Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553358 пъти)

0 Потребители и 28 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 30, 2013, 23:06:43
Отговор #2940

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
За мен всяка кола с въздушно охлаждане е недоизмислена,просто все едно е забравено нещо.Заз,Трабнат,Татра...за мен са един дол дренки колеги!Това нещо лятно време не може да работи на едно място повече от 10 минути.. ;DА и аз не претендирам че измисленият ми москвич е много интересен-ми не е все още,разминавам се всеки ден с такива все толкова интересни,колкото него.Но поне има водно.

Големи хитове.  :))
Ако се повдълбочим и се върнем по-назад във времето, заслугата поне 412 мотора на Мускал да е добър и държелив, не е толкова на руснаците, ами всъщност на немския моторен конструктор Алекс фон Фалкенхаузен.  ;D
« Последна редакция: Декември 30, 2013, 23:17:22 от USfan »

Декември 30, 2013, 23:13:49
Отговор #2941

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Oпределено не е за всяка уста лъжица.
Основателно мога да твърдя , че в България 4 - 5 са реставраторите , които могат да изкарат напълно възставновена от наличните
у нас 603 или наследницата и 613 до детайл в пълния и блясък един ден на някой парад , а защо не и на рали.603 е била бегачка
и в нашия шампионат в клас до 2000кубика  до 1978г.Много детайлен автомобил.
Бившото УБО е имало на служба и 603 и 613 , ако Люси знае повече , нека сподели.Знам само че през организиран търг през 1992 - 93
се лишиха от тези екзотики.
Уникален при много от моделите на марката си остава V - образния двутурбинен ( по една турбина за всяка глава) 8 цилиндров въздухар , НЯМА
друга подобна конструкция на ДВГ по света. :)

Хм, ами всъщност моите наблюдения от търговете през 1991-1993 год, когато разкараха всички Татри 613 са, че не са били на УБО, макар и на общи търгове с тях да ги пускаха.
През 1985-86 год ги навнесоха основно за разни директори и председатели на агенции, както и тогава смениха 4-5 годишните Мерцедеси Пури 280 еС на почти всички министри, с баш такива новички Татри.
Специално тази дето я пуснах гнилата от сервиз Автоматик сниманата, собственика казва, че я купил през 1991 год, на търг от Мин. на промишлеността, те имали 2 или 3 такива.  :)

Декември 31, 2013, 00:30:18
Отговор #2942

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
И какво означава това, че 60% от москвичите са финиширали, а поршетата всичките са отпаднали заради прегряване? :))
Иначе наистина е имало Мосвквич 2141 КР, способен да се опъне дори на Порш, обаче за съжаление са закрили група Б в рали шампионата преди още да успее да се представи тоя модел:
...


Просто стана ми смешно сравнението между Москвич и Порше.Колкото и да Съм любител на Москвич-ите и да имам в гаража три от тях не бих посмял да ги сравнявам когато са в стоков вид с тая (за Мен) кола икона 911.За това и отговора Ми беше малко като майтап но пък случайно набарах и това класиране което май разпали страстите.

Големи хитове.  :))
Ако се повдълбочим и се върнем по-назад във времето, заслугата поне 412 мотора на Мускал да е добър и държелив, не е толкова на руснаците, ами всъщност на немския моторен конструктор Алекс фон Фалкенхаузен.  ;D

Още един мит за М 412 мотора.Между мотора на Бавареца и тоя на 412-та няма нищо общо освен бегла външна прилика и то минимална.
« Последна редакция: Декември 31, 2013, 00:35:29 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Декември 31, 2013, 10:08:25
Отговор #2943

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Аз пък намесих Поршето, за да отговоря пак в шеговит стил на колегата, който твърдеше, че всяка кола с въздушно охлаждане е недомислена и по-калпава и прегряваща от такава с водно.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 31, 2013, 11:22:55
Отговор #2944

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
За мен всяка кола с въздушно охлаждане е недоизмислена,просто все едно е забравено нещо.Заз,Трабнат,Татра...за мен са един дол дренки колеги!Това нещо лятно време не може да работи на едно място повече от 10 минути.. ;DА и аз не претендирам че измисленият ми москвич е много интересен-ми не е все още,разминавам се всеки ден с такива все толкова интересни,колкото него.Но поне има водно.

Митко, вземи прочети и научи нещо. Тая Уикипедия за теб съм я качил и за тези, които ти вярват. Написа една откровена неистина, която аз не мога да подмина с лека ръка и сега заради нея се получават разни спорове м/у колегите :) Не обсъждайте Москвич или каквото и да е. Коментирайте Татра! Просто колегата се оказа с Москвич на аватара. И с друга кола да беше, текста на мнението ми щеше да е същия.
 Татра са УНИКАЛНИ автомобили. Те нямат аналог, за да се сравняват. Това е  непопулярен и неизвестен автомобил за широката публика в Бг. и изключително ценЕн в света.
У нас, повечето хора свързват марката Татра с товарните автомобили, което си е съвсем в реда на нещата.

