Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1179938 пъти)

0 Потребители и 30 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 29, 2015, 16:12:06
Отговор #2360

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Ако позволите една загадка от мен, която предполагам няма да ви затрудни.


Юли 29, 2015, 18:08:16
Отговор #2361

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
1.Относно 850 - източника е фен клуб на модела във фейсбук, повече не си спомням, отдавна съм я свалил снимката.
2.Относно Огито,името е Огги CS ,правено в Бразилия през годините 1983 - 1985. Пускам снимки:









3.Относно последанта загадка, прилича ми на Ланчия Стратос,макар да ми се струва че предната престилка да беше по-различна.

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 29, 2015, 18:27:00
Отговор #2362

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Точно се е Стратос.

Юли 29, 2015, 18:33:25
Отговор #2363

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Йес бейби....



we all have wings, but some of us don't know why

Юли 29, 2015, 21:26:06
Отговор #2364

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ако позволите една загадка от мен, която предполагам няма да ви затрудни.



Малката предна италианска регистр. табела, издавана само до края на 80-те издава, че е ориг. Стратос.
А съдейки по по-широките присадени вежди на задните калници, и спойлерите по покрива и отзад, е от доста по-малко правения от спрямо гражданските версии заводски рали-спек, вероятно доставен за тоя английски рали-отбор- Чекуред флаг.

Иначе в Англия от 80-те години насам правят страшно много бройки и то добри реплики на Стратос.
А заводската маркетинг-снимка с подготвените за хомологация граждански версии Стратоси, вероятно партида от изискуемите там 400 или 500 бройки, е направо фантастична.
Слагам си я там в галерията с други кадри от заводските експедиции на хомологирани бегачки.
От тях досега лубимите ми бяха на Поршета като 959 и 917.
От 959 правят по малко коли от Стратоса, само 280 и нещо бройки.
А 917 я хомологират само в 25 броя, ако добре помня.
Та на тоя Фон, и на фона примерно на ГТО 1 Ген, Стратоса си е направо Фиат масовка.  :))
« Последна редакция: Юли 29, 2015, 21:32:45 от USfan »

Юли 30, 2015, 10:42:51
Отговор #2365

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
1.Относно 850 - източника е фен клуб на модела във фейсбук, повече не си спомням, отдавна съм я свалил снимката...

Аз искам пак да се върнем към загадката на колегата bomber и да помоля, да видим източника на снимката или поне някаква друга статия, реклама и т. н. на въпросната кола. Тази загадка очевидно затрудни всички и не бива да я отминаваме току-така. Иначе сме големи спецове, когато търсенето с Google Images дава резултат или когато е пълно с информация за някой модел в Интернет... Та затова ми се струва, че конкретно тази загадка заслужава повече внимание, но си мисля също така, че е малко несериозен отговор в стил "колата е такава, защото така пишеше в една страница във ФБ". Не казвам, че това не Michelotti  от 1968-ма година, базирано на FIAT 850, но моето търсене с тези параметри не достига до този отговор. Поради това приемам, че нещо не е съвсем точно... А и да е точно, нека да се опитаме да намерим малко повече информация за тази кола...


Юли 30, 2015, 11:24:01
Отговор #2366

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Сега като погледнаха назад се оказва, че и тази не сме я решили май:

Изказах предположение за Инвикта, но изобщо не съм сигурен, понеже предвоенните модели хич не са ми сила...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 31, 2015, 10:26:26
Отговор #2367

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Сега като погледнаха назад се оказва, че и тази не сме я решили май:

Изказах предположение за Инвикта, но изобщо не съм сигурен, понеже предвоенните модели хич не са ми сила...


На мен лично ми мяза на френският Delage, поне по форма на емблемата и надписът в нея, но при Delage надписите са на син фон, само при една пожарна кола съм виждал фонът на еблемата да е в метален цвят като на решетката. Но предвид фактът, че това е рисунка и колата е синя ... може да се приеме за приемлив факта за липсата на синият фон в емблемата :)


Темата спира, тъй като никой не познава.Според колегата Данчотето трябва да чакаме някой да познае и дотогава никой да не качва нищо. Правилно ли е това?

ми като виждаш, че няма напредък или има затруднения относно познаването на дадена загадка, давай жокери бе ... не ти ли идва на ума?!
dan4oteto въобще не го спрягай, колкото и да те е жегнал, защото знаеш, че бях прав по старите спорове ... и не само аз, а още поне 2-3-ма колеги тук.
Качвай си загадките и си спазвай етичните правила, това е!
« Последна редакция: Юли 31, 2015, 11:00:08 от dan4oteto »

Юли 31, 2015, 11:02:39
Отговор #2368

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
До Данчотето:

Повтарям: не влизам тук за да споря, да се жегваме и да си мерим там кой каквото има.
Ние търсим Истината.
Не мисля да се бия с теб, нито да се замеряме с домати, голи до кръста.
Етичните правила не се определят от един потребител.
Ако искаш да ги определяш, кандидатирай се за администратор на рубриката. Така щом не ти хареса някой пост, триеш го и винаги ще си номер едно.
Не избивам комплекси.
И да има по-информирани колеги от мене, това не ме интересува.Материята е необятна.
Като имаш път към София, пиши да те заведа в някоя кръчма, да се насвиним и да стигнем до реторичния въпрос: "Ти мене уважаваш ли ме, а...?"
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 31, 2015, 13:24:59
Отговор #2369

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Сега като погледнаха назад се оказва, че и тази не сме я решили май:

Изказах предположение за Инвикта, но изобщо не съм сигурен, понеже предвоенните модели хич не са ми сила...

Не е Инвикта или Delage. Надявам се с жокер да ускоря познаването.
 - френска марка произвеждана между двете световни войни, доста известна по онова време.

3.Относно последанта загадка, прилича ми на Ланчия Стратос,макар да ми се струва че предната престилка да беше по-различна.

Точно! Ланча Стратос 1970, с двигател на Ферари Дино  ;)