Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2554359 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 30, 2013, 21:25:35
Отговор #2930

Неактивен matchbox

  • Публикации: 95
Здравеите. Помните ли това BMW 600 или така наречената голяма Isetta от страница 219-та?



То беше при Иван Мутафчиев в София. Като го видях го питах дали го продава и тои вика 2000 ... аз си викам лева , ебаси кефа еи тва как го искам за реставрация. Обаче се оказаха 2000 евро, и освен това го бил обещал на някакъв познат. Кофти. Колата бе в ужасно състояние. Стъкла нямаше а имаше плексиглас и отделно доста преправяна с годините- така нареченото побългаряване......

Наскоро го забелязах за продан в някаква морга маи пише в Гърция?
http://www.ebay.de/itm/BMW-ISETTA-600-RESTORATION-PROJECT-FOR-SALE-/400596177759?nma=true&si=aNyQ96OKaSrJTeb4IyMD7mv2vrk%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
.

.

.










Човека тогава ми каза че имало документи , но дали наистина е имало незнам. Жалко защото е много рядко срещано. Интересно е и че до сега в автокласиката не са представяли Isetta?



« Последна редакция: Декември 30, 2013, 21:31:29 от matchbox »

Декември 30, 2013, 21:35:46
Отговор #2931

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
:D :D :D Адаша Ти пък намери точно с какво да сравняваш Москвич-а.Нема ли нещо по-сериозно като техника?  :) :) :)




И какво означава това, че 60% от москвичите са финиширали, а поршетата всичките са отпаднали заради прегряване? :))
Иначе наистина е имало Мосвквич 2141 КР, способен да се опъне дори на Порш, обаче за съжаление са закрили група Б в рали шампионата преди още да успее да се представи тоя модел:


Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 30, 2013, 21:42:06
Отговор #2932

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
« -: Днес в 21:14:42 »

Вмъкни цитат

 

Разказвал ми е човек от първо лице работил в Либия, че там единствените камиони които държат в пустинята са  "въздухари"!!     Не знам за пустинята ,но докато служих в БА прибирахме авариралите машини само с Татра-та!

Декември 30, 2013, 21:46:31
Отговор #2933

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Здравеите. Помните ли това BMW 600 или така наречената голяма Isetta от страница 219-та?
Интересно е и че до сега в автокласиката не са представяли Isetta?
Ами Мутафчиев я беше показал на последния Спасов ден неговата Изета вече реставрирана, за съжаление с неоригинални стопчета и някакви рацерски стикерчета :)


Издателя на Автокласиката Карабуров също има такава, но все още е в довършителен стадий. В края на миналия век той я караше по ретропарадите, но тогава не беше боядисана в оригинален цвят, а едно по-модерно електриково зелено и с бели вместо хромирани брони.
« Последна редакция: Декември 30, 2013, 21:55:39 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 30, 2013, 21:50:12
Отговор #2934

Неактивен matchbox

  • Публикации: 95
Тои тогава имаше две, а по принцип на този Спасов ден каза че е имал три. Иначе дано господин Маргарит Карабуров представи неговата и дано не е с неоригинални стопове.
« Последна редакция: Декември 30, 2013, 21:52:22 от matchbox »

Декември 30, 2013, 22:02:40
Отговор #2935

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
На Маргарит май е с оригиналните, обаче само тази снимка намерих от едно време
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 30, 2013, 22:03:54
Отговор #2936

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
ехее якаа снимкаа :) аз май само в гаража съм му я виждал, не и по паради!

Декември 30, 2013, 22:04:18
Отговор #2937

Неактивен matchbox

  • Публикации: 95
Аааааа евала много яка снимка :) :) :) :) :) :) :) :)

Декември 30, 2013, 22:10:13
Отговор #2938

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Па и Маргарит е бил симпатяга на младини.Не че сега не е...

Декември 30, 2013, 22:57:06
Отговор #2939

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Колите в автоморгите изглеждат по-щастливи от тези  :'( Поне ще живеят после по други автомобили... А тези, май никога няма да оживеят.

Тъкмо гледам по Дискавъри едно предаване на име "Спасяване на класически автомобили" и си е точно по тази тема. В конкретния епизод спасяват MGB . Намират го в хангар из английската провинция. В двора има хвърлени коли като Импала, Кадилак купе, Мерцедес и други, а в самия хангар е пълно с прашасали коли. Та както и тук, според собственика (фермер), МГ-то е в много добро състояние, солидно и струва доста. Карал го е до преди 1-2-3 години. А в действителност е цялото прашно, ръждиво и му пада задния мост. Познати разлики нали  ;) Иначе тези фенове правят малко странни реставрации. Заваряват покрива и моста, сменят брони, цвят. Изглежда оригинална, а по рама ще излезе съвсем друга.

Ами смяната на броните от гума на хром примерно поне за мен е ок, защото наистина са ама много грозни  >:D  гумените пост 1974 бъмпери на МГ Б.
Ама тая цигания да заварят хубавия отн. рядък голям фалтдах, диларово или фабрично инсталиран, за по-евтино с ламарина, ужас, страшни тъпаци.  O:-)
Естествено, че фалтдахово МГ Б е примерно 1000 паунда по-скъпо от същото, но с прост покрив.
Няма логика тая печалба да се губи, колкото и скъпо да излезе тапицирането на новия фалтдах.

Това ме навежда на мисълта, че тия предавания са на 90 % режисирани, и без никаква сериозна идея за реален реставраторски печеливш бизнес правени.
То в Англия освен това има хубави МГ Б закрити купета и по 1000-1500 паунда на кола цени, без ръжди по тях.
И няма никаква ик. изгода да кърпят сериозно някое гнило такова, па ако ще и да им го подарят.  :D