Автор Тема: Ретро рали шампионат  (Прочетена 53946 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 08, 2017, 18:25:42
Отговор #150

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
         Здравейте колеги, завърши вторият кръг от шампионата и съответно се появи и временното класиране.  Направи ми впечатление че навигаторите не се зачитат и не получават точки ако сменят екипажа. Визирам в момента себе си тъй като имам участия като навигатор и пилот. Това е дискриминация към навигаторите , които всъщност имат доста по голяма роля в този вид състезания от пилота който всъщност върти един волан и толкова. Навигатора може да те провали или да те изведе в челото.  Затова  смятам че и навигатора трябва да получава равен брой точки с пилота. Не ме разбирайте погрешно, нямам никакви амбиции към класирането. Смятам че е редно да се уважи труда на навигатора.
Взе ми го от устата , усилията се оценяват комплексно! :D O:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 08, 2017, 19:23:13
Отговор #151

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ако има такава възможност преотстъпвам всичките точки, които спечелихме заедно с колегата Бабачев в 1-вия кръг на него, тъй като вероятно няма да участвам по-нататък в класирането за шампионата през тази година. А принципно той е прав, че трябва да се уточни кой всъщност от екипажа получава точките. Миналата година имаше доста случаи на смени на автомобили и навигатори, така че това и според мен трябва изрично да се уточни в правилника.

...които всъщност имат доста по голяма роля в този вид състезания от пилота който всъщност върти един волан и толкова.
Благодаря за "комплимента" :) Това обаче за съжаление засега важи в пълна сила за нашите така наречени регуларити ралита, но в истинските такива в "белите" държави не е съвсем така, или по-точно съвсем не е така. След разговор с колегата Дедиков, който е участвал многократно в такива състезания, се убедих в това. Там междинните контроли за засичане са много, и ако някоя от тях се случи примерно след обратен шикан, където обикновеният шофьор ще мине максимум с 20 км/ч. то пилотът, за да се бори за добро класиране трябва да може да кара и в такива завои със скорост възможно най-близка до средната за етапа, т.е. с поне двойна на споменатата.
p.s. Къде го четете това временно класиране, поне в сайта на АМРК Варна, където излизат първо обикновено, все още не го виждам?

« Последна редакция: Юни 08, 2017, 19:43:26 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 10, 2017, 00:46:47
Отговор #152

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Всеки един рали шампионат има три отделни задължителни класирания: за пилоти, за навигатори и отбори/конструктори.
Основната спортна единица навсякъде е отбор, а не пилот, екипаж и т.н. Нещо изключително важно в развитието на който и да е спорт, особено в нашия случай, където тепърва трябва да се работи първоначално за изкореняване на грешно заложени представи за регуларити рали и в последствие за оформяне на някакъв елементарен и достъпен вариант на такова в БГ. Хубаво е, дори и да е формално, участниците да се обединяват в отбори. Така много по-лесно си помагат, разискават, учат се и съответно има шанс по-скоро нещо да се получи и у нас.

Като начало би било добре администрацията на шампионата леко да коригира таблиците за класиране, което поне на хартия да изглежда като някакъв рали шампионат.




Юни 10, 2017, 13:17:08
Отговор #153

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Бихте ли ми казали случай (не казвам, че няма такъв!), в който шампион-навигатор в края на годината не е навигаторът на шампиона-пилот?

А що се отнася до шампионата на АМРК "Варна", както и до т. нар. "Национален класик рали шампионат" - навигаторите винаги са били награждавани, в грамотите им също си пише, каквото се полага...
« Последна редакция: Юни 10, 2017, 13:40:33 от rsk »