Ето още един специален добре измислен модел:
http://ru.wikipedia.org/wiki/Tatra_77
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 31, 2013, 11:40:41
Отговор #2945

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
В Русе, нямам друга информация, освен местоположение:




Декември 31, 2013, 12:32:29
Отговор #2946

Неактивен SKODA

  • Публикации: 125
видях че коментирате двигателите с въздушно охлаждане, т.е. че загрявали на място. от моя скромен опит - имах трабант 4 години, беше първата ми кола, мога да кажа, че никога не е загрявал. той си има турбина, която го охлажда и не зависи от насрещната струя, като мотоциклетите, които наистина загряват. тогава бях на 25 години и го експлоатирах яко, не е загрявал нито по прохода "Шипка", нито по магистрала, нито на място. въздушното охлаждане има други проблеми, но с този не съм се сблъсквал.

Декември 31, 2013, 14:33:54
Отговор #2947

Неактивен митко

  • Публикации: 15
  • Москвич 2138-1977,ОЗ "БАЛКАН"-Ловеч
Колеги,прочетох доста неща за Марката Татра и за конкретният модел 603.
Принципно аз с Татра не съм се сблъсквал (да,млад съм),виждал съм ги само,дори не съм се возил на такава.Заключениета си вадя не от самата Татра,а от това,с което съм си имал работа.Големият ми брат имаше (блъсна го преди години) ЗАЗ 968А "Чебурашка" и да ви кажа,големи ядове е брал с него.Много симпатична кола,много ми харесва,но това въздушно охлаждане просто не охлаждаше.Трабант 601 имаше братовчед ми,и той се е случвало да прегрябва не знам по каква причина.За други прегели трабанти не съм чувал,да,но имам такова впечатление от него.
Винаги когато съм виждал Татра съм й се възхищавал,странният й дизайн  е бая смел за времето си,но като показатели аз не мога да кажа нищо за нея.Пак ви казвам,за мен двигателите с водно охлаждане са по-добрият избор това е моето мнение.Колкото до чешката техника,лоша дума аз не мога да кажа,нито за колите им,най-вече Шкода,нито за моторите Ява-прекрасни машини,доста по-безпроблемни от ЗАЗ например (пак мое мнение).Привърженик на марката Москвич съм,откакто се помня.При мен има налични по различни обстоятелства 6 броя автомобили с тази марка,като 5 от тях са сглобени в България.За тях нищо лошо не мога да кажа,да,имат своите недостатъци,но като цяло са железни коли.
Прибързах с мнението си за Татра,моля да ме извините,дано сега сте разбрали защо имам лошо мнение към въздухарите,но пък то е главно от недостатъчен опит и досег с такъв тип автомобилни двигатели. :)

Декември 31, 2013, 17:06:36
Отговор #2948

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
...Големият ми брат имаше ЗАЗ 968А "Чебурашка" и да ви кажа,големи ядове е брал с него.Много симпатична кола,много ми харесва,но това въздушно охлаждане просто не охлаждаше.Трабант 601 имаше братовчед ми,и той се е случвало да прегрява не знам по каква причина.За други прегели трабанти не съм чувал,да,но имам такова впечатление от него......

Татра произвеждат двигатели с въздушно охлаждане които монтират на леките и товарни автомобили вече близо 100г. И които двигатели са се доказали в годините със своята надеждност. Явно въздушното им охлаждане е така конструирано, че да не се срещат проблемите, които си имал с Трабант и ЗАЗ и които автомобили са на светлинни години от Татра.
Та, въздушното охлаждане съвсем не е лошо по принцип. Камионите Татра печелят едно от най-тежките ралита в света Париж-Дакар, което основно минава през пустинята Сахара. Това рали е истинско изпитание и за екипажи и за техника.

...Прибързах с мнението си за Татра,моля да ме извините,дано сега сте разбрали защо имам лошо мнение към въздухарите,но пък то е главно от недостатъчен опит и досег с такъв тип автомобилни двигатели. :)

Няма проблем. Радвам се, че още един човек се запозна с марката Татра. :)

п.п. само да й чуете гласа

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 31, 2013, 17:35:37
Отговор #2949

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Аз пък намесих Поршето, за да отговоря пак в шеговит стил на колегата, който твърдеше, че всяка кола с въздушно охлаждане е недомислена и по-калпава и прегряваща от такава с водно.

Много добре разбрах замисъла на отговора Ти.За това и Моя беше замислен като шега но явно таблицата с класирането убърка нещата.А иначе въздушното охлаждане държи повече в ексремни условия на експлоатация.

Митко за прегряването на ЗАЗ-а писах по-назад в темата.За прегряването на Трабант-а има причини:
повече от необходимото или не каквото трябва масло в бензина
лоша центровка
запушен от нагар ауспух.
За други да каже doctor Zizi
« Последна редакция: Декември 31, 2013, 17:49:16 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.