Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1181110 пъти)

0 Потребители и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 05, 2016, 21:03:44
Отговор #3090

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Може би Локост 7 има много варианти (аз имам такъв а също и прилича на Лотус Елан

Искаш да кажеш, Лоу кост, демек някаква бюджетна имитация. Което пак си е имитация, не е ориг. 7.

А иначе да, прав си, прилича много и на реплика на табло на Елан модела.
То всъщност има 2-3 фирми в Англия, дето правят хубави реплики на Елан.
Една от тях се казваше- Еванте, ама точно тя май отдавна фалира.
Ама дори и на тия Елан реплики, ако са правени от разни все пак кит-кар фирми, техните табла са неимоверно по-прецизно изработени от това.

Май 05, 2016, 22:28:45
Отговор #3091

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Lotus 7 грънци. 
Както винаги, повечко четене и зяпане на специализирани литература и медии препоръчвам.   :))
Ето на снимките долу таблата на ранни оригинални Лотус 7- версии Мк1 и Мк2, също и таблото на наследника, правен на базата на Мк3 7- Катерхам Супер 7.
Както се вижда, никаква прилика нямат с това от загадката, освен че са плоски както него.
По скоро удължването надолу на таблото в средата, с нещо като наличие на средна конзола, както тук, се среща при повечето реплики на Кобра.
Е, не си съвсем прав щото и при "севън" има различни варианти табла, включително и със спускаща се централна конзола, макар и по-скоро интегрирана с боди-то като на моторница :)

Този го водят "series 4" от '70 г.

Щьовер Грайф?
Подкрепям това предположение, грифонът и формата на решетката са характерни
« Последна редакция: Май 05, 2016, 22:43:17 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 06, 2016, 00:07:04
Отговор #3092

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Е, не си съвсем прав щото и при "севън" има различни варианти табла, включително и със спускаща се централна конзола, макар и по-скоро интегрирана с боди-то като на моторница :)

Бе ти вадиш от 100 извора вода, пак абсурдна теза да докажеш.  ;D
Какви различни табла, тоя Мк4 е единствения кардинално различен вариант на 7, ама и той целия въобще не прилича на оригинален ранен 7, нито по конструкция, нито по дизайн.
Особено в задната част, а също тук и таблото, е тотално различен от по-ранен 7, които са си истинските 7, разбирани като образец за подражание.

Както отбелязваш, той Мк4 не е с нормална дъска за основа, ами е с пластик отливка на таблото с бодито.
Иначе да, само при него има подобие на конзола, ама и тя по нищо не прилича на тази от загадката.
Иначе при абс. всички по-предишни варианти, както се вижда и на горните снимки, вкл. и при Мк3 7, няма централна конзола.

Но къде па видя дори приблизителна прилика със загадката въобще?
При загадката се вижда отделно табло/дъска, закрепено на някакви там видими/невидими рами, а не това при Мк4, дето именно е обща отливка със страничните панели.

Аз и умишлено не съм постнал табло от серия 4, защото той, макар да е последния правен от Лотус оригинален 7, дизайнерски и конструкторски е пълна гавра с оригиналните му предтечи по-ранни версии.

А и никой кит-кар майстор, даже и много тра-ла-ла да е, или ентусиаст на тема 7, няма да седне да прави реплики на грозотията Мк4.
Единствената реплика на Мк4, за която се сещам, са някои модели на фирмата Дютън, която през 80-те докарваше подобни форми на Мк4, с общата на отливка задница.
Но и при тях таблото е доста различно от това на загадката.

Той Мк4 е най-неуспешния, особено на дизайн, вероятно Лотус въобще, абсурд е да го споменаваме като пример за наподобяване.
Той всъщност е причината да се създаде автопроизводителя Катерхам.
Ето малко инфо, за който не знае и ще му е интересно.

