Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553049 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 30, 2013, 19:33:53
Отговор #2920

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
За мен всяка кола с въздушно охлаждане е недоизмислена,просто все едно е забравено нещо.Заз,Трабнат,Татра...за мен са един дол дренки колеги!Това нещо лятно време не може да работи на едно място повече от 10 минути.. ;DА и аз не претендирам че измисленият ми москвич е много интересен-ми не е все още,разминавам се всеки ден с такива все толкова интересни,колкото него.Но поне има водно.
Да построиш, изпиташ и пуснеш в производство ДВГ с въздушно охлаждане е изкуство.Чехите са нация техническа, тяхното
прозводство е тясно обвързано с науката като на една бяла държава.Незаисимо дали за военни или граждански цели.
Помагал съм при ремонта и следремонтните изпитания на Татра 813 , всичко по книга.Нямам случай на прегряване нито при нормална
, нито при екстеремна ситуация. Обективно се следи температурата на маслото.
И тъй като съм си имал работа и с чехословашки въздухари , работещи в производствени агрегати ( за ток , компресори , помпи)
определено се докачих на тази тема( в рамките на майтап бре , разбира се).
Защото са безупречни.
За съветския ЗАЗ агрегат е много отелна тема за дискусия. :)

РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 30, 2013, 19:55:56
Отговор #2921

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Съветския ЗАЗ агрегат също е не лош въздухар.Проблема е с некачествена потдръжка както при повечето техника.ЗАЗ-а има маслен радиатор който през експлоатацията Му се набива с боклук ката всеки един радиатор.Но понеже е на неудобно място с труден достъп и повечето собственици или незнаят за него или ги мързи да го почистят.От това идва проблема с прегряването на ЗАЗ-а.
За лека кола Татра незнам, но камион Татра Съм виждал как продължава да работи на тежък терен, в жега 40+ градуса без прегряване когато Даф-ове и МВ Актрос-и спряха щото почват да "варят боба".Въздушното охлаждане е доста по-добро при екстремни условия от което и да е водно.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Декември 30, 2013, 20:07:55
Отговор #2922

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Абе какви чехи... я дайте да сложим през лятото у жегите примерно един Порш 911-въздухар срещу който и да е модел Москвич без ограничения, па да видим кой как ще върви и кой колко ще прегрява :))
Колегата-адаш от Ловеч явно е по-млад от повечето коли, които обсъждаме тук и затова продължава да се изказва неподготвен ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 30, 2013, 20:08:40
Отговор #2923

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Съветския ЗАЗ агрегат също е не лош въздухар.Проблема е с некачествена потдръжка както при повечето техника.ЗАЗ-а има маслен радиатор който през експлоатацията Му се набива с боклук ката всеки един радиатор.Но понеже е на неудобно място с труден достъп и повечето собственици или незнаят за него или ги мързи да го почистят.От това идва проблема с прегряването на ЗАЗ-а.
За лека кола Татра незнам, но камион Татра Съм виждал как продължава да работи на тежък терен, в жега 40+ градуса без прегряване когато Даф-ове и МВ Актрос-и спряха щото почват да "варят боба".Въздушното охлаждане е доста по-добро при екстремни условия от което и да е водно.

На място и много точно! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 30, 2013, 20:18:44
Отговор #2924

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568

Декември 30, 2013, 20:40:11
Отговор #2925

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Абе какви чехи... я дайте да сложим през лятото у жегите примерно един Порш 911-въздухар срещу който и да е модел Москвич без ограничения, па да видим кой как ще върви и кой колко ще прегрява :))
Колегата-адаш от Ловеч явно е по-млад от повечето коли, които обсъждаме тук и затова продължава да се изказва неподготвен ;)

 :D :D :D Адаша Ти пък намери точно с какво да сравняваш Москвич-а.Нема ли нещо по-сериозно като техника?  :) :) :)





 
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Декември 30, 2013, 20:55:16
Отговор #2926

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Какво е "БЛМК" ?!

Декември 30, 2013, 21:13:23
Отговор #2927

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Бритиш Лейланд Мотор Къмпъни

Декември 30, 2013, 21:14:42
Отговор #2928

Неактивен krume

  • Публикации: 76
Разказвал ми е човек от първо лице работил в Либия, че там единствените камиони които държат в пустинята са  "въздухари"!!

Декември 30, 2013, 21:16:57
Отговор #2929

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Бритиш Лейланд Мотор Къмпъни

Благодарско :) а ето и подробностите ако има други като мен: http://en.wikipedia.org/wiki/British_Leyland