Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1180402 пъти)

0 Потребители и 18 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 14, 2015, 13:33:02
Отговор #2320

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
   Марка,модел,дизайнер и страна производител - това съм искал да се познае.
  Не с КАКЪВ ДВИГАТЕЛ Е!
  Давам пример: имаме Форд Скорпио Косуърт Джия - Марката е Форд, моделът е Скорпио, двигателят е Косуърт,нивото на оборудване е Джия - най-луксозното.
   Не можем да кажем че колата е Косуърт Джия! Защото на четири места имало емблемата на Джия.
   А джантите не са най-добрият показател .
   В примера колата си е ФИАТ. Дали двигателят ще е Абарт 1000 - което е наточеното изпълнение на тази марка или ще е на Мазерати 10 000 например е въпрос на доработка.
  Дали оборудването е Скорпион или Риба меч това е второстепенно.
  Ето още един пример - следващите четири снимки са на ФИАТ 600 - вервайте ми! Но двигателят е Абарт 850. Е, колата ФИАТ 600 ли е или е ФИАТ 850 или е само Абарт 850 или е Абарт 850 Нюрбургринг?

Ако наистина мислиш така, значи си много далеч от истината!
Примерът ти с Cosworth и Ghia е напълно неправдоподобен в случая! Все едно да конкретизираме Фиат 131 дали е Racing или Mirafiore.
Другото което е, че както и колегата rsk ти каза, както и аз по-горе ти казах, това нещо използва само шаси и ск. кутия от Фиат 850 ... Няма въобще името Фиат в него. Джантите не били показател ... ок, ако говорим за съвременна тунингована кола с присадени джанти ок, но конкретният модел освен, че има на 5 места по купето емблеми Абарт, има и на джантите ... които освен, че имат емблема са и по форма Абартови и са оригинални. Не знам до колко си запознат с тези неща?! Прочети още веднъж какво ти е написал rsk, какво съм ти писал аз ... поразрови се да прочетеш малко из интернет и ще видиш, че грешиш! И това с Форд и Джия ... неуместно отвсякъде за пример.
Просто кажи прави сте, ок ... аз сгреших и край на спора. Няма смисъл да спориш с хора, които относно италианско автомобилостроене от '50-те; '60-те; '70-те години са доста по-запознати от теб!

   Относно кабриото, ето снимката в оригинал - според мен е СЕАТ,а не Сиата.

Сега все едно да те питам това, ако му замаскирам амблемата каква марка е:



Ти ще ми кажеш Фиат 131, да ама аз ще ти цитирам твойте думи ... според мен е Сеат, защото така пишело на картинката. Да ама ти не знаеш, че първите лицензни Фиати правени в Испания са 1:1 с Фиат и ти казвам кои модели: 124 Берлина (1-ва фаза), 127 (фази 1;2;3), 128 Купе, 131, 132, 133, 600, 850 Берлина, 850 Спайдър, 850 Купе, 1400/1500.
И тук те хващам в една голяма грешка като казваш, че според теб е Сеат, а не СИАТА ... СИАТА е торинска каросерийна фирма, която прави въпросният модел на базата на Фиат 850, а това че конкретното нещо от картинката е с марка Сеат ни връща на написаното ей тук горе от мен ... Че колата е една и съща, ако не видиш емблемата ... т.е. редно е да кажеш: прави сте, но конкретният екземпляр е под емблема Сеат, а не Фиат.
И ти прилагам да линка да прочетеш за да не кажеш, тоя много философства ... а да видиш, че съм прав:

https://it.wikipedia.org/wiki/Fiat_850_SIATA_Spring

https://it.wikipedia.org/wiki/SIATA
« Последна редакция: Юли 14, 2015, 13:36:11 от dan4oteto »

Юли 14, 2015, 20:36:59
Отговор #2321

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
   МомХета, след като прочетох всичко дотук, стигам до извода че колата е Абарт Гранд При. Явно има много наименования, които не можем да отличим.
    Фиатът с десният волан е от Малайзия.
   До Данчотето: целта е да откриваме истината, а не КОЙ е по-запознат с италианското автомобилостроене.     Схващаш ли разликата?
 Нещо по-трудно: марка,модел и как фирмата  нарича екстрата на снимката, която виждаме?

 
 
« Последна редакция: Юли 14, 2015, 20:48:56 от bomber »
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 14, 2015, 21:13:03
Отговор #2322

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Фиатов е волана, няма съединител, но пък има скоростен лост... май ще се окаже доста лесно - този ли е? ;)
http://www.autobelle.it/annunci/vendo_fiat_850_idroconvert_casarano_lecce_73210.php
Интересни са ми техническите му данни, по-точно динамика и разход спрямо класическия модел, но не ги намирам...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 14, 2015, 21:27:47
Отговор #2323

Неактивен kaci

  • Публикации: 958

Юли 14, 2015, 21:40:14
Отговор #2324

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1


Нещо по-трудно: как се нарича това устройство и за какво служи?

