Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 231837 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 01, 2016, 18:22:22
Отговор #240

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Понеже се запънах  и реших да купя нова помпа но да поправя старата  та ето го и резултата

Изчистих всичко , има минимален луфт на оста , счупих принудително  турбинката и  купих нова  метална с греста е още, старата беше текстолитова . Сложих нов ремкомплект . Капака го почистих  , минах издълбаните места с фрезер    , сложих малки калъпи  намазани с отделител за смола  и положих течния метал  , който издържа до 120 градуса


Днес скокнах до Евроболт за нови болтове на капака , взех за кръстата отверка , че старите са за права и беше приключение да ги развия . При завиване на новите ще ги пръсна със спрея за отвиване, той има смазка .

Смятам да сглобя помпата без  термостат , ще я покарам така и ще добавя термостата по късно като съм сигурен че цялата система функционира адекватно
















Юли 05, 2016, 12:13:38
Отговор #241

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Ето че дойде и момента за запалването на двигателя  след ремонта.

Водната помпа я рециклирах ,  за сега не е пропуснала , купих и нови ремъци , макар че старите бяха здрави . Като начало налях  вода но ще източа системата скоро за да налея  антифриз , че от водата видяхме какви са щетите :)

Има нужда от реглаж на делкото но на мен до тук ми стигат познанията и силите , има едно леко претрисане  но вече не е дразнещо както беше преди  свалянето на главата.

Като цяло съм доволен , маслото  което сложих е на ОМВ  15В 40  и мотора работи по-тихо.

Имам въпрос , масления филтър с отработено масло ли се  пълни или  с хубаво ново масло ?

Ето и клипчето което направих , оборотите са една идея  високи заради   смукача , като си влезе в температура мотора  работи на върнат  смукач но като е студена  гасне



Юли 05, 2016, 16:20:49
Отговор #242

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com


Толкова се раздвижи колата , че ходихме с кучето да я измием в кварталната мивка за коли :)







Юли 05, 2016, 18:01:28
Отговор #243

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То си е твоя работа, но сложи читава водна помпа, това на снимките е тотална скрап, ако и за момента да работи.

Юли 05, 2016, 19:03:23
Отговор #244

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Аз със сигурност ще купя нова волгова помпа, но ми е интересно защо смяташ тази за скраб,  съдиш по вида на капака ли ?

Помпата няма грам луфт на лагерите , турбината    и ремкомплекта са нови,  и то това на практика е помпата, а капака няма шанс да протече


Юли 05, 2016, 19:21:28
Отговор #245

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Като гледам колко е корозирала и изтъняла, е въпрос на време да пробие или да се сцепи, оттам нататък е късмет дали ще видиш навреме, че губиш охладителна течност или ще късно.Водната помпа е прост, и сравнително не скъп детайл, който обаче докарва големи и скъпоструващи бели :D Когато купих моята кола, водната ми помпа бе чисто нова, сменена от бившият собственик с разбира се най-евтиният вариант. Понеже не бях сигурен в произхода и я изхвърлих, като я подмених с възможно най-качественият /и най-скъп вариант/ на пазара, като специално за водните помпи разчитам само на една марка.
« Последна редакция: Юли 05, 2016, 19:25:50 от michev »

Юли 05, 2016, 20:58:15
Отговор #246

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Колега Мичев, не знам за какъв автомобил са ти примерите но положението с волговите части вече изобщо не е розово. Марки, модели - нищо подобно тук не важи.
По една случайност в един от софийските магазини се продава волгова помпа на цена 150 лв, казал съм на колегата. Не бих го нарекъл сравнително евтино, но може би има известна логика, щото е бая килограми чугун. Оттам нататък няма и да намериш. Напоследък с частите, за съжаление, положението е станало осезаемо много зле, нещо което не ми е правило чак такова впечатление преди няколко години. Тия дни пообиколих магазините за нещо съвсем банално и не си свърших работа. Единствения вариант за колегата е да се преправя с УАЗова, но тогава трябва да се търси и задната част, което като цена и наличност, ще излезе като волговата предполагам. Пък и с качеството проблема си остава.

Истината е че поне от 5-6 години търговците, говоря за София, нищо волгово не са поръчвали. А пък волги почнаха да се правят - темата е доказателство за това. Преди няколко години може да не е имало на практика търсене на части за такива коли и търговците да карат на стари запаси, но по мои наблюдения нещата се променят, а магазините не са склонни да отреагират.

Румене, радвам се че колата работи. Пораздвижи я, сключи една гражданска, ако не си, пък за центровката ще го мислим, щом не си правил.
П.С. Под масления филтър, предполагам имаш предвид инерционно-масления въздушен филтър - Пълни с каквото масло намериш за добре. Помоему няма нужда да хабиш ново, то там нищо не смазва, само улавя буболечки. По мое мнение обаче не слагай повече от 300, макс. 350 грама. Поздрави!

Юли 05, 2016, 21:43:43
Отговор #247

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
То по тази логика трябва да купя нов двигател че да съм сигурен, а след това и окачване и купе ... Истината е че   човек преценява  рисковете , аз съм преценил че мога да ползвам още помпата , а истината е че  УАЗ кова струва 90 лева , и трябва само да се смени долния маркуч, защото на Волгата е под 45 градуса а на Уаза е 90 .

Следва плащане на застраховка и тестване из софийските улици преди 130 километровото пътуване до троянско :)

Много ви благодаря за споделения опит  , всяко мнение е полезно !

Юли 08, 2016, 21:26:50
Отговор #248

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
... ако се подхожда грамотно, ремонта на старата част е мисия възможна... въпроса е че това грамотно включва и знания и умения и инструменти...
...моят съвет е, когато искаш да имаш лесно разглобяемо резбово съединение, почиствай вътрешната резба с метчик-просто го навиваш и той ще изчисти ръждата от резбата... за целта обаче е добре да ползваш читави метчици, да не са от най евтините китайски комплекти... руски и български са идеални за целта... а на новите болтове намазвай резбата с лепило за резби, да не е от най яките само... това ще защити резбата и следващия път ще се развие както трябва...

Юли 09, 2016, 12:41:48
Отговор #249

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Благодаря за съвета, ще го имам предвид за другите неща !

Ето и  нивомера на резервоара.

Стария го свалих като по чудо  , с много киснене и пръскане със спрей, в крайна сметка го свалих и е блокирал тотално , новия е по-дълъг със 6 см , за това се налижи настройка на дължината на рамото му и сега е готов за поставяне:)