Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2554203 пъти)

0 Потребители и 18 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 04, 2014, 00:37:31
Отговор #3070

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Тебе ти стигат толкова волги, взе да прекаляваш - 2 за седмица :D няма ли да са ти много, или щото си нямаш комби :D

Февруари 04, 2014, 00:44:34
Отговор #3071

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Явно просто си има 1 фургон в излишък :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 04, 2014, 10:18:34
Отговор #3072

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Ааа, определено ми стигат Волгите! Въпреки, че нямам 22-ка, пък са интересни ;)

Февруари 04, 2014, 14:28:56
Отговор #3073

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Здравейте.Нещо съвсем пресно/0т преди 30 мин./ и от мен :

Намират се в едно село в Дупнишки регион.

Февруари 04, 2014, 15:04:05
Отговор #3074

Неактивен nigth_driver

  • Публикации: 42
Изчезват тези бивши ежедневни возила и почти не останаха  Като бивш резач в пункта за скрап и аз нарязах доста Включително и останки от Мерцедес 170 от който поне ходовата част можеше да се спаси А най фрапиращият случай беше когато през пункта в града преди двайсетина години един познат прекара единствената в България Lancia Flaminia Cope Преди да я хвърли заради огромният разход на бензин извади оригиналният мотор и близо две години бодро тракаше с насаден три цилиндров Перкинс от мотокар :-\

Февруари 04, 2014, 21:51:37
Отговор #3075

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Изчезват тези бивши ежедневни возила и почти не останаха  Като бивш резач в пункта за скрап и аз нарязах доста Включително и останки от Мерцедес 170 от който поне ходовата част можеше да се спаси А най фрапиращият случай беше когато през пункта в града преди двайсетина години един познат прекара единствената в България Lancia Flaminia Cope Преди да я хвърли заради огромният разход на бензин извади оригиналният мотор и близо две години бодро тракаше с насаден три цилиндров Перкинс от мотокар :-\


И нищо ли не оставихте от Мерцедеса?

Февруари 05, 2014, 13:16:59
Отговор #3076

Неактивен nigth_driver

  • Публикации: 42
Нищо Дойде половината натоварен на каруца а задницата я влачеха завързана за нея Заповедта беше всичко да влиза в  размер и в контейнера :-\ От него тече калай в количества а на мен сълзи Имаше комплектни преден и заден мост Като започнах да режа напречната кормилна щанга тя така гръмна че щеше да ми извади очите После видях че в средата има гресьорка от която се гресират ябълковидните болтове и е била пълна с грес  :-\ Единственото което е по нашата част и успях да спася от този пункт бяха карбуратор и водна помпа от Opel 1700 за един възрастен приятел с такава кола но пък той не ги взе и така седят Също и часовника от една Simca

Февруари 07, 2014, 16:18:57
Отговор #3077

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Значи е била подобрена, защото оригинално е още по-хитро - няма гресьорки, а централна помпа, буталото й стърчи вътре, блризо до педалите. През определени километри се натиска 2-3 пъти и по тръбички и кухи щанги смазката стига до болтовете, окачването на ресорите и други точки. И оригинално се използва гъсто масло. Вече като се разтропат луфтове и като се съсипят тръбопроводите, инженер Ганчев е слагал гресьорки тук и там, но в най-честия случай, просто не са се морили да смазват  :)

Февруари 07, 2014, 17:07:26
Отговор #3078

Неактивен nigth_driver

  • Публикации: 42
Виждал съм такова централно мазане на много стар камион Saurer И после защо старото е почти вечно Специално при камиона помпата беше захваната за привода на съединителя-искаш не искаш като превключваш-смазваш Само някой да се сеща да пълни помпата ;D

Февруари 07, 2014, 17:29:09
Отговор #3079

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Виждал Съм MAN 19 422 1995г самосвал е с нещо такова.Отляво под коша на шасито има една гресьорка и от нея тръгват разклонения на всякъде където трябва.С такъламита помпаш няколко пъти и целия камион е гресиран.А по-модерните са с помпа на ток вързана с компютъра на камиона или с тахографа и на определено време или пробег всичко става автоматично.

Teodor Аз не слагам гресьорки Аз ги изхвърлям че пречат. :) :) :)
Поздрави Димитър Ганчев. ;D ;D ;D
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.