Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 230979 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 18, 2016, 18:45:17
Отговор #280

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Днес си купих предни амортисьори,   търсят се задни , някой ако има инфо къде могат да се намерят , защото колата много люшка и се кара трудно


Октомври 18, 2016, 20:15:08
Отговор #281

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ако не намериш нови може да дадеш да ти напълнят старите - имаше един майстор в София, който се занимаваше с изработка и смяна на гумичките по размер и пълнене, но не знам дали все още работи...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 20, 2016, 21:15:40
Отговор #282

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Тези няма ли да паснат на Волгата:


Октомври 24, 2016, 12:42:47
Отговор #283

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Да такива са , чак сега виждам че е писано в темата !

Октомври 25, 2016, 15:21:25
Отговор #284

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Искам да попитам хората от София , къде мога да закарам колата за допълнителна фина настройка на карбуратора?

Ноември 07, 2016, 22:08:45
Отговор #285

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
На път


Ноември 12, 2016, 18:01:27
Отговор #286

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Здравейте
Понеже  шофьорската седалка  беше изпочупена , и макар да я оправих   реших да потърся по здрава. За късмет  попаднах на обява за седалка  и се обадих, оказа се , че човека имал и други неща, та стана  разговора и ето с какво се сдобих неочаквано  днес . Неща който не мога да намеря , всичко е чисто ново руско и съм много доволен. Като капак , човека ми подари и книга за колата за която си мечтаех от доста време. За моя изненада имаше и  калъф за резервна гума от 2410 , та вече сме пълен комплект :))

ПС: Имам въпрос за огледалата. Те са ляво и дясно , но погледнах на 2410  и не са същите, някой може ли да ме ориентира за какво са, човека ги е купил за волгата си но не съм убеден че са за Волга. Произведени са 90та год

« Последна редакция: Ноември 12, 2016, 18:03:41 от fokke »

Ноември 12, 2016, 20:49:49
Отговор #287

Неактивен победовод

  • Публикации: 838
Огледалата не са за конкретна кола,универсални са, с регулируемо междуцентрово от 18 до 40 мм.В кутията трябва да има инструкция за монтаж.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Ноември 15, 2016, 21:53:44
Отговор #288

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Здравейте
Искам да попитам хората каращи Волга за няколко съвета.

Напоследък карам всеки ден колата с цел разучаване и удоволствие ,в поведението  й ми направиха няколко неща впечатление , които искам да споделя  и съответно  да дадете съвет .

Първото нещо което ми прави впечатление е , че колата  се накланя на завои  , седалките не те държат и човек трябва да се държи за волана  при такива маневри

Друго нещо  е , че возията е много мека,но  в съчетание  със седалките  люлеенето  е приятно и притеснително  голямо :)))

До тук нещата са очаквани и няма драма , напротив.

Прави ми впечатление че или километража не е верен  или  усещането за скорост  в колата е измамно бавно , на гладък магистрлен път  чувството е че колата се движи с далеч по ниска скорост от колкото  километража показва  (трябва с друга кола да го засека за коректност )

И най-важната ми констатация и тук  очакването  за съвет
Скоростите на колата са къси  като 4та се явява с доста голям  диапазон. Тоест , нужно е колата да  достигне 60=65 и спокойно  4 та поема което е доста странно

Бих искал  да ми дадете съвет  с някакви примерни  километри на първа,  приблизителни  км на втора , и трета  и от колко би следвало да е 4та ???

Прави ми впечатление, че двигателя е с голям въртящ момент подобно на дизелите и от ниски обороти  могат да се вкарват  високи скорости като 4 та

Всеки човек има стил на каране, , а и доста коли съм сменил  , но прави впечатление тук че колата  е с къси 1,2,3 та скорост и дълга 4та

Ноември 15, 2016, 23:23:24
Отговор #289

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То не случайно руснаците и викат баржа :D Колата е направена да вози меко и комфортно, което и определя специфичното и пътно поведение и накланянето в завои, поради тази причина и седалките не са анатомично оформени. Ако си карал основно немски или японски коли до момента, напълно те разбирам :D
« Последна редакция: Ноември 15, 2016, 23:25:34 от michev »