Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 404982 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 12, 2017, 00:34:37
Отговор #270

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     В зависимост от мястото на което ще стои може да бъдат и други видове изолации. Ето как постъпих с нишата на предната колона - там където се захващат пр. врати.





        Използваният материал е 6мм. пореста гума - неупрен със самозалепващ гръб усилен с текстил и сребриста предна част. А тук се вижда как е подготвен. Направих разрези и ги
   завърших с отвор пробит със замба. Идеята е да успея да го натъпча между разни монтажни планки без да се разцепи и по възможност да е едно цяло. Това е от към гърба:





        ... и от към лицето:





        Това усилено лепило не позволява никакво наместване - сложиш ли го на криво - край. Материала се къса но не се отлепва.
       
        Виждат се и битумните лепенки върху заварките  (на първата снимка) които после също бяха покрити с неупрен.

Февруари 12, 2017, 00:41:13
Отговор #271

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
СЪщата микропореста гума ползвах и аз - самозалепваща, фолирана, усилена, но 15 мм. дебела. Сложих я на пода под оригиналния мокет - термо и влагоизолация, а и като стъпиш усещането е приятно  :) На връзките м/у отделните парчета, ползвах самозалепваща алуминиева лента, за да не се виждат снадки и да не се събира боклук.

Февруари 12, 2017, 00:54:37
Отговор #272

Неактивен S15

  • Публикации: 843
   
СЪщата микропореста гума ползвах и аз - самозалепваща, фолирана, усилена, но 15 мм. дебела. Сложих я на пода под оригиналния мокет - термо и влагоизолация, а и като стъпиш усещането е приятно  :) На връзките м/у отделните парчета, ползвах самозалепваща алуминиева лента, за да не се виждат снадки и да не се събира боклук.


      Да, ето намерих снимка не е много ясна но все пак се вижда. Това е дъното на ,,шофьора" и под педалите облепено със същото. И аз покрих ,,шевовете" с алуминиево тиксо за
цялостен вид и да не влиза влага през снадките. Само дето заради извивките и другите изолации (имам оригинална гумена подложка под мокета) не сложих от 15мм а от 6мм.
   А то като ги натрупаш всичките и не остава място за краката  :D :D



Февруари 12, 2017, 09:46:21
Отговор #273

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      От Мазда са решили да сложат двойна ламарина на мястото за краката - подкалниковата арка и част от дъното. Това освен, че заздравява шасито, намалява значително и неприятното
усещане от шума и ударите на водните пръски по време на дъжд. Имам едно Туинго при което ламарината е единична и като мина през локва усещането е, че водата ще влезе вътре  :D
      По тази причина отделям повече внимание на тази зона. Ето как изглежда пасажерското място което още не е довършено. Виждат се битумни лепенки по заварките, частично готовата
изолация от неупрен както и част от двойната ламарина.
      Двете гумени тапи на 6 часа са технически отвори за достъп. От там опръсках вътрешно заварките. Прорезите от долната страна (най- долу) имат за цел да не задържат евентуално проникнала вода
един вид за оттичане. Затова и не е цяла заварката както и да има извесна еластичност на шасито. Планката по средата на изолацията е монтажна точка за вентилатора на парното.


Февруари 12, 2017, 19:58:20
Отговор #274

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Новата предна броня (и старата) :D





Февруари 12, 2017, 20:21:35
Отговор #275

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Малка поправка .... не е броня ... по каталог се води "напречна греда пред радиатора" :winktongue:
retrobs.com

Февруари 12, 2017, 20:41:34
Отговор #276

Неактивен S15

  • Публикации: 843
    Ааааа, сигурно говориш за това:





         ... щото мойто е това:






         Е това от сайта е от фейслифта но е същата позиция.

Февруари 12, 2017, 20:52:09
Отговор #277

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Не,не е това .... май говорим за различни каталози :)) това,което показа в снимка първо по каталога на ЗК (застрахователните компании) се води основа броня ... и аз се объркАх вече :))
retrobs.com

Февруари 12, 2017, 20:58:35
Отговор #278

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     За мен броня е това, което се смачква първо когато удариш нещо  :D :D :D

Февруари 12, 2017, 23:27:45
Отговор #279

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Това не изглежда добре!