Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 230498 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 02, 2017, 21:24:20
Отговор #420

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Методи , благодаря ти, мисля че е точно това , стария километраж не подскачаще, а след като сложих жилото на новия почна, което е показател че някъде съм или пренатегнал или поогънал жилото
Утре ако не вали ще го боря , защото така дразни много

Юли 16, 2017, 19:58:17
Отговор #421

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Здравейте
Поради дразнещото тракане на мотора  , чува се като дизел  заради чукането  реших да сменя  събното колело на  разпределителния вал.
И така , след м ного чудене и гледане на видеа и снимки се реших  да разглобя колата.
За целта се сваля водната помпа, аз така или иначе исках да я сменям с нова която има  и термостат , генератора се сваля и идва драмата с ваденето на шайбата на коляновия вал. За целта купих два размера  супер ментаци скоби за 16 лева двете .
Понеже не искам да свалям  капака на картера  развих предния капак  от трите шпилки долу .
С ментето скоба успях да извадя шайбата на коляновия сравнително лесно  и без много бой.

Каква бе изненадата ми когато махнах капата на агренажа , колелото което съм тръгнал да сменям е като ново , нито някакви нагари , нито има смляни зъби, колелото е бакелит не е пластмаса.

Лошото е че май чукането не идва от колелото .............

Утре слагам новото и сглобявам пък да видим

Ако някой има идея какво става ще се радвам на коментари !

















Юли 16, 2017, 20:42:40
Отговор #422

Неактивен dragomir_68

  • Публикации: 132
Не е трябвало да сваляш генератора, той не пречи. Задължително смени семеринга на ангренажния капак.
ГАЗ 69

Юли 17, 2017, 09:47:43
Отговор #423

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Въобще не е трябвало да сваляш нищо, чукането няма как да е от бакелитовото колело или дори пластмасово да е, макар, че незнам да има пластмасови. Волгата и моята така си трака, ама си върви. Въобще не се занимавай, така ще си кара сигурно безброй км. Сигурно е някой бутален болт най вероятно, ама въобще не се занимавай заради това да разглабяш мотора.

Юли 17, 2017, 20:08:45
Отговор #424

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Днес колата я затворих , колелото на разпределителния както и семеринга на коляновия ги смених и ДОБРЕ  че ги смених . Чукането престана и вече не трака като трактор , двигателя утихна максимално и работи  много по-добре предвид по фината центровка за разлика от предното  колело , което имаше луфт и центовката малко или много бягаше.

Също така се оказа, че тръбичката която пръска  масло в зацепването на двете колела , бе изкривено на 90 градуса и  не  еполивало колелата въобще на ниски.








Август 05, 2017, 13:04:59
Отговор #425

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Следва да реша поредния проблем по колата , а той е  че като се отворят прозорците на предните вратри започва да мирише на изгорели газове от колата и не мога да разбера от къде е .

Дайте съвет по тоя казус,  отпред генерацията всичко е затегнато, на трубата  съм сменил  гарнитурите  но въпреки това мирише и карането на дълъг път е неприятно .

Август 06, 2017, 22:38:02
Отговор #426

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
През багажника влизат. За да се убедиш, сложи една туба с бензин, но без капачката в багажника. Покарай първо със затворени прозорци - няма да мирише. И като ги отвориш, така вони, че се чудиш дали няма да се запалиш всеки момент.
Заради такъв номер, сменях на една моя кола сума ти маркучи...

Август 06, 2017, 23:14:44
Отговор #427

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Много съм ти благодарен за коментара и помоща !
Днес същото ми спомена един стар волгаджия, но ми се стори странно да тегли  от там , А реално задния ми багажник е толкова крив и така не уплатнява, че май отговора е там !
Още веднъж мнгоо благодаря

Август 07, 2017, 11:07:58
Отговор #428

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Не знам как е конструкцията на изпускателната система на Волгата, но примерно на Полски фиат 125Р, заглушителното гърне е средното, а задното е резонаторно. И ако се пробие тръбата в кривката над задния мост, започва да пуши оттам и може да влиза в багажника, а звука не се променя. Мисълта ми е да провериш за пропуски някъде в този район, защото ако няма, не би трябвало пушеците да влизат в багажника...

Август 07, 2017, 22:25:58
Отговор #429

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
През багажника влиза всичко и аз съм му се чудел ама е така, някакво завихряне се получава. Виж ауспуха дали излиза извън купето, да не би тръбата да е по навътре, оттам е май цялата работа. На москвич например задното му гърне тръбата излиза почти до бронята. Дразнеше ме и я скъсих до под задната маска. Е голяма грешка беше, усетил си защо :)