Автор Тема: Части за манта  (Прочетена 2299 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 05, 2015, 19:38:33
Прочетена 2299 пъти

Неактивен Ramunasz

  • Публикации: 26
След като вече купих манта, ще се опитам да я почна от някъде да я глася,но ми трябват някой части.

1. Правоъгълните фарове от тези БЕЗ ГРИВНАТА - плитките
2. Ляв стоп (не съм звънял от ОЛХ една обява дето има - но ще я видя и нея)
3. Сенници с пласмаската на която се хващат за тавана.
4. Дясна дръжка на тавана която е за пасажера( да се държи да не изпада от седалката  :)) )
5. Изпускателен колектор за 2.0с двигател (карбураторния вариант с Вараджет 2 ако има значение), ако не се намери ще сгъваме тАРби.
6. Горивен резервоар за карбураторна манта КУПЕ - НЕ Хетчбек
7. Енгелман огледала-ляво и дясно с пласмаските за захващане от вътрешната страна (ако не спечеля едни на търг от ебай.де за някви къси пари - вторник ще разберем)
8. Този пласмасовия държач за десния колан през който минава самия колан на колонката.
9. За сега търся и напълно работещ вебер 32/36, или 38 хоризонтален за предпочитане с ръчен смукач, но може и с автоматичен, който да замести вараджета, освен ако не реша да бодна 2.4 двигател от една фронтера тръгнала на скрап, но искам за сега да я оставя оригинал.

Общо взето това е на първо четене. Като я поразровя ще видя какво друго ще излезне.
Предложения моля на ЛС.

Поздрави, Георги.

Април 07, 2015, 14:48:32
Отговор #1

Неактивен Ramunasz

  • Публикации: 26
O887 47 шест 9 О6 ми е номера - Георги

Април 08, 2015, 14:38:20
Отговор #2

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Тук колегата социопат продава подобни огледала.
http://rustymania.com/copper/thumbnails.php?album=30&page=2

Април 12, 2015, 11:49:18
Отговор #3

Неактивен Ramunasz

  • Публикации: 26
Дали ще се намери някъде инжекцион система от 2.2 двигател? (рекорд,монза и сенатор?)
Искам евентуално за мантата ако реша да и сложа 2.4-то от фронтер-а. Доколкото разбирам всмукатела е по висок и няма да може да се затвори капака...варианта бил с такъв от 2.2 ...или карбуратори(но става сложно и ненадежно с карбове...а и доста по-скъпо..като се има предвид синхронизираните карбуратори как се настройват да работят добре..)

Ако има друг вариант моля да ме светнете.

Другото дето си мисля е, що да му забивам тоя тежък чугун за 20тина коня отгоре, а не направо да събера малко чарколяк за ХЕ, омегови скорости и да направим колектор,лапи и картер и да хвърчи мантата.

Тия всичките работи са за доста напред ...първо купето да оправя, но частите се купуват когато има.

Поздрави,
Георги

ПС: Христос Воскресе на всички и хубав празник! Живи и здрави.

ПС2:
Цялото туй нящо отляво - пълен комплект. - инсталацията не знам дали няма да е същата за 2.4 - мотроник 1.5 ?
« Последна редакция: Април 12, 2015, 11:51:54 от Ramunasz »

Април 20, 2015, 14:21:47
Отговор #4

Неактивен Ramunasz

  • Публикации: 26
1. Правоъгълните фарове от тези БЕЗ ГРИВНАТА - плитките
2. Ляв стоп (не съм звънял от ОЛХ една обява дето има - но ще я видя и нея)

3. Сенници с пласмаската на която се хващат за тавана. - НАМЕРЕН !
4. Дясна дръжка на тавана която е за пасажера( да се държи да не изпада от седалката  :)) ) - НАМЕРЕН
5. Изпускателен колектор за 2.0с двигател (карбураторния вариант с Вараджет 2 ако има значение), ако не се намери ще сгъваме тАРби. - НАПРАВЕН
6. Горивен резервоар за карбураторна манта КУПЕ - НЕ Хетчбек - НАМЕРЕН
7. Енгелман огледала-ляво и дясно с пласмаските за захващане от вътрешната страна - НАМЕРЕНИ

8. Този пласмасовия държач за десния колан през който минава самия колан на колонката.

Добавям:
10. Старо опелско рекаро - като на кадетките гси, гте за купе( да има механизмите за накланяне на облегалката)
11. ЧЕРНИ дръжки за пътниците отзад които са на тавана (тип като гумени каиши които са) 2 броя в добро състояние.

Поздрави.