Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553255 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 13, 2016, 21:31:08
Отговор #4410

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Здравейте, хоби ми е да снимам коли които намирам за интересни, та реших да се регистрирам и да пусна тук някои от моите снимки. Имам чувството че някои от тези коли може вече да са снимани и пускани в тази тема преди, но поне ще се потвърди че още си стоят на мястото.

Austin Maestro - Горна Оряховица
Изоставено в близост до полицията, днешно време изглежда се използва като контейнер за боклук. Чудя се дали това може да е сред произведените във Варна, но ме обърква факта че е Austin, а произведените там би трябвало да са Rover.



Москвич 21412 - Лясковец
Този Москвич е собственост на дядо ми, като преди десетина години бива катастрофиран. Към 5-6 години седеше в гаража, преди той да го премести. Ще ми се да го взема да го реставрирам някой ден, но докато дойде този ден може вече да е отишъл за скрап.



Mercedes C-Класа - Лясковец
Незнайно защо изоставен до жилищен блок.




Двойка Renault 4 - Горна Оряховица
Наглед изоставени, в близост до един сервиз. Не съм сигурен, дали не са собственост на сервиза. Когато ги снимах един мъж излизащ от него шеговито ми извика "Не ги снимай!", последвано от "Айде снимай ги, снимай ги".






(Polski?)Fiat 126p - Горна Оряховица
За това фиатче мога да кажа, че заедно с ремаркето му е преместено в паркинга на един местен сервиз. Не знам какво планират да го правят, надявам се че искат да го реставрират.



Skoda 120 - Велико Търново
За жалост, мога да кажа че тази кола вече не я виждам на това място, и може би е пратена за скрап. По едно време имаше лист залепен за задното стъкло, на който вероятно пишело, че ако не се премахне от собственика скоро, ще бъде отнета. След това не знам какво е станало, дали сега е в някой гараж, или купчина метал.



Незнаен автобус - Лясковец
Това много ме изненада когато го видях. В момента стои в двора на тази къща, и изглежда се използва като цветарник. Номерата са му жълти, от серията ВТ **** Ч. Не мога да разбера каква марка и модел е, така че ако някой тук знае ще съм му благодарен.











Януари 13, 2016, 21:40:26
Отговор #4411

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Браво, този автобус в Лясковец е много интересен :)

Иначе пичовете от сервиза където са Рената 4 са малко зевзеци, познавам ги и няма проблеми с тях :)
А този фичо 126 още ли е там зад блока на центъра  :o бях го видял и снимал преди време, но е в неспасяемо състояние.
Шкодата в Търново и аз я видях наскоро през есента ... зад блоковете на "Н.Габровски". Там преди време имаше още стари Шкоди, включително и бусчето 1203, но от години ги няма.
« Последна редакция: Януари 13, 2016, 21:44:16 от dan4oteto »

Януари 13, 2016, 22:13:23
Отговор #4412

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Ами 126-цата както казах е преместена в паркинга на един близък сервиз, някъде една-две седмици след като я снимах. По това което мога да намеря се нарича автосервиз "Валант - Валачев", зад автошкола "Милен Ангелов".

Сигурно си забелязал, че в една близка къща до този сервиз, на главната улица, седи един Nissan Pathfinder, с номера от Флорида, изтекли 2003-та година.  :D

Януари 13, 2016, 22:20:06
Отговор #4413

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Ами 126-цата както казах е преместена в паркинга на един близък сервиз, някъде една-две седмици след като я снимах. По това което мога да намеря се нарича автосервиз "Валант - Валачев", зад автошкола "Милен Ангелов".

Сигурно си забелязал, че в една близка къща до този сервиз, на главната улица, седи един Nissan Pathfinder, с номера от Флорида, изтекли 2003-та година.  :D

Валант-Валачев са на гърба на Щил или Хускварна ли бяха там ... на кръстовището отзаде с/у онова като пансион. Но скоро не съм ходил при тях ... радвам се, че е в сервиз :)

Януари 13, 2016, 22:26:57
Отговор #4414

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Не мога да определя каква марка е автобусът, но съдейки по високоговорителите на покрива му предполагам, че се е използвал от някой пътуващ цирк преди да намери последно пристанище в този двор...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 14, 2016, 07:20:17
Отговор #4415

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Днес се сетих да се отбия да видя има ли нещо ново в един разграден парцел в подножието на Царевец...

