Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553701 пъти)

0 Потребители и 38 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 06, 2016, 18:25:23
Отговор #4390

Неактивен Stoqnov

  • Публикации: 28
Колега, всъщност нищо е си казал. В кой край на страната е туй чудо ?

Колега, извинявам се за твърде краткото описание, но за момента нямах повече информация.
 Ходих втори път, защото първият път човека бързаше, нямаше как да го задявам дълго.  Та, вторият път ходих да огледам до колкото се може в детайли колата, с идеята евентуално да помогна на някой тук.
 
 Това, което можах да разбера за краткият ни /поне според мен/ разговор :

Ситроен GS PALLAS - 1973 г.

Двигателят е работил до преди  десетина години, от тогава не е палена. Иначе си е работила нормално, с въздушно охлаждане е и е вървяла прилично. Имала е твърде висок разход на гориво, според собственика на колата в момента. Гарантира, че сферите са работили абсолютно перфектно, до преди да я унищожи, като я е оставил с години на вън да гние..  Не я е палил повече, имал идеята /преди години/ да я реставрира, затова от още един такъв Ситроен е обрал доста части - разни щанги, карета, дреболии и т.н. Не видях фрапиращи побългарявания, салона е що-годе запазен, защото е имал някаква тапицерия отгоре.
   Щукнала му брилянтната идея сега на собственика - като се затопли времето - да извади двигателя и да си прави бъги . ..  / не знам има ли смисъл да го коментирам това... /  .. предполагам купето ще съществува няколко месеца още.
  Колата е била до като са я оставили в тревата в движение, номерата са свалени и са в кат. В момента е бракувана, като след разговора със сегашният собственик  установих, че реалният собственик по документи го познавам и някой ако иска - евентуално бих могъл да ги свържа, след предварителна уговорка.  Реално Ситроена е с изгнил под, но вътре е поне според мен доста добре.   Намира се в едно село - на 30 км от Ямбол в посока границата с Турция.

Януари 06, 2016, 20:22:35
Отговор #4391

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Има такъв в София,Люлин 10.



Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Януари 07, 2016, 00:11:46
Отговор #4392

Неактивен lukas

  • Публикации: 63
Здравейте българи! Аз бях там. 08.2015 година. Lukas

http://pichost.name/images/2016/01/06/wawaefd2d.jpg

Януари 07, 2016, 01:13:42
Отговор #4393

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Здравейте българи! Аз бях там. 08.2015 година. Lukas

http://pichost.name/images/2016/01/06/wawaefd2d.jpg

Амии, жив и здрав да си. Има една поговорка из нашия край :'' Кой превари- той завари ''.
Та, не е важно, според мен , кой ще я вземе и реставрира-евентуално. Важното е -да я запази .
А дали ще е Лукас или някой като Били от Кочериново, е все едно.Важното е да може да се види от простосмъртните на живо и в по-близко и далечно бъдеще.

Януари 07, 2016, 10:11:23
Отговор #4394

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Дайте още инфо за Гранадата. Много хубаво изпълнение изглежда. Май е карбураторната версия и е хубаво, че е от преди фейслифта.

Януари 07, 2016, 14:50:21
Отговор #4395

Неактивен lukas

  • Публикации: 63
Аз бях там. В село близо до Кюстендил. Той не е бил собственик. Искам да си купя кола Варшава. Кой ще ми помогне да го намерите. Висока награда. Обещавам. Моля, пишете смело. [email protected]
 :)

Януари 07, 2016, 19:32:33
Отговор #4396

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Та както си говорехме по-нагоре, лека/полека връщането на метали ще е излишно ...

http://www.mediapool.bg/globa-do-1000-lv-za-roveshti-v-bokluka-kloshari-news243865.html

Януари 07, 2016, 20:54:55
Отговор #4397

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ахаххахахаха, спукаха ме от смЕх тоя път наистина - как ще вземат от клошар, дето си брои жълтите стотинки 1000 лв!? :)) Освен да го нарежат и да му продадат органите... Цинизмът и простотията на управляващите ни прекрачи вече всякакви граници!!!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 07, 2016, 21:05:50
Отговор #4398

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Митак, не се хващай за "ефтиното" заглавие с клошарите - отклоняващо вниманието е /както често се случва/.

Бг джурналист - жив дявол.
« Последна редакция: Януари 07, 2016, 21:16:13 от Toni only Benz »

Януари 10, 2016, 18:24:44
Отговор #4399

Неактивен mimy

  • Публикации: 18