Автомобили > Немски автомобили

BMW E12 520 1980 - RESTORATION PROJECT

(1/12) > >>

Stancho Atanasov:
Не мина много време, откакто седнах зад волана на Е12 и успях да се сдобия с един екземпляр. Автомобилът е произведен 1980 г. Аз съм трети собственик. Реалните километри не са известни, понеже скоростомера не работи (монтирана е 5 степенна скоростна кутия, която няма привод за това табло). Купето на пръв поглед изглежда добре, но в последствие се оказа, че има доста ръжда на "обичайните" за този модел места... което означава доста работа, преди това купе да стане добро.
Двигателя е М20 B20 - 6 цилиндров с карбуратор SOLEX 4A1. Пусковото устройство на карбуратора не функционираше, както и основните хранителни системи бяха запушени, което водеше до липса на празен ход и шофиране с постоянно натиснат педал на газта и спиране с лоста на ръчната спирачка. В крайна сметка успях да я закарам до новата и къщичка - цяла. Предните спирачни апарати бяха спекли и се наложи усилена работа по раздвижването им. Има сериозен луфт на кормилната система. Амортисьорите са свършили. Задните носачи са в лошо здраве и трябва да се подменят.

Ето няколко снимки за основна представа:
















Някои буталца бяха буквално срастнали с апарата...




Махнах фаровете за мъгла и престилката, просто с тях се губеше чара на този модел. Престилката ще я запазя ако евентуално си променя мнението по-нататък...



Идеята ми е да направя пълна реставрация, като се гони максимален брой на оригиналните детайли. За няколко дни успях да разглобя и почистя карбуратора, смених високоволтовите кабели, проверих свещите. Регулирах клапаните и някои други дребни детайли. Но за тези неща подробно ще опиша в следващите постове.


А! И да не забравя да изкажа искрени благодарности на Георги Димитров - DMC за съдействието и подкрепата от самото начало! Без него, този проект нямаше да се случи.

Toni only Benz:
Честита придобивка колега.

Колата не изглежда много "малтретирана" и е доста запазена впредвид годините и.

Явно е добре съхранявана.

За километрите и - к'во значение има щом ще и правиш цялостна реставрация.

Но като гледам педалите, волана, мокета, корите на вратите, маншона на ск.лост - явно не е на много.

По мое мнение - повече стояла, отколкото карана.

Успех и повече снимки на процеса.   8))


П.П.

А с DMC-то "подръка" си в +

skodko:
Мноого е яка с ББС спойлерчето и престилката, иска и едни стайл 5 17-ки и ще стане трепач! Дано я доведеш в състоянието, в което заслужава да е.

Speeder:
Честито, Станчо!

Аз само бях чувал за тази кола, но не си я представях толкова свежа!
Честно казано не вярвах толкова скоро да се подредиш с Е12 :)
Много се радвам защото моделът е много елегантен и същевременно способен да радва шофьора, а при теб ще си възвърне качествата 100%.

Колата е кукла!
П.С. Тайно и аз си мисля, че бих карал Е12, но май още не мога да си го призная  O:-)

hydrometalique:
Леле, Станчо, габровската група яко се заформяте с тия Е12-ки .
Но с нивото на 2104-ката много си вдигаш летвата  ;D . Ако имаш сили и  с БМВ-то да се представиш така ... ще станеш просто лидер .
Успех !

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия