Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1180912 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 16, 2015, 19:25:29
Отговор #2340

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ее, сагадката е лесна, това е страхотната Бора на фирмата с трисабеца.
В коиато между другото, специално в парвата и сериа, има и доста Ситроен части.  ;)

    "В БГ е имало по всиако време наи-много 4'5 броиа Спидери 850 (от които преѕ 90-те години- че и досега, единствениа в движение беше моиа), на фона на минимум ниаколко десетки броиа 850 Купе, вкл и БГ сглобката."

  В момента поддържам контакт със собственик на Спайдър, който е в движение и има само малко работа по гюрука.В Хасково е колата.Така че твоиат не е биу единствен в движенийе в Бг. Ако искаш можеш да споделиш защо го продаде, прояви ли ли колата някакви дефекти?

Aми дефекти никакви не вадеше. Ни скорости, ни мотор, ни спирачки, нито дори електриката, ништо не беше проблемно.
Дори и малкиа му двукамерен Вебер (ќато раслика от Веберите в ек-сБертонетата ми Х19 с Ритмови мотори), не цапаше жиглиори.
Та иако го карах Спидера, распилвах го мотора до почти 7000 оборота редовно, ако и да беше с долен вал конструкциа.
Но моиа Спидер по принцип не беше и много каран, и сатова беше стегнат.
Всех го от стариа му собственик след 10-15 години пасене в гаража в подсемниа паркинг на хотел Родина, и спорадични караниа от него.
А и преди, прес 70'те и 80'те години може да не е бил много каран, понеже ниамаше никакви гнилочи и и ражди ни по пода, нито никаде, а не исглеждаше да е правен.
Само хрома на броните беше покрит с едно смешно дсифтоподобно  :)) покритие против ражда, но отдолу хрома беше ок.

Ами продадох го понеже получих много добра цена на тоиа модел не само като в БГ тогава, ами и ваобште, в тоиа период 2004 година на продажбата.
Вкл. и ми добавиха и кам цената един стар Олдсмобил Калаис, дето оште си го имам.
Та го имах от 2002 до 2004 година тоиа Спидер.
Иначе 10 години по рано, преѕ 1993 година, биах много блисо да купиа друг 850 Спидер, и то само ѕа 2000 марки тогава. Беше червен на цвиат, но беше калпав и се откасах.
Та вместо него, макар и по скап на цена, тогава прес 1994 купих един наш БГ ексемплиар от конкурента му в световен маштаб прес 60'те, Триумф Спитфаиар.

А след 2000 година в Софиа освен моиа 850, които оригинално си е бил сребрист, имаше оште 3 броиа 850 Спидери.
Биаха един добар червен 2ра сериа, един лош червен, но 1ва сериа (тоиа дето не го купих), и един гаражен жулт на цвиат пак 2ра сериа, сашто добар и в оригинален вид.
Но и трите тиа не биаха в движение тогава, и биаха са с старите оште номера.
Интересно дали хасковскиа е ниакои от теси трите.

Моиа го купи тогава преди 11 години доста субстанциалниа колекционер Ники с приакор-Киното, и оште мислиа е в него.
Тоиа Киното освен моиа 850 Спидер има и единственотото в БГ Фиат Дино купе 2400, пак сребристо на цвиат.
Много готина кола е това Дино, но тоиа ексемплиар точно беше баиа покаран и уморен, така че ниамам идеиа сега в какво састоиание е оште.
« Последна редакция: Юли 16, 2015, 19:31:00 от USfan »

Юли 16, 2015, 19:30:55
Отговор #2341

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Това е ?


Мазерати Бора, освен ако не е пак някоя нейна реплика :) За предишната ти обаче не съм сигурен дали я познах... май не.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 16, 2015, 20:09:59
Отговор #2342

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 16, 2015, 21:28:32
Отговор #2343

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Мазерати Бора, освен ако не е пак някоя нейна реплика :) За предишната ти обаче не съм сигурен дали я познах... май не.

