Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1180840 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 14, 2016, 21:50:57
Отговор #3420

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Гибли?
Браво, ето го конкретния екземпляр в жесток типичен ранен 70ски цвят.
А това оранжевото каква точно марка и модел е, и кой модел на коя друга марка му е технически братовчед /  :)














Декември 15, 2016, 00:15:03
Отговор #3421

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев

А това оранжевото каква точно марка и модел е, и кой модел на коя друга марка му е технически братовчед /  :)


Bizzarrini 5300 GT

Декември 15, 2016, 07:32:01
Отговор #3422

Неактивен МХ-3

  • Публикации: 46
  • Banned \(^o^)/
НЕ искам да обидя никой,но тая тема се превърна в "Кифлите на Люси".  Срамота е.Изяснявайте се на"Лични".  Направо еб...е мамата на темата.

Декември 15, 2016, 10:13:02
Отговор #3423

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
НЕ искам да обидя никой,но тая тема се превърна в "Кифлите на Люси".  Срамота е.Изяснявайте се на"Лични".  Направо еб...е мамата на темата.

Ами, темата си върви, а и както констатира колегата ФифоБрадата, интерес към разкриване на Вила д есте Конти база Бентлито няма. Който иска да ми пише лични няма проблем. Сезона на спама в темата не съм го открил аз. Заявих на модераторите да трият спама по темата, вкл и моите постове, много по нагоре.

Да, Бидзарини 5300 ГТ в гражданската версия Страда е.
Остана обаче някой да каже коя друга марка и модел имат близка роднинска конструкция.  ;)

Декември 15, 2016, 13:14:25
Отговор #3424

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Кифлите наистина са за друг раздел... и мен ме дразни Люси с тях, главно че ми ги показва само на картинка :))
А Гиблито наистина е жесток цвят... всъщност имам подобно и в същия цвят, само че е Инди и... в мащаб 1:43 от Бг производството на фабрика Мир  :D

p.s.
Да, Бидзарини 5300 ГТ в гражданската версия Страда е.
Остана обаче някой да каже коя друга марка и модел имат близка роднинска конструкция.  ;)
Поне в дизайна много напомня за Исо Грифо, освен това май и двата модела са снабдени с големи американски V-осмаци :)

« Последна редакция: Декември 15, 2016, 15:44:36 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 15, 2016, 18:09:31
Отговор #3425

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Хаха, е Митко, ти все пак си щастливо женен, не трябва да гледаш в страни. ))

Да, точно Грифото е една сходна конструкция с 5300 ГТ.
Всъщност големия конструктор Джото Бидзарини след работата си при Енцо по модела 250 ГТО, и после след уволнявката от там, и след работата си по първия модел 350 ГТ при Феручо, отива при Ренцо Риволта /който и той като Феручо през 40-те и 50-те е правел хладилници, плюс Изетата в ориг. и итал. 2-тактов вариант/, и проектира заедно с младия Джуджаро и Бертоне, през 1962 2+2 модела- ЕР 300 Риволта, правен под марката на фирмата Исо.

Малко след това Джото проектира 2 местния модел Грифо А3Л, и почти веднага проектира с него и състезателната му версия- А3С. Общо само 22 броя рейсъри А3С се правят под марката- Исо до 1965 год.
След това Джото се отцепва от концерна Исо, и почва да прави сам, продължаващо успоредно с вече активно правещото се Грифо от Риволта, неговата си рейсинг версия А3С на тая конструкция с амер. осмак, носеща фамилното му име като марка.
На тази пък рейсингова версия Бидзарини, шосейния модел е въпросното 5300 ГТ Страда.
Та такава е накратко историята на тия два братовчеда модели, ако я помня добре.
 
http://www.isorestorations.com/iso_story__en.html

Общо взето Джото Б си взема легално или не, правата или част от правата на конструкция на Грифо с него без проблеми, и си прави тия 5300 ГТ плюс рейсърите.
Иначе специално отзад и отстрани, дизайна на Грифо и на 5300 Страда също е доста подобен.

А Митко, БГ моделче Гибли, с готските вдигащи се фарове /те от гола небоядисана сплав- някъв цам беше, или нещо такова/, и аз имах.
Ама мойто беше гаден ляйнян металик цвят, пак типичен 70-ски отенък де.
« Последна редакция: Декември 15, 2016, 18:33:12 от USfan »

Декември 15, 2016, 18:34:35
Отговор #3426

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ето някои снимки на Грифо цивилки плюс рейсърите, плюс предшественика им- Риволта ГТ.
Макар и лоши снимки, виждат се и приликите и разликите им.














« Последна редакция: Декември 15, 2016, 18:49:28 от USfan »

Декември 17, 2016, 02:06:02
Отговор #3427

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Марка и модел:

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Декември 17, 2016, 10:34:26
Отговор #3428

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
E марката е лесна- Даимлер, а точен модел със заводско име не може да се каже, понеже това не е серийна бройка, а една от поредицата от ако не греша 5 коли Даимлер, правени в течение на няколко години /почти всяка година по една/ през края на 40-те и началото на 50-те. Техническата база на това купе мисля е новия следвоенен модел на Даимлер, наречен- 18.

Та, за всяка нова моделна година е имало премиера по автосалоните на едно такъв единичен Даимлер, обикн. оборудван с позлатен хром и с разни редки кожи салон.
Тези единични возила са правени по идея и поръчка, и спрямо индивидуалните изисквания на лейди Нора Докър /бивша танцйорка, наричана- Палавата Нора  :)) /, и оттам нарицателното им име: Докър-Даимлери.
Нора е съпруга на тогавашния председател на компанията Даимлер през 40-те и 50-те, сър Бернард Докър.

Тази ако не греша е и едната от двете бройки закрити купета Докър-Даимлери, наречена заради тапицерията от зеброва кожа и златния трим- Златна зебра.
Другите такива Докъри са също доста екстравагантни.

http://www.daimler.co.uk/html/History/docker_years.html
« Последна редакция: Декември 17, 2016, 10:47:23 от USfan »

Декември 17, 2016, 14:08:51
Отговор #3429

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Верен отговор.
Тъй като не качваш, продължавам.
Марка и модел:




Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!