Реставратори > Реставраторски работилници

Полезни контакти при реставрация

<< < (2/13) > >>

dido1903:

--- Цитат на: 136 в Януари 29, 2015, 22:26:48 ---За да не се губи тренинг поцинковах малко нещица на ново място и останах много доволен.На живо нещата са много по хубави и с блясък като на никел.  :D


--- Край на цитат ---


--- Цитат на: 136 в Януари 30, 2015, 09:46:13 ---Намира се в София кв.Захарна Фабрика. Мога да оставя телефон на човека с който работя. Иво 0896 741960 надявам се че няма да прозвучи като реклама.

--- Край на цитат ---

dido1903:

--- Цитат на: hydrometalique в Февруари 19, 2015, 20:00:53 ---Радвам се , че ви харесва  :)

За да ви дам отговор за цените, ще дам приблизителна представа от този ми първи опит с тази фирма, а именно - цените за стандартни продукти се формират на кв. дециметър покрита площ, но цената ... така и не я разбрах,което не е трудно да се установи. За нестандартни детайли, каквито са повечето автомобилни джунджурийки цена се прави на око. На мен примерно ми взеха по 10 лв на дръжка / или ако се предлоожи, че има обща площ от горе-долу 10 кв см по 10 -15 микрона покритие ... смятайте колко е - да кажем лев на кв см с дебелина 10 микрона. Истината е , че хората са много отзивчиви, обясняват детайлно какво може и какво не може и освен това не се дърпат да хромират върху цам, алуминий и др. , за разлика от друга пловдивска фирма, да не я цитираме сега тука, не е това въпросът, която не желае да хромира върху алуминий, ако количеството е малко ...
Освен това, ако има човек желание за по-дебело покритие, мочето ти държи детайла по-дълго и съответно покритието става по-дебело и т.н.

Фирмата се казва Галваника - http://www.galvanikabg.com/start.html

--- Край на цитат ---

kok4o:
Това мисля че беше входа, към един странен цех за елоксация в София, на улица Кукуш.
Влиза се през портала, караш направо, има едни кофи за боклук вдясно и точно през тях се пресичаше в съседно място, като двор, където веднага в ляво има неугледна метална врата, която е на около 1.50 над земята и има стъпала към нея. Та в това място, по мои спомени правеха всичко с алуминия, не просто боя, а истинска елоксация. Човека, който ме заведе там и използва услугите им е перфекционист, та поне може да му вярвам че са добри.
Ценово...............всичко е пазарлък в тоя живот.

https://goo.gl/maps/vsxhW

niki4:
Контакт за тези, които обновяват ауспухови системи, ако сами си заварявате - още по-добре.
http://www.eco-traffic.com/index.php?route=common/home
Предлагат тръби, колена, свръзки, скоби, уплътняващи пасти.... Изпълниха ми поръчката за един ден. Над 70 лв. е с безплатна доставка.
Един майстор на ауспуси в Добрич - Пламен - 0898 559 244, ако имате ретро автомобил ще ви обърне по-специално внимание :)

krankenstein:

--- Цитат на: kok4o в Април 16, 2015, 22:04:54 ---Това мисля че беше входа, към един странен цех за елоксация в София, на улица Кукуш.

--- Край на цитат ---
Веоятно става въпрос за фирма "Хром дизайн" с адрес ул. Кукуш No.1, там ми поцинковаха 2 планки 35х10 см за двойни карбове на символичната цена от 4 лв общо. В съседното хале пък се намира фирма "Булгарлазер" за лазерно рязане - единствените в София, които се съгласиха още същия ден да изрежат тия 2 планки срещу само 5 лв/бр. - трябваше ми само една, но минималната стойност поръчка беше 10 лв, та се запасих и за следващия проект :). Другите фирми, където питах ми обявиха срокове на изработка седмица-две и поне тройно по-високи цени, а някои дори въобще ми отказаха да се занимават с такава дребна поръчка. Надявам се инфото да е от полза, а телефоните може да ги намерите на сайтовете на фирмите.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия