Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553939 пъти)

0 Потребители и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 14, 2015, 14:46:44
Отговор #4220

Неактивен Madu

  • Публикации: 104
и един форд, в двора на курортна поликлиника - Варна


Изглежда колата все още се движи, защото вчера я видях на 500 метра по - далеч от куротна поликлиника - алеята към стадион "Юрий Гагарини", в Чайка:

Октомври 14, 2015, 21:11:26
Отговор #4221

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Да, наистина жалко за Съни-то купе.
А ето от мен една история за 5 погребения, и нито една сватба.  :))
Умрелите са 4 броя стройни италиански 2-врати купета и една пищна 12 цил. англичанка.
Специално италианките някои от вас ги познават, но може би не в актуалните им състояния.
Та, италианските купета са в един двор в Суходол, и им качвам повече снимки, понеже мисля че рядкостта на показаните модели и абс. техническа/ентусиастка безотговорност към тях чрез този им начин на съхранение, трябва да бъдат видени.
Виждате са единственото в БГ Масерати Гибли купе, с 4.7 или с 4.9 литров мотор /който е още в колата/, и 3 броя също така предполагам единствени в БГ Фиат 2300 купе модели /от които 2 броя още са комплектни със салоните и моторите им/.
Допреди 17-18 години Гиблито седеше в едно друго село до София, ако не греша- Локорско, пак така на открито съхранявано. Макар и да беше изоставено и некарано след като е било отн. не много силно ударено отпред вляво, беше по моя преценка все още спасяемо каросерийно и механично.
В Локорско още като седеше колата в един двор, се продаваше тогава за само 500-600 марки.
По-късно, към 1999-2000 година, цената нарасна до към 1000 марки, и тогава и я купи сегашния и стопанин.
Мен лично от закупуването и през 1998 година ме отказа не наистина умерената дори и за разбишканото и тогавашно състояние цена, нито дори неясния и към онази дата статус на БГ регистрацията и, а разбира се, огромните и бъдещи разноски за реставриране.
При все това, не очаквах че който и да я купи, ще постъпи с нея точно така, както виждате в момента.

За Фиатите нямам представа къде в БГ са били едно време карани или какви са им били историите.
Помня само че 2 броя заедно паркирани броя от тези 60-ски спортни Фиат флагмани седяха отн. комплектни, макар и отдавна некарани, пред един блок в София в кв. Борово до средата на 90-те години.
Така че предполагам, 2 от тези 3 налични тук 2300 Купе модели са колите от Борово.
Другите коли в двора също са в разни необратими стадии на разпад, но понеже бях покрусен от участта на 4-те спортни купета, та не им обърнах много внимание на тях.
Ако правилно съм ги запомнил, са едно Волво 244, Мерцедес 170, 1-2 броя Бенц Мечета, и 1 Триумф Хералд.

А виждащия се на снимките Ягуар ХЖ12 седан от серия 2 не е при италианките в Суходол, ами седи хвърлен в храстите до един сервиз на ул. Козлодуй.
Засега не се продава, макар и да седи от поне 2-3 години така, щял да се реставрира, така казват в сервиза. Колата както с вижда е с ляв волан, и според хората в сервиза е комплектна на части и предница.




































« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 21:25:40 от USfan »

Октомври 14, 2015, 21:27:06
Отговор #4222

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
След последния пост мисля да не поглеждам повече тая тема.
Колкото и да не робуваш на ламарините, това последното минава всякакви граници.

Октомври 14, 2015, 21:31:55
Отговор #4223

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3694
Не разбирам такова притежание/съхранение на тези автомобили .... какво се търси по-висока цена ... та те след тази зима може на 50% да са се стопили :(
retrobs.com

Октомври 14, 2015, 22:21:04
Отговор #4224

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Най-интересното м/у Фиатите е, че този напълно оголеният, но пък изглежда с най-здрави и изпънати ламарини е от някаква друга серия 2300 Coupe ... отзад е с две двойки разделени кръгли светлини (аз лично не съм виждал такъв). А от другите два единствено червеният изглежда комплектен и със сравнително минимални усилия да се върне на пътя ... но пък с този вид на съхраняване просто думи нямам!
Джиблито е дъвкано доста време тук с годините и единственият въпрос, който се поражда в главата ми към "стопанина" на тези екзотики е: ЗАЩО???

