Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1180179 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 10, 2016, 22:10:24
Отговор #3400

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Сигурно имаш предвид това, то е на база ХК150 и видимо се различават


Да, точно това имах предвид че е различно.
А Беротоне са правили 3 броя от това купе.
Иначе още Фарина, не Пинифарина, още в края на 50-те имат много грозен Уан-оф на базата на ХК120, ама той изглежда съвсем различно.

Декември 10, 2016, 23:38:47
Отговор #3401

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Нека четящите тук да преценят как е по-добре да се напише - единствен екземпляр или единствена бройка?
Или прототип или шоу автомобил?
Читателите от Крива паланка, Сусурлево или Каспичан дали разбраха какво е уан оф?
Но американският почитател иска да затрудни всички неанглоговорящи.
Бютлър би трябвало да се произнесе на български.
« Последна редакция: Декември 11, 2016, 02:14:08 от bomber »
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Декември 11, 2016, 02:27:54
Отговор #3402

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Читателите от Крива паланка, Сусурлево или Каспичан дали разбраха какво е уан оф?
Но американският почитател иска да затрудни всички неанглоговорящи.
Бютлър би трябвало да се произнесе на български.

хаха ти сериозен ли се бе ... я не обиждай хората знаещи англ. ез. от горе посочените населени места!!!
Ако имаш някакви прИтенции на ЛС или ако си мъжЛЕ на пряка среща, а не тука!!!
« Последна редакция: Декември 11, 2016, 02:36:30 от dan4oteto »

Декември 11, 2016, 21:40:29
Отговор #3403

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Бютлър би трябвало да се произнесе на български.
По-скоро БютлЕр, защото марката е от немскоговорящата част на Швейцария. Иначе и аз не съм фен на чуждиците като уан офф, ту он... макар че някои от тях вече са се наложили в езика ни понякога поради липса на достатъчно точен и лаконичен превод.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 12, 2016, 19:05:21
Отговор #3404

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Когато няма българска дума, има смисъл да се използва чужда.Иначе е безсмислено затормозяване на речта.Добре че не се е появил почитател на турското или китайско автомобилостроене, че не знам как ще му разчитаме.
Загадката беше позната.
Продължаваме нататък.Марка и модел:

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Декември 12, 2016, 22:44:31
Отговор #3405

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
хаха ти сериозен ли се бе ... я не обиждай хората знаещи англ. ез. от горе посочените населени места!!!
Ако имаш някакви прИтенции на ЛС или ако си мъжЛЕ на пряка среща, а не тука!!!
Данчо, благодаря.  :)
Мисля че по казуса за чуждиците се произнесоха адекватно модераторите, като изтриха в английската тема напъните за педагогстване.
Темата за думите заместители е доста обширна, няма еднозначни отговори, нито и е мястото тук да се разчепква.

« Последна редакция: Декември 12, 2016, 22:49:12 от USfan »

Декември 12, 2016, 23:51:30
Отговор #3406

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Сигурно имаш предвид това, то е на база ХК150 и видимо се различават

Това от снимката на бомбър е на Beutler, обаче не знам как се произнася на бълкгарски

Off за портокола - Митко , правилното произношение на български от немски е Бойтлер , буквосъчетанието eu в немския
книжовен език се чете/произнася ой. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 13, 2016, 00:24:49
Отговор #3407

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
1.Крива паланка не е в България.
2.Сусурлево не съществува.
3.В Каспичан няма ретроклуб.

 Но не това е важното.
Прави ми впечатление, че колегите с най-много публикации обикновено са само теоретици и са на всяка манджа меродия. А дори и не ме познават добре.
Когато използват чуждици няма да изглеждат по-начетени.
Но тъй като ще навлезем в дълги дискусии, нека спрем.
Преди да реагирате на нещо,  вникнете в смисъла на написаното.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Декември 13, 2016, 01:23:31
Отговор #3408

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев

Прави ми впечатление, че колегите с най-много публикации обикновено са само теоретици и са на всяка манджа меродия. А дори и не ме познават добре.


Само за протокола, понеже се припознавам тук:

Аз не броя публикациите на колегите тук, нито имам амбиции към същият брояч тук под аватара си. Но е факт, че доста неща снимам и на доста хора съм спомогнал тук във форума, което ми носи лично удовлетворение, защото поради някаква причина харесвам старите коли и ми е жал за същите такива, в кофти състояние. (дори току що отговорих на колега в ЛС за един стар автобус Чавдар от малките, който тези дни качих от едно разградско село ... през ден/два получавам такива запитвания, но ти разбира се това няма как да го знаеш).
Някои теми са ми приятни и обичам да споделям там ... тук се разграничавам от "автомобилните фенки", която стана малко казармен тип "за войнишкото око", с други думи ... пошла.
« Последна редакция: Декември 13, 2016, 01:28:21 от dan4oteto »

Декември 13, 2016, 10:07:49
Отговор #3409

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Хаха, Данчо, този тук ни нарочи за врагове. :))
А като няма какъв друго сериозно като аргумент да се извади, се изкомплексира и за броя на публикациите.
Аз съм сигурен, че ако вземем да ги броим само публикациите ми с качени файлове и снимки за ремонтни неща и съветите за експлоатация, а, и да не забравяме - Байърс Гайдовете  ;),  и там разните статии с исторически и техн. данни, даже и без да гледаме многото други неща качени от мен като снимков материал, сигурно ще минат на бройка публикациите му на загадките в тая тема.
Предполагам дори и само със споделените снимки за налични коли в БГ от теб, също ще е така.

Off за портокола - Митко, правилното произношение на български от немски е Бойтлер, буквосъчетанието eu в немския
книжовен език се чете/произнася ой. :)

Плюс 1 за точното произнасяне на Кирчо, като учил в Австрия и Германия потвърждавам ОЙ-ла-ри-пи  произнасянето в случая. А специално за теоретичното спокойствие на радетеля за правилните произнасяния, при изявено негово желание мога да постна тук или в темата с общите приказки, Протокола си за взет Зачот по немски език от Виенския университет, още от далечната 1992 година.

А насиленото английско спелуваме на марката- Бютлър, при условие че става въпрос за фирма от немска Швейцария, където съответно се говори основно немски, говори достатъчно за високото ниво на филологическа грамотност.
Предполагам, освен това и най-вече, че Бобър няма академично филологическо образование, поне не на нивото на Софийския университет, или на който и да е друг Филологически ВУЗ в БГ, че въобще да е редно да продължава да спами да и пише лингва претенции в тази тема, както и в други теми.