Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553995 пъти)

0 Потребители и 24 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 08, 2016, 11:27:28
Отговор #4440

Неактивен pateto

  • Публикации: 26
Здравейте, отдавна чета форума, но чак сега реших да се регистрирам. Поводът е тази интересна снимка, на която попаднах в една румънска Фейсбук страница посветена на изоставените автомобили и която няма как да не споделя тук. Няма информация за колата, не е ясно къде се намира.


Страницата е https://www.facebook.com/MasiniAbandonate/

Февруари 08, 2016, 18:06:59
Отговор #4441

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Брейййй - интересна работа.  ::)

Ако е в някой заден двор, някъде в Сф няма и да разберем, докато някой не я искара.

Кофти.  :-\

Февруари 08, 2016, 18:24:10
Отговор #4442

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Хич не съм убеден, че снимката е от България  8))

Февруари 08, 2016, 18:32:57
Отговор #4443

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
И аз си помислих така.

Обаче гледам тротоарните плочки долу и една СОТ лепенка горе на един прозорец - та се замислям.

Февруари 08, 2016, 19:38:36
Отговор #4444

Неактивен pateto

  • Публикации: 26
Баш някой заден двор в центъра на София си е...

Февруари 08, 2016, 19:58:09
Отговор #4445

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
... или е бил там, не се знае стои ли още. От коя дата е поста в румънския форум?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 08, 2016, 20:03:48
Отговор #4446

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
...От коя дата е поста в румънския форум?
21.01.2016г.

Тези дни ще мина през Лозенец където имаше едни кооперации в подобна цветова гама.....

Февруари 08, 2016, 20:22:04
Отговор #4447

Неактивен pateto

  • Публикации: 26
На мен тези две къщи, които се виждат ми се струват доста познати, но не мога да се сетя къде са. При всички случаи това си е типичен заден двор някъде в Лозенец, Центъра, или някъде около Иван Асен. Писах съобщение на админа на страницата, дано да знае нещо повече. Интересно стои този Мерджанец на фона на обновената къща, в чийто двор се намира и си е голяма находка според мен. Като гледам е пуснал котва там от поне едно 20 години.

Февруари 08, 2016, 21:51:21
Отговор #4448

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
21.01.2016г.

Тези дни ще мина през Лозенец където имаше едни кооперации в подобна цветова гама.....

Ха, с извинение, ама всички тук дето се чудите, ме учудихте пък мен.  :))
Въобще не четете обстойно и назад темите.
На тоя кош аз лично съм му пускал снимки някъде тук, може в същата тема по назад да е било.

Тази кола е известна на сигурно едно 50% от членовете на БАК Ретро, както и на 99 % от всички активни фенове на ретро Мерцедеси по София.
От 1999 до сега, тя седи без прекъсване в двора на една къща, на първата успоредна на бул. Христо Ботев пряка, и пресичаща ул. Симеон. Малко преди стартераджиите там, баш на тази улица е ремонтирана къща с двора, колата се вижда директно от улицата, въобще не е скрита.
Принадлежи на един мой стар познат- Мони, бивш шпионин по соц. време, който освен нея през 80-те имаше и единия от двата у нас тогава налични 6 цилиндрови супербайка- Хонда ЦБХ 1000.
Та Мони я има още от над 30 години време.
Никога не я е продавал, но беше близо през 1993 год, да ми го трампи за моя първи Бенц тогава, един 2 врати табакера 250це купе в114, дето имах.
И добре че и се отказах, защото купето ми 250 беше в перф ориг. състояние, внос от СН, а тоя СЛ още тогава беше вече яко гнил, а и не му беше само това проблема.

Е аз, някъде през 1996, след като не се спазарихме с Мони за този, успях да се сдобия най накрая с р107 роадстер, и то по-ценен късен след лифта от 1986 година, и то в по добро съст. от този на Мони.
А ориг. тоя СЛ е била тъмнозелен металик, а салона беше фабр. комбо на бял плат и МБ-текс.
Мони го боядиса бял и то не добре, още по соц. време.
Колата иначе е била закупена от нова, някъде през 1972-73, и експлоатирана в първите и 10 години възраст от оперната ни прима Гена Димитрова.
Модела е 350 СЛ, с осмак мотор и автоматик, а в момента е с присаден 450 мотор.
За съжаление, вече е много гнила, десния и джам е счупен и кварталните котки от години спят вътре в нея.  O:-)
А от 1988 до 1996 пак беше седял на това място, после изчезна за няколко години, докато Мони си я паркира пак в двора през 1999.
А не е карана от 1988 насам, поне и оттогава е със счупен и втория и 4.5 литров мотор.
Колата е наистина в лошо състояние, но дори и в хубав вид да беше, нито е особено рядка дори за у нас, нито е сериозно скъпа.
Така че прекалено се прехласвате за кола която струва в тоя вид макс 3-4000 евро, а дори да беше в движение, в тоя вид ше 5-6000 Ерто и то условно.
Примерно по нашето Мобиле има хубави р107 СЛи за продаване поне 10 броя, на цени от 15 до 30000 лв, а в немскто Мобиле по всяко впрме се продават 100 или 200 броя такива.
Модела р107 СЛ е яка масовка, правен е от 1971 до 1989, сигурно в 100-200 000 бройки поне.

А на немалко други места по София и страната има изоставени някои по-скъпи като версии стари Бенцове, вкл. и с 2 врати такива купета- конски глави и СЛЦ, и кабрио СЛ-и.
Така че в сферата на Бенцовете, баш тоя е много назад като база за душевни и други трепети.  ;D
« Последна редакция: Февруари 08, 2016, 22:17:27 от USfan »

Февруари 08, 2016, 22:00:42
Отговор #4449

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Хаха, с извинение, ама всички тук дето се чудите, ме учудихте пък мен.  :))
Въобще не четете обстойно и назад темите.
На тоя кош аз лично съм му пускал снимки някъде тук, може в същата тема по назад да е било.

Та тази кола е известна на сигурно едно 50% от членовете на БАК Ретро, както и на 99 % от всички активни фенове на ретро Мерцедеси по София.

.....изоставения някои по-скъпи такив астари Бенцов,е вкл и  2 врати такива купета и кабрио. таакче3 в сферта на бенцовет, баш тоя ое доста п анзад акто

Уф, Люска понякога направо си е голяма мъка да ти чета постовете  O0