Октомври 14, 2015, 23:03:32
Отговор #4225

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
За Фиатите нямам представа къде в БГ са били едно време карани или какви са им били историите.
Помня само че 2 броя заедно паркирани броя от тези 60-ски спортни Фиат флагмани седяха отн. комплектни, макар и отдавна некарани, пред един блок в София в кв. Борово до средата на 90-те години.
Така че предполагам, 2 от тези 3 налични тук 2300 Купе модели са колите от Борово.
Един такъв Фиат преди години стоеше и в двора на Маргарит, при това доста по-комплектен изглеждаше със стъкла и т.н... тогава не съм го снимал обаче и доколкото знам по-късно той го продаде, но не знам на кого... може би е третия в този двор?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 14, 2015, 23:19:19
Отговор #4226

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Това не са ли весковите коли? Ако са те, трудно ще реставрира вече нещо....

Октомври 15, 2015, 11:21:30
Отговор #4227

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Един такъв Фиат преди години стоеше и в двора на Маргарит, при това доста по-комплектен изглеждаше със стъкла и т.н... тогава не съм го снимал обаче и доколкото знам по-късно той го продаде, но не знам на кого... може би е третия в този двор?

Не е, този на Маргарит дойде от Варна, и за късмет не отиде в този двор при този фен.
Всъщност нашия Пешо го намери във Варна Маргаритовия 2300 купе, продаваше се тогава за 1000 марки или кръгло 1000 нови лева, но и и той, а и аз тогава нямахме интерес особен към колата.
На мен лично по онова време ми се виждаше малко бабешки на форма  O:-) този Гранд Туризмо Фиат купе, повече си падах по клинчета на дизайн тогава.
А и съдейки по Пешовото инфо и мисля 1-2 снимки, наистина не очаквах че колата ще е в толкова добро и ориг. състояние, колкото се оказа впоследствие като я видях на живо, вече купена от Маргарит.
А и тогава точно, около Милениумното време, имах в онзи момент една Алфа ГТВ моя, а и една Алфа Спидер обща с един приятел.
Па и баш тогава се зажених плюс, дойдоха и други бонуси със сватбата,  :)) , та не ми трябваше 3-ти брой непрактична италианка.
За Петер1978 пък не знам защо не я купи, той да каже. Пък и тогава още си падаше по Фолцове и Ауфдита, хахах, както до голяма степен е и сега де.  ;)

Та аз заедно с него дружно убедихме Маргарит да го купи Варненския 2300 ГТ за само към 1000та лева цена, някъде през мисля 2000 или 2001 година.
Този Маргаритовия беше иначе доста стегнат и в движение, с перф. мотор, салон, табло, и прочее, и с изкл. на Жигули фаровете бе абс. оригинален.
Аз съжалих в крайна сметка, че го уредихме Маргарит да го вземе, защото той въобще не го покара  не го взе да го кара или за колекция, въпреки приказките му, а почти директно го преизтъргува.
Мисля го изнесе, заедно с една друга рядка спортна кола тогава, която аз лично му уредих за само 2000 и нещо лева цена, един оригинален, макар поразгбангйосан и поразграбен, БулгарАлпин А-110.

Октомври 15, 2015, 11:43:13
Отговор #4228

Неактивен bshopov

  • Публикации: 184
Жалко за тези коли...
Ford-ът дали е този, който беше на кръговото до циганската махала? Той беше натикан в един недостроен гараж (май имаше и снимки в тази тема), но после сякаш го бяха изкарали в двора или направо на улицата, щом се е озовал тук...
Интересно защо са прибрали и жълтата Škoda, гледам, че си е с номерата... Но там явно също са фенове на тази марка, нали Шопов...? И двамата сме страдали от тия гадове, заради Шкодаците си...
Японската кола е Datsun Sunny Coupe B310. Ако има още няколко такива у нас, ще е цяло чудо. Жалко и за тази, рядък модел, че и с ляв волан...


Прав си колега Колев, форда е оня същия който стоеше до циганската махала, най-интересното е че преди месец се свързах със собственика  и го попитах какво мисли да прави с колата и той ми каза че не се продава и знаел как ще я изкара от изолатора - според мен няма да я изкара, жалко за този рядък модел на Форд. А за онези гадове от изолатора просто не ми се говори - мафия

Октомври 15, 2015, 11:45:24
Отговор #4229

Неактивен bshopov

  • Публикации: 184
Изглежда колата все още се движи, защото вчера я видях на 500 метра по - далеч от куротна поликлиника - алеята към стадион "Юрий Гагарини", в Чайка:



Наистина жалко за Форда, в двора на поликлиниката поне се пазеше, аз лично помня времето когато тази кола се изкара от един гараж във Виница и беше на реални 30 000 км, беше в страхотно състояние, но като гледам ще замине за скрап, щом сегашния собственик е оставил на улицата