Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 405285 пъти)

0 Потребители и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 10, 2023, 18:09:28
Отговор #1160

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Понеже ми зареди бавно нета,  и видях само текста
 "Този лагер " .... и за момент си помислих ,че и лагерите реставрираш вече  O0 O0 O0

       :D Ееее, стига де! Не съм достигнал още това ниво на умопомрачение  :D

        Затова пък захванах главата. След като мина челен шлайф ( 0,14 мм. ) в ЗИГ Сливен е ред на леглата на клапаните. Реших да си ги направиме ръчно. Използвам
паста на ABRO. Ето резултата преди и след шлайфане:













Октомври 10, 2023, 20:49:50
Отговор #1161

Неактивен txl

  • Публикации: 95
И аз, както повечето, се радвам доста на снимките в тази тема. Благодаря. Струва ми се обаче, че с последните две някакъв опит за заблуда има :D Май леглата на различни клапани ни показваш. Сега сериозно - ширината на леглата мериш ли? И резбите за свещите добре ли са?

Октомври 10, 2023, 21:36:29
Отговор #1162

Неактивен S15

  • Публикации: 843
И аз, както повечето, се радвам доста на снимките в тази тема. Благодаря. Струва ми се обаче, че с последните две някакъв опит за заблуда има :D Май леглата на различни клапани ни показваш. Сега сериозно - ширината на леглата мериш ли? И резбите за свещите добре ли са?

       Когато започнах да шлайфам забравих да снимам. Затова едната снимка показва съседното легло, което е съвсем същото що се отнася до щети. Иначе добро око  :D
Работата е съвсем в началото, а сега съм нещо болен и хич нямам сила за работа. Резбите за свещите са добре, водачите са перфектни - няма никакво странично отклонение
на клапаните, а и техните стъбла са в заводска норма. Разполагам с комплект изпускателни клапани нови (има снимка някъде) а всмукателните са в добро състояние и ще ги върна
обратно. А за ширината на леглата - да ще ги прецизирам по натам. Имам точните размери. В портовете също има малко работа - неравности на отливката. Абе ще бъде забавно  :D
« Последна редакция: Октомври 10, 2023, 22:20:22 от S15 »

Октомври 13, 2023, 13:59:00
Отговор #1163

Неактивен ufer

  • Публикации: 382
Това с портовете си е тема сама за себе си... Едни предпочитат гладки портове, защото се увеличава скоростта на потока, а други - грапави портове, защото се увеличават завихрянията и горивната смес се хомогенизирала по-добре. Аз бях почнал преди време на един корав мотор да му заглаждам портовете, но след първата "ръка" се отказах, понеже е голяма хамалогия - останах без ръце...

Октомври 13, 2023, 23:02:45
Отговор #1164

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Това с портовете си е тема сама за себе си... Едни предпочитат гладки портове, защото се увеличава скоростта на потока, а други - грапави портове, защото се увеличават завихрянията и горивната смес се хомогенизирала по-добре. Аз бях почнал преди време на един корав мотор да му заглаждам портовете, но след първата "ръка" се отказах, понеже е голяма хамалогия - останах без ръце...

       Прав си, че е отделна тема, но разбирането, че полираните портове увеличават скоростта на потока отстъпва място на по-съвременни разбирания. Кратък поглед към
природата около нас разкрива феномен - животни като акулата и делфина, които плуват с висока скорост и се очаква да имат гладка кожа, всъщност са покрити с множество
неравности. Топката за голф имитирайки тези животни постига по-ниско въздушно съпротивление и по спомен лети с 30% по-далече в сравнение с гладка топка. В тази връзка
доста фирми започнаха експерименти с така нареченият Dimpling или имитация на топка за голф в своите колектори. Ето как изглежда:






Октомври 14, 2023, 23:14:53
Отговор #1165

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Полирането е не само за увеличаване на скоростта, а и да се намалят завихрянията на потока газове и да се постигне максимално ламинарен поток. "Гладкият" поток означава по-добро отвеждане на газовете, съответно по-добро пълнене и изгаряне в цилиндрите.
Освен с полиране можеш да се заиграеш и с напасване на размерите на портовете и блока. При доста коли има разлики в диаметрите - нямам идея как е при теб.

Доколкото помня едно изследване за делфините, кожата им освен че е грапава и вибрира - тази комбинация създава безбройни малки завихряния на водата около делфина и реално той плува в зоната на подналягане, което го дърпа напред и намалява разходът на енергия.... И при летяща топка за голф и при работещ двигател също има вибрации, така че има логика

Октомври 15, 2023, 17:35:49
Отговор #1166

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Инерционното пълнене е голяма мистерия, много лесно може да влошиш нещата вместо да ги подобриш.

Точно там газовете се засилват с 100 метра в секунда след което внезапно спират и се блъскат в клапана, това предизвиква вълна в обратна посока.
Ако в морето има една порта, която я отворим точно когато дойде вълната, ще напълним повече вода, отколкото ако отворим вратата когато вълната се е отдръпва.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 16, 2023, 12:16:30
Отговор #1167

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Интересна дискусия се заформя за повърхността  и потока. До колкото знам при акули и делфини поради спицификата и формата на люспите  по кожата им държи микро мехури  на практика  плуват във вакум от там и ниското съпротивление. Това може да звучи логично за водна среда, но за въздушна не съм чувал  повърхност на летателни апарати различни от гладки ....... При самолетните повърхности се цели избягването на вихри, които се образуват от всяка неравност. Всяко завихряне по повърхността на самолета го дърпа назад !

Октомври 16, 2023, 14:57:18
Отговор #1168

Неактивен ufer

  • Публикации: 382
То е ясно, че няма да минем без вибратори... Шегиччка! ;D

Октомври 16, 2023, 18:30:56
Отговор #1169

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         Картера е готов. Тук поне няма казуси  :D