Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1179702 пъти)

0 Потребители и 44 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 14, 2017, 20:52:47
Отговор #3590

Неактивен kaci

  • Публикации: 958

Май 15, 2017, 12:13:28
Отговор #3591

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Мале, ама сте ентусиасти, да не познаете Гилберните.  :))


Ми , млади сме , не знаеме...  :P
Аз пък съм карал е те таково. А ти кажи кво е!


Май 15, 2017, 13:22:12
Отговор #3592

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Хилман Минкс от края на 60-те г... с десен волан ли беше?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 15, 2017, 13:40:13
Отговор #3593

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Понеже от няколко дни не бях влизал, за да отговоря на колегите...
Малки, но важни поправки трябва да внесем /душа, ти за екс-автожурналист все отново агале-агале  ;D си обобщаваш и плаваш по повърхността на реалните факти, докато станат изкривени легенди/.
Не той, а Чешката държава като собственик на заводите Татра печелят не дело, а след дълго времетраене на делото, извънсъдебно споразумение, и то не срещу Порше-старши конструктора физическо лице, нито срещу конструкторското му бюро, а срещу завода Фолксваген, и то чак след като стават отделна частна фирма Фолц след следвоенното им английско управление.
Прав си Люси и благодаря за подробните и хич не малки уточнения, макар да са малко встрани от темата... идеята бе само да поясня роднинската връзка, иначе е съвсем вярно, че делото се е водило на ниво компании, а не личности.

Това ще да е Hotchkiss Grégoire Coupe Henri Chapron - едно от общо седем...
Но признавам, познах колата малко случайно. Четейки горните редове, реших, че тази кола е с предно предаване и Митака е попаднал на нея, ровейки за други подобни... Та потърсих купета от 50-те, с предно и попаднах на този Hotchkiss. Историята е интересна:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hotchkiss_Gr%C3%A9goire
http://www.conceptcarz.com/z21740/Hotchkiss-Gregoire.aspx
Абсолютно верен отговор, с едно уточнение, че с помощта на Уикито и малко аритметика броят на произведените двуврати купета ми излиза 12 :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Hotchkiss_Gr%C3%A9goire
Цитат
... only 247 Hotchkiss Grégoires had been built; of these 235 had been four-door saloons.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 15, 2017, 13:57:07
Отговор #3594

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Абсолютно верен отговор, с едно уточнение, че с помощта на Уикито и малко аритметика броят на произведените двуврати купета ми излиза 12 :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Hotchkiss_Gr%C3%A9goire

Явно има някъде обърквация с данните... Аз четох в този линк: http://www.conceptcarz.com/z21740/Hotchkiss-Gregoire.aspx . Там пише:
"In spite of being technologically advanced, sales were low; only 247 samples were produced between 1950 and 1953 and only 40 in 1953".
...
"The company introduced a coachbuilt coupe and cabriolet at the 1952 Paris Salon de l'Automobile, and a Chapron-bodied streamlined coupe with a panoramic rear window at the 1953 Salon. This vehicle is the first of only seven two-door models built. It wears a custom body style by Henri Chapron, a famous French automobile coachbuilder".

Но колкото и да са, историята на модела си е интересна.
А, Митак, тази кола, от снимката, която ти си пуснал, скоро ли е намерена или си попаднал на някоя вече рестварирана бройка, която вече не е в този си вид?

Май 15, 2017, 16:01:53
Отговор #3595

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ето я историята на конкретния екземпляр, щом проявяваш интерес: http://bringatrailer.com/2010/12/10/bat-exclusive-1953-hotchkiss-gregoire-coach-sport/
Иначе за времето си наистина е била много квалитетна марка, макар и не основно специализирана в автомобилостроенето. Запознах се с нея още в детството си чрез едно умалено моделче на пожарна кола, а наскоро гледах по Ауто мотор унд шпорт канала и една лека кола ранен следвоенен модел с учудващо добри за времето си технически данни освен приятния дизайн и това ме вдъхнови да пусна загадката :)
« Последна редакция: Май 15, 2017, 16:04:03 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 15, 2017, 16:06:00
Отговор #3596

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Хилман Минкс от края на 60-те г... с десен волан ли беше?
Точно това! Не ,беше с ляв волан. Наложи ми се да ползвам феродо за спирачки от лада/жигула/ и още някакви дреболий ,но вървеше чудно. Най много ме впечатли тогава стартерния бутон под капака на двигателя.  Не се налага да крещиш на втори човек : Въртииии... .Стой. Я са пробвай пак...

Май 15, 2017, 16:23:11
Отговор #3597

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ама този бутон оригинално ли е бил там или е някаква доработка? Не че е трудно и да се доработи за всяка стара кола, но англичаните просто са царе на подобни дребни практични пинизи :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 15, 2017, 16:29:47
Отговор #3598

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Оригинално!

Май 15, 2017, 21:20:55
Отговор #3599

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Да кажа и аз нещо:

1.Gilbern Invader Mk III - дори и да не знаем марката, пак можем да се досетим че е от Острова, като погледнем задните странични стъкла.Приличат много на тези на Форд Ескорт.Също така фаровете напомнят на тези на Триумф Spitfire  и TVR.
2.От загадката на американският почитател според мене се има предвид не джипка, а червеният кабриолет, който според мене е Меркюри Комет.
3.Моята загадка е:







Не знам марката и модела, но може да е Астон Мартин?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!