Автор Тема: Ретро рали шампионат  (Прочетена 53862 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 05, 2016, 21:06:02
Отговор #120

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Е, във Варна нали си имате зимно рали през декември? Друг е въпросът колко сняг пада там през зимата /и дали въобще пада/ :) Инак не е невъзможно - някои колеги имащи по няколко коли, да прежалят някоя от нереставрираните си до параден вид. Точно на тоя принцип се провежда и ретро рейсинга в Калояново - там "лъскачки" отдавна вече почти не карат, включително и аз, понеже по стечение на обстоятелствата най-бързата ми кола е и най-лъскавата за момента :)
Колкото до другите точки съм напълно съгласен и даже на рали Нептун нашият екипаж направи почти аналогични предложения, които са публикувани и в медиите /интервюто на Ники Каразлатев/. Въпросът за уеднаквяване на праилниците и провеждането на етапите зависи от волята на организаторите, но засега май все още всеки от тях си ги провежда както му е удобно. За електронното времеизмерване определящ е финансовият фактор и засега от всички само Орлин не е успял да намери средства за това.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 28, 2016, 12:42:37
Отговор #121

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Пичове, изпратихме в историята и юбилейното рали Родопи 2016.Предстои последен кръг във Варна на 3-ти декември.Имам обаче няколко въпроса: Може ли някой от организаторите да сподели временното класиране по класове и генерално? как ще стане точкуването в отделните ралита при положение, че имаше известно объркване в класовете? В три ралита съм класиран в три различни класа? Ще ми трябва малко време за да синхронизирам всичко,но моето смятане предполагам , че няма да има нищо общо с това на организаторите.има ли някой от колегите който е смятал класирането до тук? Роска, предполагам , че ти поддържаш по тесни контакти с Орлин, и ако се видиш с него , да сподели и той какво мисли по въпроса с класовете.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Септември 28, 2016, 16:32:57
Отговор #122

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Влади, късно днес ще има публикувано класиране на страницата на АМРК "Варна", но само за генералното класиране.

С избистрянето на отделните класове има не малко объркване. Последното например е със жълтото Scirocco - за "Родопи" е подадена заявка, в която предполагам участникът е записал само година (1977-ма) и нормално организаторът е поставил колата в клас "G". Машината обаче, колкото и да е добре направена, е сериозно модифицирана, което става ясно на самия старт. Друго - червеното Peugeot на братя Бабачеви на "Розова долина" е участвало в "G", а в следващите ралита е записано в "Y2". И какво ли още не... Направил съм един дълъг списък с коли, модифицирани по различен начин, ще се опитам да дам и предложение за това към кой клас да бъдат зачислени, но решението за това би трябвало да е на организаторите. Цялата работа има доста нюанси, като например - равностойна модификация ли е смяната на основни агрегати на една стара кола със съвременни такива и със други, но от същия модел и период. Или казано по-просто - равностойна модификация ли е замяната на двигател на Renault 8 - оригинален мотор със 1100cm3, заменен с такъв от същата кола, но с обем 1300cm3 (или пък Жигули със смяна от 1300cm3 - на 1600cm3) и замяна на оригинален чугунен мотор на Opel Manta, с алуминиев такъв от Calibra. Съвременните джанти модификация ли са...? Какво става, ако се появи FIAT 850 с автентична механика и вид, но с ниско окачване...? От една страна тези прояви не са конкурс за оригиналност, но пък от друга страна е редно да се отчита старанието на хора, правещи съвсем оригинални коли или точни реплики, с автентични части... Ето аз пак се обърках достатъчно...   

Септември 28, 2016, 17:15:07
Отговор #123

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
То и аз се обърках и за това питам.Хубавото при мен, е че повечето коли са ми модифицирани в един клас и еднотипни мотори и марки.Ако идваме на Варна за последен кръг,ще дойдем с Кадетката.....защото има парно  O:-) ^-^ ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Септември 28, 2016, 18:13:28
Отговор #124

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Аз си направих труда да сметна временното подреждане на всички, взели точки за генералното класиране след последните 2 кръга, понеже организаторите така и не го направиха... не претендирам за 100% точност, възможно е да съм допуснал някои пропуски и грешки, за което моля предварително да ме извините.

1. Детелин Нанев / Габриела Нанева - 239
2. Николай Ковачев / Росен Колев - 231
3. Мартин Аргиров / Жени Никова - 168
3. Георги Георгиев /Светла Георгиева - 168
5. Димитър Ненов /Станислава Илиева - 129
6. Г. Петков/Г. Ставрев/M. Петковa - 87
7. Хр. Бабачев/П. Бабачев - 81
8. П. Атанасов/К. Атанасова - 75
9. Николай Димитров / Дамянка Куюмджиева -  57
10. Радослав Радев / В. Илиев - 56
11. Атанас Радев / Деян Петров - 46
12. Владимир Димитров /Мими Гюрова - 45
12. К. Михайлов/С. Радев - 45
14. Антон Михайлов / Георги Сарандалиев - 42
15. Сава Савов / Тенчо Петров - 39
16. Димитър Цеков /Цветелина Цекова - 36
16. Юри Георгиев /Антон Рашев - 36
18. В. Караиванов/В. Стефова - 24
19. Искрен Георгиев / Сабина Атанасова - 20
20. Найден Марков /Лилия Чолакова - 18
21. Николай Колев /Ксанта Kолева - 12
22. Аксел Транкбаек / Шинка Маринова - 9
23. Димитър Тодоров /Димитър Дамянов - 6
24. Г. Божиков/В. Кръстанова - 3
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 07, 2016, 12:24:43
Отговор #125

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
За да не остава грешно инфо тук, след като излезе официалното класиране в страницата на АМРК Варна забелязвам, че в горния списък съм пропуснал следните 2 екипажа:

18. П. Петков/И. Петков - 24 т
...
20. И. Ботев/В. Ботева - 21 т

Ето го и цялото в по-прегледен вид:
« Последна редакция: Октомври 07, 2016, 12:29:20 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 16, 2016, 21:47:09
Отговор #126

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Предложение - нека за по благозвучно да се смени заглавието на темата на ,,Класик рали шампионат''. И  да бъде отправена покана
към Ваня Гюдерова/Вальо Манджуков ралито им да се включи в шампионата. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 17, 2016, 00:08:40
Отговор #127

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Може ли крайното класиране по класове и генерално. Благодаря.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Декември 04, 2016, 14:35:50
Отговор #128

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
ГОЛЯМО ЧEСТИТО  на първите родни класик рали шампиони - Ники Ковачев - Роско Колев АМРК - Варна! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 05, 2016, 01:01:50
Отговор #129

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive