Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1180004 пъти)

0 Потребители и 28 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 17, 2014, 23:06:40
Отговор #1760

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Остава и аз да покажа една капачка на резервоар и да питам коя е колата ...

Айде нещо и от мен. Не е сложно, но пък е изключително красиво :)


Януари 18, 2014, 10:44:00
Отговор #1761

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Аутобианки Абарт 111 от началото на 70-те... давай сега и капачката да се пробваме ;) А предната загадка беше насочена само към USfan точно в неговия стил е.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 18, 2014, 12:06:22
Отговор #1762

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
С удоволствие, но освен че не е мой автомобила, по-важното е че ЕГН-то му все още не е за този форум. Все пак интересен и рядък модел за нашите ширини, едва ли има и 100 бр внесени.

Душа, ама каква директорска кола е това, ти се майтапиш.  O:-)
Я и виж евтината пластмаса на корите на вратите и дръжките, и още по-евтината афганистанска кожа и хард-кор синтетичен плюш на седалките, ужас. >:D
Тц, Митак, нито се занимавам, нито се интересувам от такива боклучиви и бюджетни уж обемни на салон коли, /то като гледам не е и много обемна де, със сигурност не в калъпа на актуалните висш, че дори и само горен среден клас коли ;) /, така че ще се въздържим от всякакви напъни за познаване.

Та това според мен, даже и директор на някое западащо ТКЗС няма да го хареса за возене...
И кво е това щом е уж за Американски фенове- Шевролет Епика ли, Еванда нещо такова?
Че то реално не е американска кола, ами е някво голямо екс-ДЕУ, гнус...
Или па да не някакъв актуален Нисан Максима/Алтима това?

Каквото и да е, много ме разочароваш,  :)) мислех че поне някоя актуална от най-новите еС-класи ще изтипосаш, или там примерно ако да е американско, то да истинско такова, някой актуален Кадилак или Буик, ама тоя пластмасак, голяма драма.  :-[
Честно да ти кажа, ако кажеш, че и не е със шестак мотор, ами е примерно с четвъртак, което силно предполагам, ще се въздържим от возенето, да не ни излезе лошо име в квартала, ахахах.  :))
« Последна редакция: Януари 18, 2014, 12:14:40 от USfan »

Януари 18, 2014, 18:06:09
Отговор #1763

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Аутобианки Абарт 111 от началото на 70-те... давай сега и капачката да се пробваме ;)

Точно! И много красив компактен седан :)

Януари 18, 2014, 20:38:19
Отговор #1764

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Душа, ама каква директорска кола е това, ти се майтапиш.  O:-)
Хахаха, верно те бъзикам да видя дали ще се сетиш... нали ти звънях наскоро да те питам за тоз модел, само трябва да си спомниш. Верно не е баш директорски, но все пак е някакъв "лимитид едишън" с бели циферблати, светла кожа, по-големи джанти и т.н. Въпреки неодобрението ми жената все пак реши да си го купи, щото е имал само 1 собственик - бизнесмен вносител на химикали и е с гарантирана сервизна история. Това в щатите сигурно се води малка женска кола - 2 л. 140 коне и като я карам аз дава разход над 13, а ако я кара тя - под 10... а "мъжкия" V6-так 200 коня дори на теория под 15 не пада и по тоя параметър поне е директорски, демек не за нашего брата пролетариата :)) Ето и единствената снимка, дето съм правил на излет до Клисурския манастир... голямо прасе е все пак за европейските стандарти - близо 5 м, тон и половина, та ц-класата паркирана до него си мяза на малолитражка.

Няма измъкване вече, ще трябва да дойдем на някой УС-фест O0
« Последна редакция: Януари 18, 2014, 20:44:22 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 18, 2014, 21:59:56
Отговор #1765

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Хех, а честито, значи имате вече ако не директорска, то истинска докторска кола.  ;D
Абе Себринга е екстра, честита придобивка.  :)

Остава тайно да му сипем с теб някоя нощ захар в резервоара, та да преебем мотора,  :winktongue: и ще не ще жена ти, да сложим поне един шестак като заместител на гадния 2 литра клекавец.  :))
И тогава вече ще стане поне на звук, истинска директорска кола.  ;D

Януари 22, 2014, 16:26:23
Отговор #1766

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Някакви идеи за това чудо?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 22, 2014, 16:51:19
Отговор #1767

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450

Януари 22, 2014, 20:14:46
Отговор #1768

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Точно - made in Argentina :)
Ами тоя мотор? Честно казано и аз не го знам от какво е... засега ;)

Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 22, 2014, 21:52:00
Отговор #1769

Неактивен Weldeddiff

  • Публикации: 88