Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1181398 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 05, 2015, 22:29:48
Отговор #2040

Неактивен bshopov

  • Публикации: 184
Panhard-Levassor Dynavia 1948 година

Януари 23, 2015, 10:32:52
Отговор #2041

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Айде да ъпдейтнем темата с една малко трудна загадка.  ;)
Е тоя Датенблат от немска кола може ли да познаете за каква марка и модел точно е издаден? Подсказвам, гледайте номерата на шасито и двигателя, уникални са само за тоя даден модел.


Януари 23, 2015, 15:07:55
Отговор #2042

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Айде да ъпдейтнем темата с една малко трудна загадка.  ;)
Е тоя Датенблат от немска кола може ли да познаете за каква марка и модел точно е издаден? Подсказвам, гледайте номерата на шасито и двигателя, уникални са само за тоя даден модел.



Немския ми е чужд, но ще налучквам ... VW Kafer??

Януари 23, 2015, 16:00:15
Отговор #2043

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150

Януари 23, 2015, 16:07:37
Отговор #2044

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Аз опитах по номер на рама и мотор да търся - нищо не излезе... в предпоследната графа виждам числото 1301 дописано на ръка и наистина в онези години се е предлагал модел на Костенурката с такова означение.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 25, 2015, 22:33:45
Отговор #2045

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Хах, ама какви сте ми уж ретрофенове бе!
Какви Костенурки, на Фолц през 60-те номерата на и шасито и на двигателите почват с други означения като цифри.
Само един модел в световната история е със заводско означение- ве100, а двигателя му е с означение- м100, то няма смисъл да ровите по Нета.  O:-)

https://www.google.bg/search?q=1970+mercedes+600+for+sale&espv=2&biw=1024&bih=677&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ZlPCVKKQCaX4ygPfvoHwCw&ved=0CDUQsAQ                     Typ  600

Да, колегата Пламен е прав. Точно 600 е модела.  ;D
А поръчката касае личния къса база 600 на за съжаление починалия наскоро певец Удо Ургенс, който той купува нов през 1970 година.
На тези снимки може да видите същата кола както се продава в момента в Нета.
А на една друга снимки, кудето певеца, облечен с рокерски дрехи, слиза от един дълга база 600, всъщност се вижда предоставената му през края на 60-те години за кратко безвъзмездно ползване от Мерцедес лимузина 600.

Иначе той в началото на кариерата си е карал американски коли, както се вижда от снимката с доставения му Шелби Гт 500 Мустанг.
А през 80-те и 90-те години караше вече основно само Ролсове и Бентлита.
Макар и да не го познавах лично, с него е свързана косвено една случка, докато работех като студент през 1991 година в представителството за луксозни английски автомобили Мерц и Пабст в Щутгарт.
Та някъде през пролетта на 1991-ва, имах даже честта  :)) да му сменя маслата и всякаквите хидравлични течности / вкл. и Ситроенската тип ЛХМ за окачването/, на една тогавашна негова лична кола, докарана в сервиза на М и П за обслужване.
Беше едно наскоро закупено от него ново Бентли, от върховия модел за тогава- Турбо Р.
Това негово мъсълкар Бентли по онова време беше почти единственото такова в иначе богатия на английски по-спортни и луксозни коли Щутгарт, и струваше ново много над 300 000 марки, а Удо си го караше с кеф всеки ден.  :D






Януари 26, 2015, 13:55:05
Отговор #2046

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Всички знаем какво значи W100 и дори само заводско обозначение започващо с W е ясно, че става въпрос за Мецедес, но в тоя талон никъде няма обозначение W100, а само Typ 600 и за това на примависта без да проверявам в нета и на база едни подправени с химикал числа 1301 сметнах, че е Kafer. Все пак всички знаем, че до края на '70-те заводските обозначения на Вагените започват с Typ, а някои емблематични модели са известни само с това Typ ... като Typ 82 Kubelwagen, Typ 166 Schimmwagen, Typ 147 и Typ 181 Iltis :)

Януари 26, 2015, 14:10:43
Отговор #2047

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Означенията могат да бъдат подвеждащи, а "Тyp 600" се използва и при други немски модели - примерно БМВ Изета, макар и да е малко по-старо производство от 70 г.
Връзката Удо Юргенс за съжаление ми е убягнала - прочетох името, но не го свързах с австрийския певец, който според Уики-то е починал само преди около месец, лека му пръст! Люси обаче явно е редовен читател на "Ауто билд класик" :) http://www.autobild.de/klassik/artikel/udo-juergens-und-die-autos-5361735.html
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 26, 2015, 15:18:46
Отговор #2048

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
М да, за аналогия с думичката- Тип, не се бях замислил че е подвеждаща, но така или иначе, Кефер с търговско име 1301 няма. Иначе, май Глас имаше 1301 модел.

Означенията могат да бъдат подвеждащи, а "Тyp 600" се използва и при други немски модели - примерно БМВ Изета, макар и да е малко по-старо производство от 70 г.
Връзката Удо Юргенс за съжаление ми е убягнала - прочетох името, но не го свързах с австрийския певец, който според Уики-то е починал само преди около месец, лека му пръст! Люси обаче явно е редовен читател на "Ауто билд класик" :) http://www.autobild.de/klassik/artikel/udo-juergens-und-die-autos-5361735.html

Душа, айде Данчо все пак е по-млад, ама ти си стара мотика като мен бе, и си отрасъл така или иначе със Златния Орфей.   O:-)
Та как може да не знаеш имената на двамата най-известни Удо-вци певци в Германия, тоя Удо, дето по-скоро е шлагерен певец, и Удо Линденберг, дето си е чист стар Рокаджия.
Иначе да, през 69-70 год. наистина вече е безвъзвратно късно да си поръчаш от някой БМВ дилър нова Изета, па ако ще и да е от по-късната т. нар. Пулманова 600 версия, така че и това няма как да е.
Иначе, Ауто Билд класик много да го чета у Нета. Не че Нет страницата му е лоша де, горещо я препоръчвам на ползващите немски, а и не само, но аз като истински ентусиаст,  Билд-Класик, Ауто цайтунг-Класик карс, Мотор Класик, и Олдтаймерите- Маркт и Праксис, всеки месец /а двумесечените като Янгтаймер на два/ ми идват у пощата.  :D
Иначе, инфото за тоя Бенц 600 на певеца ми попадна, докато се рових на страницата на дилъра Киенле, в търсене на някой довоенен 770 Гросер Бенц, при това да е оборудван с по възможност някоя по-елегантна кабрио/парадна Хитлеристка каросерия, и да се дава по-евтинко.   :))

Та по тия немски поводи, айде още една загадка.
Е познайте какво е това нещо от 60-те отпред, дето има нещо немско в него, ама не само? 


« Последна редакция: Януари 26, 2015, 15:27:08 от USfan »

Януари 26, 2015, 16:32:43
Отговор #2049

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Еее, баце недей така, много дърт ме изкара да слушам Удо Юргенс... като почна да ме тресе меломанията след 10-годишна възраст на мода вече беше диското, а съвсем скоро се зарибих и по рок & хеви >:D Виж другаря Живков сигурно е фен на тоя чичко Удо, а аз предимно слушам адаша му Диркшнайдер, който също не е първа младост де :))
Та, по темата - колата е ОСИ ТС Купе от 67 г. италянка с мотор на Форд 20М  :)

Май е мой ред, я да видим ще познае ли някой тоз янгтаймер
« Последна редакция: Януари 26, 2015, 17:14:58 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.