Станали са яки снимки - колите, мястото, сезона... Opel-а с предна маска от ГАЗ 24 определено е интересно творение...

Здравейте, хоби ми е да снимам коли които намирам за интересни, та реших да се регистрирам и да пусна тук някои от моите снимки. Имам чувството че някои от тези коли може вече да са снимани и пускани в тази тема преди, но поне ще се потвърди че още си стоят на мястото.

Привет колега, добре дошъл! Хубаво си направил, като си пуснал фотосите си. Дори и преди да са снимани същите коли, погледа на всеки е различен, а и както си написал - ще се види дали са си още по местата ;) . Относно Maestro-то - не е българско. Прав си, българските са Rover, а и са с по-старите брони.
Очакваме следващи находки ;) .

Януари 14, 2016, 11:27:36
Отговор #4416

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Не мога да определя каква марка е автобусът, но съдейки по високоговорителите на покрива му предполагам, че се е използвал от някой пътуващ цирк преди да намери последно пристанище в този двор...

На мен ми се струва, че муцуната (и съответно шасито) е на Opel Blitz.
От една страна е страхотно, че се публикуват подобни, вече супер рядки гледки. Дано един ден и тук се намери начин такива машини да бъдат запазени в достъпни музеи, колекции. Съгласен съм, че не може всичко да се опази, но един такъв автомобил е изработен до голяма степен ръчно (най-вече каросерията), което прави колата много интересна, уникална...   
Относно високоговорителите - може да се ползвали за съобщения от рода на "Внимание пътници, автобусът тръгва"... :P . Ще поразгледам в книгите на Иван Колев, дали по снимките може да се види някъде подобна екстра. 
« Последна редакция: Януари 14, 2016, 12:21:55 от rsk »

Януари 14, 2016, 12:03:36
Отговор #4417

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Тъжното е, че у нас няма ентусиасти колекционери, на които да им се занимава с откриването, съхраняването и реставрацията на атрактивни ретро автобуси до примерно такова състояние:

Вярно, че възстановяването на автобус е доста по-тежко и скъпо в сравнение с лека кола, но пък вложените средства в последствие могат постепенно да се избият с организиране на туристически и увеселителни пътувания, както в случая със старите трамвайни мотриси в София. Просто у нас не са такива нагласите, а за бързи и лесни печалби... :-\
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 14, 2016, 15:04:35
Отговор #4418

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Станали са яки снимки - колите, мястото, сезона... Opel-а с предна маска от ГАЗ 24 определено е интересно творение...

Да, определено беше добър момент да се посетят ... предвид че няма зеленина и драки, а и тъжните физиономии на тези класики съответстват отлично на сезона ...  :(
М/у другото чак като се прибрах и смъкнах снимките да ги преглеждам забелязах, че единият оцелял стоп на Форда Зефир е от ГАЗ 21 ;)

Не мога да определя каква марка е автобусът, но съдейки по високоговорителите на покрива му предполагам, че се е използвал от някой пътуващ цирк преди да намери последно пристанище в този двор...

Колегата, ако може на ЛС да ми каже къде се намира автобусът в Лясковец ... често ходя и мога да се отбия да го снимам и събера инфо за него. Виждам, че снимката му е от летният сезон, а сега няма да има зелениа и ще се вижда по-добре, а и ще си взема фотоапарата за да станат по-ясни и приближени снимките в случей, че не ме пуснат в двора и снимам отвън.
« Последна редакция: Януари 14, 2016, 15:08:49 от dan4oteto »

Януари 15, 2016, 00:22:32
Отговор #4419

Неактивен Pirelli

  • Публикации: 21
Да добавя и аз нещо за Maestro-то . Един комшия имаше такова (т.е. още го има) по спомен знам, че е купувано чисто ново и мисля, че е точно от Българските, не прилича на това от снимката на колегата. На скоро забелязах, че му е свалил номерата и стои пред блока, явно го е бракувал той има няколко коли, а днес забелязах, че вече колата е преместена зад блока и вероятно съдбата и е да отиде на скрап. Мога да я снимам по късно.
Pirelli