Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 230417 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 31, 2016, 11:57:57
Отговор #310

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Днес последния ден от 16 та година си купих  чисто нова водна помпа и съм много щастлив , изгодно я взех а се оказа че човека продал ми я е вносител на руски части

Стопли ли се малко я мятам на двигателя







Декември 31, 2016, 21:19:11
Отговор #311

Неактивен dragon_hifi

  • Публикации: 94
Браво !!! Много добра работа!А таз попара с водната помпа и аз я сърбах.Понеже не можах да си намеря нова помпа, наварявах на аргон Алуминиевата плоча и после на фреза и накрая със салията довърших.Мероприятието ми излезе 60лв :)
Волга 2410, УАЗ 452Д 1977г GSM 0898677185

Януари 01, 2017, 02:04:03
Отговор #312

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Честита нова година,

Да старата отива в резерва , аз я залях само с течен метал с идеята колкото изкара, според мен ще изкара още толкова но купиох нова да ми е мирна главата

Януари 13, 2017, 16:21:28
Отговор #313

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Да актуализирам малко темата с едно видийце на мойта колица :)

&feature=youtu.be

Януари 18, 2017, 20:10:55
Отговор #314

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Края на миналата година  си купих Аналогов  -лентов  Никон Ф801 аф   . Писнало ми е от дигиталните съпунерки и телефоните с които правим стотици снимки , а реално снимка на хартия нямам  нито една , всичко е по папки и файлове . Друго е , да си пуснеш филмчето  да се проявява и да чакаш снимките които си снимал ПОДБОРНО  а не  по 10 кадъра на едно и също нещо. С аналогов апарат се снима далеч по-избирателно   и се мисли , защото  имаш само 36  кадъра :)

Та по тая тема,  пускам две  снимки заснети от новия апарат  на колата със сина ми :)





Януари 19, 2017, 18:37:36
Отговор #315

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Хаха, честита покупка.След период на забвение, явно дойде времето и филмовата фотография да се възражда.Аз също имам лентови апарати, пет-шест ръчнофокусни обектива (твърди).Имам и фотолаборатория и черно-белите снимки си ги проявявам сам...

Януари 19, 2017, 23:29:08
Отговор #316

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
OOO  моите филми ми ги проявяват, мина ми времето когато проявявах лента  от камерите с които снимахме :)

Те снмимките малко нямат фокус де ,ама госпожата ги е правила и нещо май е мръднала при натискането :))

Януари 20, 2017, 09:10:49
Отговор #317

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Нищо, така леко разфокусирано е по-автентично, все едно съм хванал снимката в ръка и я гледам, на това ми напомня, петнайсетина години назад :) Браво за аналоговите снимки, някакси по-чаровни са :)

Януари 21, 2017, 21:55:56
Отговор #318

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Мм, може би са снимани с по широка бленда.Не знам дали знаеш, ама като отвориш блендата и намалява фокусната дълбочина, тоест диапазона в който нещата ще излезнат на фокус.В случая със снимката отгоре, вероятно е фокусирано на ръба на покрива/лайсната на водостока, с доста отворена бленда и висока скорост на затвора (тоя никон май до 1/8000 стигаше... за сравнение, моята минолта х-700 има едва 1/2000), при което лайсната е на фокус, а всичко зад нея не е.И всичко пред нея също не е на фокус, но понеже няма нищо, затова не си личи.
Може би е настроен на някаква сцена или настройка, примерно тая с бягащото човече, при по-малко светлина води до същия ефект.Ако е на режим "всичко на авто", не би трябвало да е така.

Но и аз съм съгласен с колегата, че и така имат чар.Снимката отгоре е добра, светлината от слънцето пада под остър ъгъл и се е получа доста драматична зимна картинка.А на другата много ме кефи "зъбчо"  :D Извади му я на хартия, да си я има за спомен.И между другото, като стана на въпрос, установих че дигиталните снимки изчезват безвъзвратно, а хартиените копия се съхраняват.Явно след като направим някакви снимки и ги разгледаме, после ги зарязваме някъде из компютъра и се губят с времето, а хартиените по същия начин, след първото им разглеждане ги захвърляме, но шанса след време да ги преоткрием е много по голям.

Януари 22, 2017, 10:51:03
Отговор #319

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Кадъра е заснет на 125   и 5.6 бленда
Проблема е че когато се снима  трябва да се сдържи здраво апарата, а тук е мръднал , което не е фатално

Колата е на около 100 метра от обектива

Две снимки с еднакви обективи и различни  тела

Първата е с тяло  на аналогов никон  Ф 801

Втората е с Никон  Д3100   дигитален 14 пиксела




« Последна редакция: Януари 22, 2017, 11:01:13 от fokke »