Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553249 пъти)

0 Потребители и 19 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 31, 2013, 18:31:02
Отговор #2950

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
от толкова години карам трабант но никога до сега не е прегрявал виж другата ми кола при едно изкачване на шипка в голяма жега и зад един камион и завря чаиника

Януари 01, 2014, 12:35:29
Отговор #2951

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Още един мит за М 412 мотора.Между мотора на Бавареца и тоя на 412-та няма нищо общо освен бегла външна прилика и то минимална.

Хм, а защо да е мит, все отнякъде са я изкопирали руснаците тая глава с горен вал, предвид че в тяхното автомобилостроене тоя мотор като горновалка е май първоприходец, ако се гледа серийното производство.
Та през началото на 60-те, когато горноваловата технология при редовите мотори са я разпространявали в горния клас /там най-вече с двувалки/ основно- Ягуар, Масерати и Алфа, а в средния и горния среден клас основно- БМВ, Мерцедес и пак Алфа, и по-бутиковата фирма- Глас, в долния клас пък само- НСУ, откъде ще да са го изкопирали, ако не от БМВ 1500 модела?  ;)
Конструктивно, а и по обем на двигателя, от всички тогавашни съвременници конструкции, той е най-близък до мотора серийния на 412.

Ако се замислим, че през началото на 60-те години едросерийните коли с горен вал специално в долния среден клас са били наистина малко на брой модели, то копи-пейста от баварците просто ще е наложителен избор.
Така че ако това не е копие на ОНС мотора на баварците, от кой ще е копие тогава?  ;D

Сега да се говори, че руснаците самостоятелно са разработили и пуснали в серийно производство конструкция с горен вал /каквато през началото на 60-те години са се затруднявали да пуснат дори доста по-сериозни фирми от АЗЛК, а именно лидери в средния клас като Пежо, Рено, Ситроен или Фиат/, мисля ще е доста розов поглед върху интелектуалните и технологични възможности на тяхната автоиндустрия тогава,  :))  ако и в космическата и други индустрии, пак тогава да са били почти недосегаеми.
« Последна редакция: Януари 01, 2014, 12:47:25 от USfan »

Януари 01, 2014, 13:16:42
Отговор #2952

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Мотора на Москвича 412 е копие на БМВ мотора М10.   ЧНГ на всички!Преди всичко здраве.Ръждиви тенекии ще има винаги!

Януари 01, 2014, 13:42:38
Отговор #2953

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
А 408 е на Опел, до колкото знам.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 01, 2014, 14:11:00
Отговор #2954

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
 Каквото и да си говорим Москвич си е Опел-400-420 се различава от Кадет само по надписите.Руснаците са изнесли линията за двувратия Кадет ,но на вождовете на им харесал и за това Москвича е с четери врати.Москвичи ,Опели....важното е да сме живи и здрави да  ги възстановяваме ,да ги обичаме и да им се радваме.

Януари 01, 2014, 16:46:45
Отговор #2955

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Така е, здраве и любов в повече пожелавам на всички колеги през Новата година, че те не купуват лесно.  :))
Пък ламарини, по-добре по-малко на брой, че ние сме си направо хероино, ахам, O:-)  ламарино завизисими тука събраните.

И в тоя аспект има в Бг и фенове по-зависими от повечето от нас.  ;D
Тия дни в един двор близо до София,в село Челопече, до халето, дето еидн приятел си държи разни стари мерцедеси Ес-класи, пък мернах сбирката на един яко сериозен Волга фен.
Като за начало ви поствам снимките на Волгите му отвън /той общо има към 30-35 броя ГАЗ 21 и основно 24/.
А, хубавия Москвич до тях също е негов.

Ако тия дни пак ходя там, и евентуално ме пусна ти да разгледам Волгите на закрито, ще постна и от тях снимки. Жалко че ти тия коли са отвън де.  :(
Там климата към Кремиковци е доста влажен и студен, реално се вече предпланина.
Иначе сред тях има някои доста запазени или направо нови на състояние, особено сред 24-ките, като бялата линейка, бордо лилавичката, и светлосинята.

А това странно едноместно полупикапче УАЗ, дето реално е платформа за багаж на аерогарата било, е само на 60 км пробег.  :)






Януари 01, 2014, 16:52:45
Отговор #2956

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Бре, посъбраха се снимки за едно кратко фоторазказче.  :))

Както се вижда, хубави и оригинални са не само 1-2 светлосини и лилата, ами и една черна и 2 бели 24-ки.





Януари 01, 2014, 17:04:43
Отговор #2957

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
А ето и малко снимки на 21-ците, както и на една много хубава петролносиня, паркирана до тях.
А любимката ми на цветова гама е тази: лила-бордото. :)
пп.
А, ако някой от модераторите прецени, че тия снимки са за темата с ретро колите, моля 3-те ми поста с тези снимки, да бъдат преместени там.  :)
Пуснах ги тук умишлено, поне предвид на засега оригиналното им и добро до хубаво състояние, това тия коли да се държа на открито в планината, е все едно зорлем се превръщат в морги.  :-\
Особено и предвид под тия найлони и дебели покривала как се акумулира кондензирана влага.




И ето и някои от интериора на УАЗ-ката от Аерогарата.




« Последна редакция: Януари 01, 2014, 17:11:24 от USfan »

Януари 01, 2014, 19:15:47
Отговор #2958

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Има ли някаква информация за Волга-та с емблема М 24 D на задната престилка? До колкото знам това е обозначението на коли за износ в Скандинавските страни с монтиран дизелов мотор.Ако е така това е доста ценен екземпляр.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Януари 01, 2014, 19:34:52
Отговор #2959

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Има ли някаква информация за Волга-та с емблема М 24 D на задната престилка? До колкото знам това е обозначението на коли за износ в Скандинавските страни с монтиран дизелов мотор.Ако е така това е доста ценен екземпляр.

Ами инфо конкретно за нея нямам.
Още не съм се запознал със собственика на Волгите.
Иначе преди десетилетия лично съм виждал такива бройки Дизели оригинални, навесени по Кореком за продаване, бяха с Пежо мотори дизели май.
Дизелите ги правеше ги едно смесено руско-белгийско дружество, казваше се: Скалдия -Волга.

Доколкото помня, докато ново Волга стандартна ГАЗ-24 в началото на 80-те години беше към 4000 долара в Кореком, тия дизелите- Реимпорт от Белгия, там ги досглобяваха, ги продаваха за 5 или 6000 долара у нас, нещо такова.