Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 230288 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 07, 2017, 22:35:31
Отговор #430

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Тръбата си е оригинална не е сменяна и е на нивото на бронята , но багажника  самия капак е крив и не уплътнява, отделно има дупки в двата задни калника ,( то това са дупките по колата )  и не съм сложил капака над бензиновата сонда , карам без него , реално  може да смуче от всякъде през багажника,.

Следващото е да уплътня целия багажник  пък да видим , много се надявам да е както казвате . Иначе цялата ауспухна система я свалях и сложих обратно , да издиша няма начин. Гърнето при Волга 24 е едно и е зад задния мост,  но моето е здраво .

Август 23, 2017, 22:18:29
Отговор #431

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365
Днеска те засякох на магистрала Хемус още в началото почти, след Български извор, даже ти свирнах, а ти ми светна.
Волгата изглежда доста добре на живо доколкото успях да я видя, а и си пердаши по баирите с 90 кm/h. Този цвят на стоповете много ми хареса,въпреки че се е получил от слънцето. А какво се вееше от задната броня в ляво?

Август 24, 2017, 19:24:30
Отговор #432

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Ха , ми защо не даде  аварийки да спрем да се запознаем . КОлата я карам с около 100 макс , мотора  доста добре се получи  макар външния вид на колата все още да не е добър . Тая  година имам много работа и колата малко е на по =заден план макар да не я спирам , постоянно я карам София троянско София , отсечката я взимам за час и 40 мин  120 км , което според мен е оптималното за колата в тоязи й вид .
Стоповете са оригиналните , но нали ги пръсках с спрей та са една идея по нови . Иначе имам нови стопове,  Момчеил ми купи , намерил в  Търново  и ги взе .
Туй дет се вее е текстилно тиксо, лепнах го защото има дупка на калника доллу  за да не вкарва изгорели газове в багажника и от там в купето , и да ти кажа има ефект ама трябва да го презалетя че е супер зле да се вее така :)))
Другия път като ме засечеш живот и здраве дай  аварийки и да спрем да се запознаем поне на пътя :)) обикновено  много хора докато карам  ми свирят и махат , кефят се хората като видят такава кола, Едни румънци даже ме спираха и снимаха , Подвижен цирк :)))

Август 25, 2017, 07:54:36
Отговор #433

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365
Много бързах за един изпит, иначе и аз си го помислих, но времето ни притискаше. :)

Септември 10, 2017, 22:34:50
Отговор #434

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Здравейте , от доста време се назландисвам да сменя и предните амортисьори , та днес уж на майтап да видя как се свалят та за около половин час смених и двата . Реално по колата нямам какво да правя в момента, всичко чака по свододни от към работа времена за да се захвана с ламарините.
Поздрави на всички :)

Септември 29, 2017, 14:51:30
Отговор #435

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Здравейте, имам следния проблем и се надявам  някой да даде съвет как да се реши.

Миналия ден 130 км  карах в дъжд и по средата на пътя моторчето на чистачките сдаде багажа, тоест скапа се голямото пласмасово колело от червячния механизъм.
Смених мотора , сложих друг работещ, дори вече двете степени работят . Проблема е в това , че при слагането на решетката към купето и дам ли клемата на акомулатора  мотора започва да върти...... Пробвах да изолирам да не опира мотора или рамената в купето но не , дори от решетката прави контакт и мотора почва да върти  при изключено копче за чистачките .

Или аз някъде бъркам , или самия мотор нещо е с проблем

Септември 29, 2017, 19:16:37
Отговор #436

Неактивен dragon_hifi

  • Публикации: 94
Провери си мотора.По принцип при контакт се подава постоянен плюс към чистачките, а степените подават минус.Отвори червяка и виж как е сегментният диск и четките как контактуват.При изключване на работещи чистачки, те трябва да се върнат в начално положение, там гледай какво се случва. :)В книгата за Волга има подробна ел.схема на целия блок. Успех :)
Волга 2410, УАЗ 452Д 1977г GSM 0898677185

Септември 30, 2017, 22:13:10
Отговор #437

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Благодаря за коментара, днес разглобих червяка и почистих всичко , качвам го мотора и пак така, има едно реле и подозирам че е залепнало, то е на входа на веригата на елмотора ,ще снимам утре

Октомври 01, 2017, 09:43:12
Отговор #438

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Управлението на стъклочистачките е като при задномотора Шкода - с постоянен + . Румене , голяма
вероятност има релето им да е залепнало. Почисти му контактите с плоска иглена пиличка. Ново се намира
доста трудно , а при УаЗ - ките няма интервал на чистачките , няма и реле. 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 01, 2017, 09:49:24
Отговор #439

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Почистих още вчера самите контакти на релето , но върти, явно леееко трябва да ги раздалеча , вероятно с времето са залепени