Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 404660 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 01, 2017, 21:07:47
Отговор #260

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Такива работи не се питат, ама 1.Финансово съобразно ли е цялото начинание? /знам че не е :)/ и 2.Как ще ти се скъса сърцето да изцапаш с прах този предстоящ музеен експонат?
П.С. Иначе следя с интерес и се възхищавам. Благородно завиждам за всичко.


     Както вече стана ясно 90% от частите ги взимам от ибей. Това би било различно ако разполагах с бюджет. Тогава щях да напазарувам от Мазда и да съм свършил с реставрацията
за 6 месеца а не да се влача 3 години. За съжаление съм принуден да търся най-тънка оферта. В тази връзка - да, начинанието остава в прилични финансови граници.

     Но как се определя каква е правилната стойност на подобен проект? Ако целта е продажба тогава зависи от пазарната стойност и това определя границите. Но ако човек го прави
за себе си?  А сега си представете, че това не е Мазда а Пакард или Дюзенберг. Колко щеше да излезе реставрацията на нещо толкова безценно? Вероятно всичко вложено от мен до сега
няма да стигне само за боядисването.

     Има още един аспект. Времето и средствата които влагам в реставриране на един детайл често надхвърлят цената му ако го купя нов. Затова всичко е въпрос на баланс - дали да го взема
ново (ако изобщо го има) или да загубя 2-3 седмици в реставриране.

     Тези свещи конкретно са на цена  EUR 2,46 за 1 брой. Това е възможност която не мога да пропусна особено като знам, че без проблем изкарват 50 000 км.  Преди да разглобя колата
не намерих такива и сложих заместител от Денсо но ..... не беше добре.

Февруари 01, 2017, 23:15:05
Отговор #261

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Днес минах през АИГ-Заваряване ООД и проверих за точното име на телта за МИГ брейзинг (колегата  немо  попита за това)

    ,,ESAB"  OK Autrod 19.30 GMAW   ERCuSi-A

    Welding current
DC(+)
    Classifications
SFA/AWS A5.7 ERCuSi-A
EN 14640 S Cu 6560
(CuSi3Mn1)
    Wire composition
Si Mn Cu Sn Zn Fe

3.4 1.1 >94.0 <0.2 <0.2 <0.3
    Typical mech. properties all weld metal
Yield stress, MPa 130
Tensile strength, MPa 350
Elongation, % 40
    Charpy V
Test temps, °C Impact values, J
+20 25

Февруари 02, 2017, 20:55:55
Отговор #262

Неактивен S15

  • Публикации: 843























Февруари 10, 2017, 23:01:03
Отговор #263

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         Здравейте, скоро не съм писал но проекта не напуска съзнанието ми. В момента
съм в движение, в странство, и съвсем случайно открих това - материя съвсем близка
до оригиналната изолация използвана в багажника и под мокета. За съжаление пиша от таблета и е малко кофти със снимките но ще добавя по-читави.



« Последна редакция: Февруари 10, 2017, 23:06:05 от S15 »

Февруари 10, 2017, 23:13:36
Отговор #264

Неактивен yoz

  • Публикации: 357
Снимките на заварките в предния отсег, напасването ,пфффф :D тва ше да е извънземна работа...думи нямам човече...

А иначе тази материя за в под багажника много ми прилича на тези, които ползват някои фирми за матраци(от по-евтините). Можеш да видиш, покрай кофите за боклук редовно оставят уж счупен матрак, но вътре има от този матрял', дървени летви,дъскички,пружини и т.н. Въобще неща ,от които може да стане нещо... >:D

Февруари 10, 2017, 23:27:19
Отговор #265

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Много си прав! Това прилича на  кече от рециклирани материали. Ма от опит ще кажа, че много задържа влага. И то близо до ламарините които и без това трудно се проветряват. Та в тази връзка мисля първо да сложа неупренова изолация, самозалепваща, и после от горе това за автентичен вид.

Февруари 11, 2017, 09:49:31
Отговор #266

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Влагата пак остава в кечето, а е много гадно като засмърди на мухъл  :( На предишната кола директно изхвърлих кечето, минах дъното с Боди и отгоре залепих 15мм микропореста гума. Знам, че гониш да си максимално близо до оригинала, но баба Мазда има гадния навик да гние - особено дъното на багажника.....
Иначе редовно поглеждам до къде си ... Иво, шапка ти свалям  :)

Февруари 11, 2017, 11:53:47
Отговор #267

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
И аз следя редовно и  я препрочитам от време на време цялата тема. И аз изхвърлих до последното киче от нисанчето , никога не съм ги харесвал тия изолации , като изтърбушена табуретка е хаха. Намислил съм да сложа битумна лента с фолио. Така направи и едно приятелче и ми допадна идеята.



Февруари 11, 2017, 21:27:00
Отговор #268

Неактивен S15

  • Публикации: 843
    Да това с битумната лепка е вариант. Аз използвам широка 5см. лента да покривам заваръчните шевове. Загрявам ламарината с топлия пистолет, самата лепенка също и я притискам
с твърд валяк. От топлото тя се разтича и влиза по всички неравности на заварката и не остава никакъв шанс на конденза.
    То за това си има измислено мазило  но не ми харесва. Първо като сложа лепенката веднага е готово и не се налага да го чакам да съхне. Второ чисто естетически ме кефи повече,
 не цапа, равномерно е и самото лепене е някакси заразително приятно   >:D
   
    А мина ми на ум и друго:  да взема и да изпръскам със шегре от онова на каучукова основа KS 1000.  Има един два плюса:  може лесно да следва формата на всички извивки, като
те ще останат видими след това и може да се боядиса с цвета на колата. Няма да има видими сглобки като битумната лепка и вероятно ще е по естетично.
    Ето една снимка как стои на резервоара и как прозират ребрата на ламарината:




Февруари 11, 2017, 21:47:22
Отговор #269

Неактивен S15

  • Публикации: 843
        Ето и как изглежда заводската (,,рециклираната") изолация. Снимката не е от моята кола - от моята не остана  :D