Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1181325 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 06, 2017, 17:56:07
Отговор #3480

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Saoutchik Bucciali TAV 8 Roadster 1929 е пълното име.
По картинката ли успяваш да ги откриваш в нета или имаше предварителна информация?
Доста редки са, радвам се че въобще някой позна.
Не по снимката в гугълската търсачка - минавала ми е пред очите точно тази марка може би докато съм работил в Автокласиката... но наистина бях забравил подробностите или не съм обърнал внимание навремето, че въщност е френска и с мотори от Voisin - това вече го допрочетох в Гуглата докато се ровех за точния модел, защото са били няколко. Иначе, както каза и Людмил марката е доста известна и престижна за времето си, а не някаква гаражна измишльотина.

p.s.
https://fakti.bg/avto/143442-chuvali-li-ste-za-avtomobilite-bucciali - ето една подробно преведена на български история на марката, където обаче нищо не пише за сътрудничеството с Воазен и за произхода на логото-жерав... направо ми е чудно как не се стигнало заради него до съд с още по-прочутата по онова време премиум марка Хиспано Сюиза.


Тоя двигател от какъв точно премумен, подсказвам, ранен следвоенен автомобил е?
С тези карбове Зенит може да е само английски ;)  Марка и модел няма да гадая, понеже двувалките на Ягуар, Астън и другите островни зверове от онова време доста си приличат...
« Последна редакция: Януари 06, 2017, 18:30:28 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 10, 2017, 19:32:36
Отговор #3481

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Снимахме клип на Графа в далечната 2002ра   , хубав кабрио , някой знае ли на кой е и каква марка е ?


Януари 10, 2017, 20:32:07
Отговор #3482

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Škoda Popular.
Не знам чия е, познат ми е казвал, че е на някакви необщителни стопани, които я крият нейде, но кой знае...

Януари 10, 2017, 20:44:24
Отговор #3483

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Интересно, че и аз съвсем наскоро се присетих за тоя стар клип. Софийска е шкодата, а познатият може и да съм аз ::) Преди години дори се опитвахме да каним собственика в Шкода клуба, но не прояви интерес... от трети лица разбрах, че бил много комерсиален. Дочух една направо смешна история, как от някаква ТВ продукция /не знам дали за точно тоя клип/ поискали колата да бъде пребоядисана за тяхна сметка, но собственикът предпочел да му дадат пари и сам да си я пребоядиса, като го направил по най-тънката лайсна, така да се каже почти с баданарката... след това инфо вече прекратих всякакви опити за контакти.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 10, 2017, 21:02:54
Отговор #3484

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
ZЗа клипа не е пребоядисвана колата , но това лайняно кафяво тогава още  ме впечатли  с обратен знак ....

Колата я докара възрастен човек  по магистрала Хемус до Рибарица на самоход, наложи се да го изчакваме, защото водата й завираше  и имяше някакви  проблеми с мотора, но в крайна сметка я докара и предостави човека за клипа

Януари 10, 2017, 23:36:10
Отговор #3485

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Най-вероятно колата да е вече при наследниците му, а може би и дори изнесена на запад... сега се сетих къде съм я виждал още по ТВ - в един филм за някакви старци в полуизоставено село, единият беше механик и караше шкодата. Не помня името на филма и от коя година беше, но мисля че цветът вече беше променен на тъмно бордо, може би точно споменатото в историята пребоядисване.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 11, 2017, 00:40:03
Отговор #3486

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Марка и модел:

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Януари 11, 2017, 13:33:57
Отговор #3487

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Дюзънбърг Виктория с някаква поръчкова каросерия, за точната година и каросерийната фирма трябва да ровя в нета, но е около средата на 30-те.

p.s. Еврика! Каросерията е на Rollstone /признавам си за сефте я чувам тая фирма, може да е била на дядото на Мик Джагър :))/, а годината 1933.
« Последна редакция: Януари 11, 2017, 13:37:41 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 11, 2017, 15:49:41
Отговор #3488

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Škoda Popular.
Не знам чия е, познат ми е казвал, че е на някакви необщителни стопани, които я крият нейде, но кой знае...
Това е майче Шкодата от филма с Джоко Росич-славата на България :( Искам я тази кола.

Януари 11, 2017, 17:51:57
Отговор #3489

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Ролстън е от Индианаполис,Илинойс.
Правят шаситата.


Rollston
Rollston began after World War I as a body repair shop in Manhattan and soon expanded into coachbuilding. New Yorker Harry Lonschein was 16 when he became employed by Brewster & Co. He would go on to found Rollston Co. together with his partner Sam Blotkin. They were admirers of Rolls-Royce and wanted the name of their business to honor it, say, as a "son of Rolls". Why the letter "t" was added to the new name is not known, though Rollston was a somewhat familiar surname seen at the time.

Changing Rollston's primary business to coachbuilding came from work for the New York distributors for Packard and Minerva. There were often several similar designs built, but never in large quantity series. The emphasis was on the one-of-a-kind body. Relatively few Rollston bodies were built, yet their special character continues to make them well known.

From July of 1927 to April of 1931 - Rollston's all-time busiest period ? the firm produced a total of 218 bodies, an average of 50+ per year. Rollston bodies appeared on Bugatti, Buick, Cadillac, Chrysler, Cord, Duesenberg, Ford, Hispano-Suiza, Lancia, Lincoln, Mercedes-Benz, Packard, Peerless, Pierce-Arrow, Rolls Royce, Stearns Knight and Stutz chassis.

The company survived the Great Depression, but was forced to close in 1938, because many car manufacturers had started producing their own bodies in series.

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!