Юни 12, 2017, 11:40:29
Отговор #154

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Мисля си, че точките за навигаторите ще са важни не само ако те са от шампионския екипаж... всеки си се бори за някакво класиране, иначе до края на сезона може би биха останали да карат само 3-4 екипажа, които са с шансове за подиума. Напоследък сякаш все повече се акцентира на някакво междуличностно съперничество, отколкото на принципите, важащи за всички. Колкото до последното твърдение, че в всеки от екипажа получава купа веднага го оборвам - на рали Златни 2017 с колегата Бабачев заехме 3-то място в класа си и получихме само 1 купа общо за екипажа затова в отстъпих на навигатора си, за да му остане поне някакъв спомен от това представяне. Наистина спомен е точната дума, защото при толкова много участия след време се забравят някои от тях, особено когато не са били сред най-успешните...
В заключение мисля, че колегата Калин е прав, че най-добре да се започне на чисто от А-Б, вместо да се продължава в грешната посока на базата на досегашната недостатъчна осведоменост и компетентност на организатори и участници. В страните с традиции отдавна са открили топлата вода, остава само да използваме техния опит, което при това не изисква кой знае колко по-големи инвестиции и разходи в сравнение с досегашните. Все пак хубаво е, че по мои наблюдения организаторите вече са го разбрали, но засега стъпките им в тази насока са доста бавни и неуверени.  Лично аз, както и други колеги след последните 2-3 ралита някак загубихме мерак за участие поне в настоящия формат на шампионата, това си личи и по намалелия брой заявки. Мисля, че една обща среща на организаторите с всички, които се вълнуваме и участваме в този спорт ще допринесе да се изяснят доста неща, както за правилните насоки, така и за реално възможните в нашите условия стъпки за тяхното реализиране. Говоря само за хората запалени по спорта, а не тези основно по парадните и трапезни мероприятия :) Само с телефонни разговори според мен няма да стане, така че предлагам организаторите да помислят за нещо като годишно общо събрание на участниците в шампионата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 12, 2017, 16:12:20
Отговор #155

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Мисля си, че точките за навигаторите ще са важни не само ако те са от шампионския екипаж...

И именно затова в тия пусти таблици не е изпуснато името на навигатора! Но щом това е въпрос с очевидно не малко значение за вас, аз лично ще се постарая, ръководството на шампионата да предостави данни за съставяне на таблица с класиране за навигаторите. Дотогава може да видите генералното класиране в по-опростен вид:

1. Габриела Нанева - 125 т.
2. Светла Георгиева - 90 т.
3. Шинка Маринова - 75 т.
4. Антоанета Дедикова - 75 т.
5. Тенчо Петров - 60 т.
6. Мими Гюрова - 54 т.
7. Вилияна Стаматова - 50 т.
8. Петър Бабачев - 45 т.
9. Христо Бабачев - 40 т.
10. Федя Младенов - 36 т.
11. Елена Стоичкова - 30 т.
12. Десислава Борисова - 30 т.
13. Петър Шилев - 24 т.
14. Недко Стоев - 20 т.
15. Велимира Кръстанова - 18 т.
16. Радостина Симеонова - 12 т.
17. Георги Мичев - 10 т.
18. Петър Василев - 6 т.
19. Жеко Жеков - 5 т.
20. Петя Иванова - 3 т.

Сега се надявам, да няма някой още по-честолюбив навигатор, който да пожелае класиране и съответно таблици по полове.
Ако има претенции за цвета, шрифта, формата и прочие на таблиците - тук е мястото, но моля бъдете конкретни, по възможност давайте пример.

Държа дебело да подчертая, че нескрито ироничният ми тон, е резултат от лично мое раздразнение. Моля не свързвайте моите коментари, с кой да е от организаторите на иначе тези толкова не добре организирани ралита.