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 14, 2015, 22:08:24
Отговор #2325

Неактивен kaci

  • Публикации: 958

Юли 14, 2015, 22:23:46
Отговор #2326

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ако наистина мислиш така, значи си много далеч от истината!
Примерът ти с Cosworth и Ghia е напълно неправдоподобен в случая! Все едно да конкретизираме Фиат 131 дали е Racing или Mirafiore.
Другото което е, че както и колегата rsk ти каза, както и аз по-горе ти казах, това нещо използва само шаси и ск. кутия от Фиат 850 ... Няма въобще името Фиат в него. Джантите не били показател ... ок, ако говорим за съвременна тунингована кола с присадени джанти ок, но конкретният модел освен, че има на 5 места по купето емблеми Абарт, има и на джантите ... които освен, че имат емблема са и по форма Абартови и са оригинални. Не знам до колко си запознат с тези неща?! Прочети още веднъж какво ти е написал rsk, какво съм ти писал аз ... поразрови се да прочетеш малко из интернет и ще видиш, че грешиш! И това с Форд и Джия ... неуместно отвсякъде за пример.
Просто кажи прави сте, ок ... аз сгреших и край на спора. Няма смисъл да спориш с хора, които относно италианско автомобилостроене от '50-те; '60-те; '70-те години са доста по-запознати от теб!

Сега все едно да те питам това, ако му замаскирам амблемата каква марка е:



Ти ще ми кажеш Фиат 131, да ама аз ще ти цитирам твойте думи ... според мен е Сеат, защото така пишело на картинката. Да ама ти не знаеш, че първите лицензни Фиати правени в Испания са 1:1 с Фиат и ти казвам кои модели: 124 Берлина (1-ва фаза), 127 (фази 1;2;3), 128 Купе, 131, 132, 133, 600, 850 Берлина, 850 Спайдър, 850 Купе, 1400/1500.
И тук те хващам в една голяма грешка като казваш, че според теб е Сеат, а не СИАТА ... СИАТА е торинска каросерийна фирма, която прави въпросният модел на базата на Фиат 850, а това че конкретното нещо от картинката е с марка Сеат ни връща на написаното ей тук горе от мен ... Че колата е една и съща, ако не видиш емблемата ... т.е. редно е да кажеш: прави сте, но конкретният екземпляр е под емблема Сеат, а не Фиат.
И ти прилагам да линка да прочетеш за да не кажеш, тоя много философства ... а да видиш, че съм прав:

https://it.wikipedia.org/wiki/Fiat_850_SIATA_Spring

https://it.wikipedia.org/wiki/SIATA

Прочетох всичко с интерес.
Не биах писал от 1-2 седмици по Форума, че все сам в движение , но на 2-3 места тук в темата така се расмиах, че ниамаше как да не пиша.
Та, колегите Данчотето, а и РСК са прави по отношение на всички нуанси на тематиките в последните два-три дискутируеми примера.
А по отношение на наистина веселите описаниа и преплитаниа на имена на модели и марки, давани от автора на гатанките, бих споменал като шега, но не само, че всеки уж сериоѕен ретрофен, които не отграничава СЕАТ от Сиата, е редно да получи ако не доживотно, то поне месечно банване  O:-) от нашиа хубав, а и иначе прилично компетентен Форум.

Това ме подсети, че лелките преводачки по кината по соц. време преди, при живи преводи по време на покасване на ниакои филми на голиам екран (имаше и такива преводи, нар. се- симултанни) грешаха происнасиането на марката Астон Мартин редовно, и му викаха- Остин Мартин. :))
« Последна редакция: Юли 14, 2015, 22:38:30 от USfan »

Юли 15, 2015, 00:24:42
Отговор #2327

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
до bomber, да схващам разликата

Хайде нещо интересно и не много трудно и от мен  ::)


Юли 15, 2015, 01:09:47
Отговор #2328

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Лойд Арабела. У нас мисля, че няма запазен екземпляр, но пък съм виждал от по-малкия модел Александер. От него пък е взаимстван дизайнът на най-първия модел Трабант P-70 :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 15, 2015, 20:13:03
Отговор #2329

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Лойд Арабела. У нас мисля, че няма запазен екземпляр, но пък съм виждал от по-малкия модел Александер. От него пък е взаимстван дизайнът на най-първия модел Трабант P-70 :)

Точно :)