Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553193 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 25, 2014, 06:34:37
Отговор #3270

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 546
Simca Vedette в района на кв. Казичане. Без липси и счупени детайли. До скоро е била и в гараж. Не се продава. Очаква се да бъде възстановена и отново да се кара по родните пътища. Колата е семейна ценност  и това е причината за нежеланието да бъде продадена.

0890192949 / 0887192949

Април 25, 2014, 09:56:30
Отговор #3271

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Simca Vedette в района на кв. Казичане. Без липси и счупени детайли. До скоро е била и в гараж. Не се продава. Очаква се да бъде възстановена и отново да се кара по родните пътища. Колата е семейна ценност  и това е причината за нежеланието да бъде продадена.



А се очаква да бъде и затрупана с разни неща,Като гледам как я пазят и ми става ясно как ще я реставрират.Дано да не съм прав.

Април 26, 2014, 17:11:01
Отговор #3272

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Тонка като идвам към вас другия път да ме заведеш да я вида ,че се не остава време ;)
Classic Cars

Април 27, 2014, 10:54:47
Отговор #3273

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Този прекрасен по-късен модел на XM 2.5 Turbo D седи близо месец пред една известна автоморга в Търново.
Собственикът й има прекрасно реставриран Capri, Triumpf Spitfire и ЗИМ.
До като го снимах рано тази сутрин жена му се появи и ми обясни, че на съпругът й сърце не му давало да го разглоби за части и все още го държи цялостен, но е бракуван и трудно можел да се върне на пътя.
До като разговаряхме за колата човек на близо спомена, че всеки месец (не разбрах дали на 25-о число) в КАТ В.Търново имало комисия занимаваща се именно с това да решават съдбата на подобни спорни автомобили и има реален шанс за регистрация, но излиза близо 200 лв. Тази информация не знам до колко е актуална, но надявам се колеги тук да споделят мнение. Надявам се също някой ентусиаст да го купи и на драго сърце ще съдействам.
Жената каза, че се продава, но съпругът й е в чужбина за 2 седмици и предложи на драго сърце да ми даде телефона на собственика на сервизния комплекс с автоморгата.
Колата изглежда перфектно, с перфектен интериор и единствената забележка е по лаковото покритие на предния капак ... което според мен е бял кахър.






Април 27, 2014, 12:19:40
Отговор #3274

Неактивен победовод

  • Публикации: 838

До като го снимах рано тази сутрин жена му се появи и ми обясни, че на съпругът й сърце не му давало да го разглоби за части и все още го държи цялостен, но е бракуван и трудно можел да се върне на пътя.


Няма проблем да се върне на пътя кола с прекратена регистрация от собственика(бракувана),ако са налични две условия:
1.Преди прекратяване на регистрацията,не трябва да е имало проблем със собствеността,идентификационния номер и номера на двигателя.
2. В момента на прекратяване на регистрацията,собственика да е декларирал ,че колата ще се съхранява в частен имот,същото се отразява в талона.
Ако тези две условия са налице,взимаш си изпитвателен протокол от лицензирана лаборатория(в Технотест миналата година цената беше 240 лв. за лек автомобил) и след това в КАТ със съответните разходи както при нормална регистрация,за номера ,сверки и т.н.
Във всички случаи е по добре човек да купи кола с регистрация,за да не се натоварва с излишни разходи.За някои продавачи обаче е по важно  да се бракува колата с цел да не се плащат някакви пари в общината в момента,пък купувачите по нататък  да си решават.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 27, 2014, 13:51:12
Отговор #3275

Неактивен SKODA

  • Публикации: 125
...........
Във всички случаи е по добре човек да купи кола с регистрация,за да не се натоварва с излишни разходи.За някои продавачи обаче е по важно  да се бракува колата с цел да не се плащат някакви пари в общината в момента,пък купувачите по нататък  да си решават.
определено с регистрация е най-добре. за да не се окаже после, че си си купил резервни части.

Април 27, 2014, 19:33:25
Отговор #3276

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 546
Тонка като идвам към вас другия път да ме заведеш да я вида ,че се не остава време ;)

 Няма проблеми :) Само да ти остане време да дойдеш и да съм фрии и аз.
 Един Opel Record може би от 70-те? кв. Казичане. Не се знае кой е собственик на колата. Там стой от поне 15 години. До преди няколко беше в доста по добро състояние.





« Последна редакция: Април 27, 2014, 21:17:52 от Toni_Kazi4ane »
0890192949 / 0887192949

Април 29, 2014, 16:33:25
Отговор #3277

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Това не е Рекорд, а по скоро лукс версията на Кадет, наречена Олимпия.  :)
 А съдейки по предната решетка, това мисля, е Олимпия не от 70-те, а от края на 60-те.

Април 29, 2014, 16:55:58
Отговор #3278

Неактивен Lucky

  • Публикации: 52
  • Alfa Romeo 164 Q4
М да точно Кадет версия е.

Април 29, 2014, 19:42:02
Отговор #3279

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
За съжаление е в неспасяемо състояние. Единство за донор става.