Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1181353 пъти)

0 Потребители и 23 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 19, 2017, 21:10:05
Отговор #3550

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Митсубиши 360 от началото на 60-те г.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 19, 2017, 23:17:18
Отговор #3551

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Марка и модел:

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Април 20, 2017, 22:49:39
Отговор #3552

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Това чудо освен очевидното, че е на база Мини Купър няма как да се познае от снимката, понеже е единична поръчка. Затова ползвах помощта на чичко Гугъл който ме светна, че един датчанин в началото на 70-те г. го поръчва в тунинг фирмата Margrave като подарък за рождения ден на жена си /може би тази кака от снимката?/. Въпреки големия му жест обаче, ако бях на нейно място щях да му намекна, че си е похарчил парите напразно за да загрози така колата ;)

p.s. леле, не била само единична бройка тая грозотия, дори Елтън Джон преди още да стане "сър" си е поръчал такова, а аз го мислех за човек с вкус :)
http://www.margrave-mini.com/gallery_two/elton-john/elton-john.html

Колкото повече ровя във фирмения им сайт, толкова повече смърди... като в обор! И нормално е оттам да се пръкне някоя "конска глава" - ето това им бил най-скъпия поръчков модел... Боже колко мъка има на тоя свят!
http://www.margrave-mini.com/gallery_one/expensive/expensive.html
« Последна редакция: Април 20, 2017, 23:08:15 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 21, 2017, 06:53:16
Отговор #3553

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Иронията е, че точно тези "преработени" екземпляри, след време, ще струват шапка пари, като много "редки"...

Април 21, 2017, 10:18:05
Отговор #3554

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Въпреки големия му жест обаче, ако бях на нейно място щях да му намекна, че си е похарчил парите напразно за да загрози така колата...

На мен пък идеята ми допада. Мисля, че се е получило доста добре, като за преработка от този тип. По това време Mini вече е бил модел на повече от 10 години, бил е достатъчно масов и едва ли е имал чак такъв статут, какъвто има днес. Горе - долу си представям нещата така - в наши някой богаташ без излишни предразсъдъци, да си поръча малка кола, защото може да си я паркира лесно пред офиса, но все пак колата да е малко по-така. Например - купуваш си Škoda CitiGo и поръчваш примерно на Vilner да ти я направят Laurin&Klement или ала-Kodiaq или Yeti... Или пък Smart ала S-klasse. Махат се всички шарени пластмаси, поръчваш малко кожа, малко алуминиеви елементи или полирана стомана, някой друг тъчскрийн и т. н.... А звучи и като много добра идея за подарък на русо гадже, ако не го правиш за себе си...
Но както и да е, това си е въпрос на лични разбирания. В загадката по-интересно за мен е, от какво са взети фаровете... Аз лично правя доста асоциации със моделите на Nissan от началото на 70-те, като например тези Laurel и Skyline:
http://japanesenostalgiccar.com/wordpress/wp-content/uploads/2010/12/1973-Nissan-Laurel-HC130-01.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/48/1973_Nissan_Skyline_2000GT.jpg/1280px-1973_Nissan_Skyline_2000GT.jpg
Между другото, хвърляйки бърз поглед на сайта на Wood & Pickett, видях, че за модифициране на Mini са ползвали и табло от Rolls-Royce... Като цяло тази историята ми събуди любопитството...

Април 21, 2017, 15:33:53
Отговор #3555

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1


По-вероятно е  да са взели маската от Воксхол VX 4/90, защото е от острова.
Mini Margrave by Wood&Pickett.

Абе,намесят ли се жените и става страшно.Винаги е така. :)
« Последна редакция: Април 21, 2017, 15:37:30 от bomber »
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Април 21, 2017, 17:23:50
Отговор #3556

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450


По-вероятно е  да са взели маската от Воксхол VX 4/90...

Прав си! Не знам как не се сетих, но точно това е маската!

Април 21, 2017, 19:46:55
Отговор #3557

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Абе несъразмерни ми идват за Минито тези фарове, както и "конската глава"... на последната обаче и джантите са убийствени - тия заострени крилчати гайки сакаш са свалени от Астън Мартина на агент 007, които разрязват гумите на преследвачите, ако се изравнят с него >:D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 21, 2017, 20:32:10
Отговор #3558

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Запитване за марка и модел:

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Април 21, 2017, 21:44:39
Отговор #3559

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Хубави загадки пускаш напоследък - това е една от първите американски стъклопластови каросерии заедно с Корветите, даже отвътре прилича на моторница. Мисля, че няма марка и модел, а като попфолк певиците е само с едно име - женско :)
« Последна редакция: Април 21, 2017, 21:47:07 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.