Правилно, Мазерати Бора е. Някъде съм изпуснал какво си предположил за предишната.

Юли 16, 2015, 22:18:39
Отговор #2344

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Принципно който познае нечия загадка, именно той е наред да качва нови загадки. В последните дни само един потребител генерира загадка след загадка. На тези загадки пък, на които не знае отговора ... запълва с негови стари снимки на бившите си коли, където тук не им е мястото, а в темата за кой каква италианска класика има ... Редно е да не превръщаме форума в чесалня, а да има някаква последователност, подреденост и принципност!

Юли 16, 2015, 23:13:32
Отговор #2345

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Принципно който познае нечия загадка, именно той е наред да качва нови загадки. В последните дни само един потребител генерира загадка след загадка. На тези загадки пък, на които не знае отговора ... запълва с негови стари снимки на бившите си коли, където тук не им е мястото, а в темата за кой каква италианска класика има ... Редно е да не превръщаме форума в чесалня, а да има някаква последователност, подреденост и принципност!
   Когато никой не познае, кой ще качва нови загадки? Да спре ли темата?
  Да, аз качвам напоследък загадка след загадка, защото задълбахме на италианските коли и карам в този ред на мисли.
   Нови снимки на бившите ми коли нямам, защото съм ги продал.
   Не мога да знам отговора на всички загадки и затова съм тук, за да научавам нови неща.Не мисля че има въобще човек , който да знае всичко.
    Напишете  правилата за темата, щом съм ги нарушил и другите участници ще могат да ги спазват.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 17, 2015, 00:31:46
Отговор #2346

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
   Когато никой не познае, кой ще качва нови загадки? Да спре ли темата?

Абе човек, ти следиш ли въобще кой каква загадка задава и кой какви отговори дава ...?!?! Въобще следиш ли последователността на постовете тук или си гледаш само твоите писанки??


Юли 17, 2015, 10:09:23
Отговор #2347

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Абе човек, ти следиш ли въобще кой каква загадка задава и кой какви отговори дава ...?!?! Въобще следиш ли последователността на постовете тук или си гледаш само твоите писанки??

Хах, да така е. Малко еднопосочна е конверсациата тук.  :))
Специално италианските гатанки Данчо и РСК, а и ниакои други колеги прилично прецисно ги расгадават.
Освен това, моето мнение е че човек триабва да пуска нешта в таиа тема само ако е прилично сигурен и достоверен в отоговора им.
То ниама лошо да научаваме нови нешта, но в с случаи на неснание или колебание в инфото на постваштиа гатанката е редно тои да спомене това, или просто да не иа пуска.

Аиде от мен една вербална гатанка, сварсана с поста на Галакси ѕа Бората.
Понеже е само с думи, посволиавам си да иа пусна преди да е расгадана снимката на Бомбер.
Та, снае ли ниакои каква е основната раѕликата в интериора между Бора и братчето му Мерак"  ;)
Макар и да касае нешто в салона, свурсана е с големината като расмери НА ДВИГАТЕЛИА, и се отрасиава в практичността на полсването на интериора.
Та, каква раѕлика имат в това отношеие тиа Ве 8 и саответно Ве 6 цил. братски модели...

Юли 17, 2015, 12:08:22
Отговор #2348

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Мерака има задни седалки, макар и "детски", а Бората е само двуместна заради по-големия мотор.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 20, 2015, 21:46:03
Отговор #2349

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Хех,много си добар, саседе, точно така.  ;D
Ако имах достатучно пари да си купиа класическо Масерати с централен мотор, това при мен би било дилема.
По-голиамата мошност и престиж на Бората, срешту по-голиамата практичност и все пак по-ниска цена, на Мерака.
Наистина дилема.
Наи добре и двете, плус и Хамсин и Гибли в добавка,  ;) че да не се чудим и с дилемата централен версус преден мотор.  :))