За десерт - малко информация "от кухнята", получена вчера от Орлин Пенев, по време на "Фестивал на цацата" в град Кранево. На въпрос от мен, към него - "Какво се случва с организацията на "Нептун" 2017?", получих отговор (кратка, синтезирана форма, без нецензурни думи):
- при написано писмо до община "Х" през месец декември, 2016-та година (половин година предварително!) с молба за разрешение за достъп, организиране на ЧК и т. н. в центъра на селище "Y" и ежемесечни телефонни обаждания и няколко посещения до въпросната община, резултатът е, че най-накрая, в първата седмица на юни (три седмици преди старта на ралито), писмото е внесено за обсъждане! Достраша ме да питам какво става с пътната книга и графика, ако се получи отказ...;
- при молба и съответно само обещание за сериозно спонсорство, получено преди три месеца (при първи разговор, проведен преди една година), най-насетне има конкретен отговор от обещалия подкрепа. Отговорът е отказ за спонсорство. Този път подпитах лекичко какво се случва с пътната книга и краткия отговор бе, че книгата се преправя за трети път;
- зачудих се защо Община Варна и по-специално дирекция "Спорт" не оказва съдействи по повод организирането на 20-то юбилейно културно-спортно мероприятие в града... Отговорът им е, не че нямали интерес, но бюджетът за подобни дейности е изразходван покрай рали "България" 2017;
- подадени заявки, латени такси за участие... Рано е, до ралито има цели три седмици...

И т. н., и т. н. другите простотии ще ги спестя.

Та уважаеми колеги, аз лично ако бях на мястото на Орлин Пенев и Борислав Моравенов, отдавана, отдавна щях да съм се отказал...

Юни 13, 2017, 00:14:58
Отговор #156

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Роска, за Боби не знам, но Орлин според мен все още не се е отказал, защото ТИ му помагаш... без теб  сигурно нямаше да видим ни класиране, ни дявол... да не говорим за точките на навигаторите. Апропо, така и не се разбра примерно моят навигатор ще може ли да ползва точките на екипажа ни, спечелени в рали Златни, карайки вече в друг екипаж? Този въпрос мисля не изисква специални разрешения от общини, кметове и т.н... :) /казвам го без сарказъм, просто констатирам/.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 13, 2017, 09:14:07
Отговор #157

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Роска, за Боби не знам, но Орлин според мен все още не се е отказал, защото ТИ му помагаш...

На Орлин помагам само и единствено за таблиците - да бъде написано, да бъде подредено, направено на jpg, така че да се качи и изпрати, където си поиска той. Това е едно нищо и половина. Дори обаче и това е повод за злобни подмятания и съмнение за "уреден мач". "Естественото" продължение на тая история е, че след като ние пропуснахме само едно рали, обвиненията застигнаха Детелин и Георги - сега те са "връзкарите", които имат предварителна информация от Орлин... Това дотяга и е противно.

Но аз имам предложение към Орлин - и без друго не му се получават нещата, след толкова години е очевидно, че няма пълния капацитет сам да направи всичко, очевидно няма хора и институции, които да ударят едно силно рамо, та моето предложение към него е да си изкара юбилейния, 20-ти сезон и да затваря кепенците. Има си хубаво лозе и малка виличка. Ще си купи един лаптоп на старо и ще си гледа клипчета от така мечтаните ралита и вероятно ще му е много по-добре. А пък ние хем няма да имаме повод да се ядосваме и да му ходим на тъпите ралита.

Юни 13, 2017, 11:07:34
Отговор #158

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ако има възможност да си го позволи това наистина е идеалният вариант... дай боже всекиму! Но доколкото знам организирането на подобни мероприятия всъщност е бизнесът на Орлин, от който се издържа... Колкото до "връзкарите", това наистина е недоказуемо и няма смисъл изобщо да се коментира, по-скоро споменатите хора си знаят вече почти наизуст трасетата и контролите, затова и постигат подобни резултати. Доколкото знам според правилниците на ФИА и ФИВА маршрутът на едно регуларити рали може да се повтори само веднъж на 5 години, което в случая не се спазва и примерно ние НЕварненците, които нямаме възможност да караме там всяка година губиме почти никакви шансове за борба местните, дето си участват редовно.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 13, 2017, 12:12:37
Отговор #159

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Митак, на това "бизнес" ли му казваш... Виждал си арката, масичката, колата на организатора...:
За останалите неща какво да ти кажа бре човеко божи... Като не се променят варненските трасета, да беше ги наизустил и ти, че нали не си идвал един и два пъти тук... Абе все тая, какво ли значение има всичко...