Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2554013 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 27, 2013, 10:53:47
Отговор #2900

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Е това бяха колите под и до навеса.
А в мазето ма една базова пура 280 еС, както и Фиат 1100 седан и 1966 модел Рекорд седан.
Тия дни ходя на гости, ще ги снимам и тях.


Декември 27, 2013, 10:55:40
Отговор #2901

Неактивен митко

  • Публикации: 15
  • Москвич 2138-1977,ОЗ "БАЛКАН"-Ловеч
Татра-та мисля че знам къде е била преди това..Жалко за колите,тази тема е пълна с коли съсипани групово...
Иначе получих отговор за опела от габровско:
"Не се продава , защото не е на собственика, ама е в много изгнило състояние. Весели празници"
Явно ще си го прибират някъде.

Декември 27, 2013, 16:23:24
Отговор #2902

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Всеки може де се досети какво липсва на снимките....... И все пак дано тези два екземпляра не отидат в музея на Надин

[img]

Каква е съдбата на комбито, може ли малко повече инфо и има ли шанс човек да се сдобие с него, ако има разбиране от двете страни ???? Благодаря много !!!!

Весели празници !

Декември 28, 2013, 09:43:36
Отговор #2903

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Колите в автоморгите изглеждат по-щастливи от тези  :'( Поне ще живеят после по други автомобили... А тези, май никога няма да оживеят.

Тъкмо гледам по Дискавъри едно предаване на име "Спасяване на класически автомобили" и си е точно по тази тема. В конкретния епизод спасяват MGB . Намират го в хангар из английската провинция. В двора има хвърлени коли като Импала, Кадилак купе, Мерцедес и други, а в самия хангар е пълно с прашасали коли. Та както и тук, според собственика (фермер), МГ-то е в много добро състояние, солидно и струва доста. Карал го е до преди 1-2-3 години. А в действителност е цялото прашно, ръждиво и му пада задния мост. Познати разлики нали  ;) Иначе тези фенове правят малко странни реставрации. Заваряват покрива и моста, сменят брони, цвят. Изглежда оригинална, а по рама ще излезе съвсем друга.

Декември 28, 2013, 18:50:21
Отговор #2904

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Татра-та мисля че знам къде е била преди това..Жалко за колите,тази тема е пълна с коли съсипани групово...
Иначе получих отговор за опела от габровско:
"Не се продава , защото не е на собственика, ама е в много изгнило състояние. Весели празници"
Явно ще си го прибират някъде.

Вероятно не е тази, за която я мислиш поне номера не съвпада. Въпросната, която беше на някакъв професор в Младост 1, а после я преместиха в един двор близо до бившата Мототехника. Взех му тогава номера на дядото, но така и не събрах кураж да му звънна, особено след като разбрах, че доста е мотал други купувачи преди мен с цената. В същия двор имаше и един Зефир, но откакто ходих там за последно са минали вече поне 5-6 г.

Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 29, 2013, 12:10:11
Отговор #2905

Неактивен macho007

  • Публикации: 140
Ето това снимах вчера в един изоставен двор в Пловдив.  Някой знае ли червената кола до Вартбурзите каква марка е ???





Декември 29, 2013, 16:13:55
Отговор #2906

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Колата е Ford Taunus 12m този модел преди 60-та година. Жалко интересна кола е, а нищо не е останало от нея.

Декември 29, 2013, 18:44:11
Отговор #2907

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Ето това снимах вчера в един изоставен двор в Пловдив.  Някой знае ли червената кола до Вартбурзите каква марка е ???

Преди 10 години исках да го купя този 12м от собственика, който живее в блока зад двора. Може да се сетите какво стана. Тогава колата беше в супер състояние. След това с времето просто гледах как се съсипва. Наистина жалко.

Декември 29, 2013, 19:36:40
Отговор #2908

Неактивен митко

  • Публикации: 15
  • Москвич 2138-1977,ОЗ "БАЛКАН"-Ловеч
Вероятно не е тази, за която я мислиш поне номера не съвпада. Въпросната, която беше на някакъв професор в Младост 1, а после я преместиха в един двор близо до бившата Мототехника. Взех му тогава номера на дядото, но така и не събрах кураж да му звънна, особено след като разбрах, че доста е мотал други купувачи преди мен с цената. В същия двор имаше и един Зефир, но откакто ходих там за последно са минали вече поне 5-6 г.


Да,значи наистина съм объркал Татра-та.А тази,бялата,мисля че отдавна не е там,където е снимана.Благодаря за разяснението,а иначе учудващо,това е 4-5-тата Татра,която срещам в България,а мислех че са малко въобще.Интересни коли са,голям двигател с въздушно охлаждане,малко недоизмислени,но интересни. :)

Декември 29, 2013, 20:18:02
Отговор #2909

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
....Интересни коли са,голям двигател с въздушно охлаждане,малко недоизмислени,но интересни. :)

Ами те затова са интересни. На твоя супер измислен Москвич, кое му е интересното? :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Tatra_%28company%29
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.