Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553752 пъти)

0 Потребители и 34 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 02, 2015, 18:32:44
Отговор #4110

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
В двор на частен имот в град Дебелец, край В.Търново ...



« Последна редакция: Юли 02, 2015, 20:17:25 от dan4oteto »

Юли 02, 2015, 23:15:32
Отговор #4111

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365

Драгалевци
Abandoned Volga by Alexander Nikolov, auf Flickr
Abandoned Volga by Alexander Nikolov, auf Flickr
Abandoned Volga by Alexander Nikolov, auf Flickr

Интересно защо никой не е споменал, че от това което се вижда  това е Волга от 1- ва серия, която наистина може да се каже, че е рядка за разлика от 2-ра серия, а за трета да не говорим.

Юли 03, 2015, 11:05:59
Отговор #4112

Неактивен ohrid

  • Публикации: 29
Извинете , ама тази волга доколкото знам е втора серия , а не първа . Поне както изглежда отпред или бъркам ? :)

Юли 03, 2015, 11:23:53
Отговор #4113

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
да, ето това е първа серия:


Юли 04, 2015, 14:01:34
Отговор #4114

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365
да, ето това е първа серия:


Абе и аз се извинявам ама сте в грешка момчета. Тази Волга от Драгалевци е първа серия. Снимките са малко кофти направени, но и въпреки това си личи, че и броните са си оригинални от първа серия. Това че маската и мигачите са на втора не означава, че е втора. Ами загледайте се, че дори и таблото си е на първа серия.
Втора серия напръв поглед е волгата, която dan4oteto e качил на 19 юни въпреки, че е префацонирана в трета. ;)

Юли 07, 2015, 19:08:03
Отговор #4115

Неактивен hristo25

  • Публикации: 149
Една Lancia Prisma в Габрово близо до Мол Габрово

Юли 07, 2015, 22:17:44
Отговор #4116

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Абе и аз се извинявам ама сте в грешка момчета. Тази Волга от Драгалевци е първа серия. Снимките са малко кофти направени, но и въпреки това си личи, че и броните са си оригинални от първа серия. Това че маската и мигачите са на втора не означава, че е втора. Ами загледайте се, че дори и таблото си е на първа серия.
Втора серия напръв поглед е волгата, която dan4oteto e качил на 19 юни въпреки, че е префацонирана в трета. ;)

Тоше, както знаеш не съм спец по Волга, но за едно категорично няма да се съглася с теб - броните са си чиста втора серия. Аз лесно ги различавам по обърнатия най-горен ръб (по цялата вължина на бронята), както и чупката която прави предната броня точно под фугата между калника и капака. Тук вече не съм на 100% сигурен, но си мисля, че предните калници на първа и втора серия са различни и ако на втора може да сложиш маска и мигачи на трета серия, то на първа не може да сложиш маска и мигачи от втора. Друго, което не е чак толкова категоричен белег са стоповете с лайстна и "пъпка", т. е. пак са втора серия. За таблото вече нямам никаква идея, но за мен никак няма да е странно най-първите бройки на втора серия да са били оборудвани с табла от първа...
Иначе за тази от снимките на dan4oteto мисля, че си на 100% прав, че е втора серия.
 ;)

Юли 08, 2015, 00:48:48
Отговор #4117

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Този Опел е на собственик в Търново посъбрал няколко ретро возила и реставрирайки ги периодично ...
Въпросът е, че Опелът стои встрани от всички останали и стои така от много години ... ако някой има интерес към колата нека ми пише ЛС и ще му намеря координати за връзка.










Юли 08, 2015, 07:59:57
Отговор #4118

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Тоше, както знаеш не съм спец по Волга, но за едно категорично няма да се съглася с теб - броните са си чиста втора серия. Аз лесно ги различавам по обърнатия най-горен ръб (по цялата вължина на бронята), както и чупката която прави предната броня точно под фугата между калника и капака. Тук вече не съм на 100% сигурен, но си мисля, че предните калници на първа и втора серия са различни и ако на втора може да сложиш маска и мигачи на трета серия, то на първа не може да сложиш маска и мигачи от втора. Друго, което не е чак толкова категоричен белег са стоповете с лайстна и "пъпка", т. е. пак са втора серия. За таблото вече нямам никаква идея, но за мен никак няма да е странно най-първите бройки на втора серия да са били оборудвани с табла от първа...
Иначе за тази от снимките на dan4oteto мисля, че си на 100% прав, че е втора серия.
 ;)

Разликата е много голяма, виж въобще формата на решетката - на втора серия върху калника има само малка, вертикална част от решетката. При първа серия решетката не е с вертикални страни, а извити и раздути настрани, и влиза много повече в калника, дъговидно. Няма вариант за размяна, освен с пълна смяна на калници и всичко.

Юли 08, 2015, 23:42:43
Отговор #4119

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365
Ами най добре ще се разбере, ако се намери собственика и се разбере коя година на производство е волгата. Просто както се е доказало едно време хората, както и сега де, са способни да творят без ограничение. :)