са рядкост в България.
Такива хора заслужават истинско уважение!

Ясно е, че повечето автомобили можем да си ги внесем в прекрасно състояние за по-малко пари от чужбина.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 08, 2013, 19:45:23
Отговор #2586

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
И последното е добър вариант, като се има предвид колко редки антики са изнесени почти на безценица... пък и доста от нашите са побългарени поради липса на оригинални части или просто от хора достойни за темата "Да беше за инженер учил...." :) Повечето са вече достигнали такова окаяно състояние, че наистина единствено някой луд милионер би се захванал. Най-болно ми е за екземплярите пряко свързани с историята ни и автомобилния спорт у нас... ако се сравним само с руснаците, които дори по времето на СССР добре съхраняваха и се грижеха за повечето от своите реликви... а за чехи, унгарци, източногртманци изобщо да не говорим.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 08, 2013, 20:06:59
Отговор #2587

Неактивен budito1967

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Благодарен съм на колегата W 140 за снимката на Ланчия-та Фулвия.Днес колата я запазих и ще бъде започната реставрация.Колата е с оригинален мотор 1,6 с два двойни карбуратора.Има проблем с документите,но има и вариант да се регистрира.Колата ще бъде върната на пътя.

Май 08, 2013, 20:13:55
Отговор #2588

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Хубаво е,когато снимките тук помагат точно за спасението на някоя кола.
Ще чакаме да я покажеш в тема.
Успех с работата,колега!

Май 08, 2013, 20:18:07
Отговор #2589

Неактивен budito1967

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Със сигурност ще има отделно създадена тема във форума.