Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 407318 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 26, 2023, 19:46:31
Отговор #1210

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Монтиран маховик, ангренаж, глава, настроени хлабини на клапани. Остава съединител, колектори, карбуратор, стартер, алтернатор и скоростна кутия.



Декември 26, 2023, 21:34:41
Отговор #1211

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Чудесно изглежда . Цвета на блока доста прилича на Датсунския . Някакво синьо - зелено е , доста специфичен цвят , който ползват още от края на 50 десетте години .Убих се да търся код на боята , но няма . Можеш ли да разкажеш малко за цвета , как му намери кода и тн . Аз реално така и не уцелих боята , но намерих една боя , която най-вероятно някой от нашите е ползвал точно за датсун блок .



Декември 26, 2023, 22:09:17
Отговор #1212

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Дидо светлината е много лоша (вечерта в гаража 2-3 лампи разни). Цвета на блока е RAL 7016. Бих го описал като вариант на сивото с лек син оттенък. Абе много време избирахме. На Датсуните е някакво друго. Синьо. Ще пробвам да снимам през деня, че хич не излиза с телефона  :D
« Последна редакция: Декември 26, 2023, 22:20:31 от S15 »

Декември 26, 2023, 23:43:11
Отговор #1213

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Лелее , доста е различно трябва да отида на очен лекар :D Ще следя темата за снимки на дневна светлина как изглежда цвета.

Декември 28, 2023, 12:56:19
Отговор #1214

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Темата еталон за всички реставратори!!! Поздравления, Иво!!!

Ще си позволя малко да отклоня вниманието от последно показаните детайли, но мисля, че тук бих могъл да намеря отговор на следния въпрос - свалих си гуменото уплътнение на петата врата (колата е комби) и по контура на ламарината, там където се поставя уплътнението, има някаква паста, подобна на талк. Всъщност възможно е тази "паста" да е поставена и в самото уплътнение, но все тая...
Иво, при 626-те има ли подобен материал, виждал ли си го по други коли?
Аз питах няколко човека, с доказани (в моите очи) познания и опит, но всички ми отговориха, че само са виждали подобно нещо, но не знаят какво е...

Относно цвета на блока - четох за подобна ситуация в британски форум. Там коментираха, че оцветяването на блока варира дори и за една и съща марка - за отделните партиди и години. Японците вероятно също са заложили определени параметри на устойчивост на боята, без да държат чак толкова точно на нюанса. И може би затова няма код...

Декември 28, 2023, 18:31:46
Отговор #1215

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Този въпрос за уплътнението е по скоро към хората, които слагат прозорци професионално, но имам предположение  :D  Когато слагах стъклото на хеча беше голям зор.
Тези уплътнения не се лепят и разчитат на сериозна стегнатост. Е да ама при монтаж дори да използваш въженце е много трудно. Предполагам, че талка (или каквото е там)
е с цел да направят уплътнението хлъзгаво за да се приплъзне на място. Като гумените ръкавици тия тънките. Някои хора ползват веро за уплътненията.
      А за боята на блока открих, че Мазда имат цвят наречен "машинно сиво" (machine gray). Проблема е в това, че през 1983г. нямаше компютри и как да запишат рецепта
без дигитални стойности. И аз мисля, че цветовете от онези години са едно към гьотере.

Януари 01, 2024, 17:26:15
Отговор #1216

Неактивен S15

  • Публикации: 843
          Честита 2024г. на всички!

          Който е "слушал" получи подаръци. Другите сами си подарихме по нещо  :D  Макар и късничко, но все пак имаме готов двигател преди Новата.



Януари 02, 2024, 09:27:15
Отговор #1217

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
          Честита 2024г. на всички!

          Който е "слушал" получи подаръци. Другите сами си подарихме по нещо  :D  Макар и късничко, но все пак имаме готов двигател преди Новата.




Красота  :shy:
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Януари 03, 2024, 19:16:14
Отговор #1218

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Красота  :shy:

      Благодаря!  :)

      Пълно разглобяване на таблото, ревизия и подмяна на уплътненията на парното.






Януари 06, 2024, 19:03:10
Отговор #1219

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Ами днес (ако съдим по усмивката на собственика) се справихме добре  :D    Двигателя е в коша!!