В началото на 70-те, след бързия пазарен провал на Мк4, търсенето на старо на ранни 7-ци скача.
Тогава, през 1973 или 74 година, ако не греша, Лотус продават правата и калъпите на Мк3, на дотогавашния им всъщност голям дилър- Катерхам.
Катерхам бързо почват производството на реално Мк 3 модела, като от 80-те насам, та чак до края на 90-те, ги модифицират на тяло основно с увеличаване на обема на кокпита /така нар- уайд боди/.
Чак след края на 90-те мисля, пускат авангардния аеро на форма модел 21.
А след 2000 год. пускат и доста всякакви версии там олекотени карбонови, че и такива с турбомотори.
И така те от само дилър на нови Лотуси, се преориентират към правенето на нови коли, което им е и, както се знае, основния бизнес в последните десетилетия.
Но, странично казано /а и за пълност на показаните версии табла, щом се отплеснахме и при Мк4/, дори такива късни Катерхами, като таблото долу на снимката от СуперЛайт р500, макар и с тотално променени уреди, всъщност запазват дъсковидната му форма, и нямат дори подобие на централна конзола.



Така че загадката според мен още си седи, какво Мк4, или пък подобие на него...
Ми айде автора да даде още някоя снимка за жокер.
Макар че според мен и той въобще не знае какво е постнал.  :))


Май 06, 2016, 00:13:42
Отговор #3093

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Втори жокер:

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Май 06, 2016, 07:40:10
Отговор #3094

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Хм, така по пропорции отзад прилича на реплика на Лотус Елан...
Но не е Еванте например, то изглежда различно.
Ето задници на ориг. Елан във версията еС4, и задница на да го кажем репликата Еванте Мк2.





Бих спекулирал това да е визуална реплика на късна версия ТVR еС серия от края на 80-те, така нар- S3 или S4 серии.
Те са правени с различни мотори, 6 цил V-обр на Форд, и по-късно 8 цил. на Ровър.
Макар че задницата е само подобна, но не същата /и стоповете и края на капака са различни/.
То и таблото му на загадката няма нищо общо с това на еС сериите.

По-скоро да не е някаква наподобяваща домашна реплика на този модел на ТВР.
Ето задници на 2 различни ТVR S серии, по-ранна от 70-те, и късна от след 1990, различават се в стоповете и една от друга, и спрямо загадката.





Mда, с тая загадка мен поне Бомбър ме затруднява.  :))






« Последна редакция: Май 06, 2016, 08:27:51 от USfan »

Май 06, 2016, 13:17:54
Отговор #3095

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Като не можем да я познаем цялата, то поне части от нея... пък нали и Милен я пуска на части, стоповете са от Сиера 1 :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 07, 2016, 15:08:44
Отговор #3096

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ee, пак е напредък.
Ми айде чакаме от автора и някоя добавъчна снимка на калник или там броня, белким почне да се прояснява.  :))


Май 08, 2016, 04:51:52
Отговор #3097

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Трети жокер:











Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Май 08, 2016, 20:16:55
Отговор #3098

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Интересно, оказва се всъщност Дътън, която марка е известна повече с репликите са на Лотус 7. http://www.classicandsportscar.com/classifieds/classic-cars/dutton/all-models
Този ранен модел Лежера обаче не бях го виждал, предницата му с оцъклените фарове прилича на Хийли спрайт, подобни имат и китовете на Клан и Маккой... Обаче таблото на последния "жокер" /жълтата кола/ е съвсем различно от това на първата снимка, което беше подвеждащо.

п.с. като поразрових из нета се оказва, че тази марка е имала доста богат асортимент от китове още от началото на '70-те години, включително джипове и дори амфибии! Ето малко история http://www.timdutton.com/
« Последна редакция: Май 08, 2016, 20:34:13 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 09, 2016, 12:09:56
Отговор #3099

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Навремето през 80те, Дютън са най-много правещата бройки реплики на година, фирма.
Но през 1989 фалират.