Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1180215 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 21, 2015, 13:52:34
Отговор #2480

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Червената е Опел Манта Б от 1972-ра,сивата е  Порше 904 ГТС

Поршето е точно 904, но бордо металика отсад паркиран наприако на всичките Опели не е Манта, ами в е Битер ЦД, на Дипломат Ве-8 на платформата правен.
Иначе ако става дума са единстевната друга червена кола на тиа снимки, това е таси кола, дето се вижда отстрани на слоновата кост-жалтата (коиато е предполагам другата сагадка).
И таси кола червената естествено е Форд Тандарбард 1955'57 година, в наи-култовата си 1 Ген версиа, кото е само 2 местен.
А жалтата мимоса иелоу до неиа мисла е Каисер Дарин, модел от началото на 50'те, които е риадак модел, и сигурно единствен в това отноишение, с пласгаштите му се напред врати.
Но тук по всичките схеми  :)) има един оште по-интересен Опел от сприамо Битера СД.
И това е виждаштиа се отѕад Опел Кадет С Аеро, които му е полукабрио-полутарга  версиа на Кадет С, правена в отн. малко броики.

Август 21, 2015, 18:26:58
Отговор #2481

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Люси, за Bitter-а си в грешка, малко си оплел опелските схеми. Стефко е написал верния отговор, аз само ще добавя, че въпросният коцепт от 1972-ра го има в два варианта на купето - хардтоп (бордото) и нещо като тарга (сребристият):







Иначе аз предполагам, че си се объркал с друг опелски прототип със сходен цвят - 1969 Opel CD:



И така, и така сме зачекнали музейните екземплярите на Opel, нека да довършим - нека някой напише кой е оранжевият модел зад жълтата Calibra от първата снимка на prujinca.
А и да не забравяме загадката на Митака, тя е доста трудна!
« Последна редакция: Август 21, 2015, 18:29:03 от rsk »

Август 21, 2015, 18:50:56
Отговор #2482

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
И така, и така сме зачекнали музейните екземплярите на Opel, нека да довършим - нека някой напише кой е оранжевият модел зад жълтата Calibra от първата снимка на prujinca.
А и да не забравяме загадката на Митака, тя е доста трудна!

Оранжевият концепт е Opel Studie "Geneva" от 1975 година, а американската кола в слонова кост от същата загадка е Kaiser Darrin от '54-а година с много интересни врати ... плъзгащи се напред и влизащи в калника.

Август 21, 2015, 18:56:45
Отговор #2483

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
А и да не забравяме загадката на Митака, тя е доста трудна!
За Вас незнам, но мен ме съсипа  :)
Първоначално ми заприлича на едно Загато което снимах в Торино, но като прегледах снимките  :(

Август 21, 2015, 19:44:55
Отговор #2484

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Люси, за Bitter-а си в грешка, малко си оплел опелските схеми. Стефко е написал верния отговор, аз само ще добавя, че въпросният коцепт от 1972-ра го има в два варианта на купето - хардтоп (бордото) и нещо като тарга (сребристият):

[Иначе аз предполагам, че си се объркал с друг опелски прототип със сходен цвят - 1969 Opel CD:


Да, пардон, поомешах си го точно с прототипа ЦД.  :)
Но всашност исках да кажа, колко много серииниа ЦД, сашто оторисиран и продаван от диларите на Опел, макар и правен несависимо от Ерих Битер, прилича и е вѕаимствал дисаина, а и името от концепта ЦД.

А иначе, по отн. на керемидено-оранжевата кола според мен би триабвало да се уточни при расгадаването от колегата Стефан, че е концепт просто с името Манта, а не е оригиналниа сериен Манта Б версиа модел, та да не се обаркват по-несапоснатите с Опел фенове като мен.
И така, ако може никои да поиасни пак, оранжа си е концепткар Манта, или както касва Данчотето, това е друга Опел студиа от 1975 година.  ???
« Последна редакция: Август 21, 2015, 19:58:11 от USfan »

Август 24, 2015, 13:25:32
Отговор #2485

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
айде от мене една загадка :)



Август 24, 2015, 14:29:26
Отговор #2486

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Това е първият концепт на Мерцедес С-111 от 1969 г, проектиран от самия Бруно Сако. Малко некоректно го познах, ама колегата просто е забравил да смени името на файла и там си го пише ;)
Относно моята загадка, която толкова ви е измъчила ще дам жокер, за да не я търсите по разни бананови и островни републики или империи :D Колата е европейска, но от държава без традиции в автомобилостроенето. Купето е ръчна изработка от стъклопласт на база костенурково шаси, а спирачната система и двигателя са от Порше - получени като дарение от заводите на VW, които били силно впечатлени от доста авангардния за началото на 70-те г. проект, инспириран от тогавашните италиански суперкари... и по-нататък оставям още да се поровите ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 24, 2015, 22:01:09
Отговор #2487

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Монтеверди?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Август 26, 2015, 00:58:52
Отговор #2488

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Никой не е качвал след последната позната загадка ... ще си позволя и аз да задам една не много трудна :)
Що е то?


Август 26, 2015, 10:29:24
Отговор #2489

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Симка 1200 Абарт, качвал съм я вече тук в по-замаскиран пистов вид :)
И така, и така сме зачекнали музейните екземплярите на Opel, нека да довършим - нека някой напише кой е оранжевият модел зад жълтата Calibra от първата снимка на prujinca.
А и да не забравяме загадката на Митака, тя е доста трудна!
Да разбирам ли, че змаеш отговора? А за останалите, които не го знаят - не е Монтеверди... ето още една жокерна снимка със създателя на колата зад волана й


п.п. а оранжевото зад Калибрата с тази корветска предница няма как да е друго, освен Опел ГТ :)
« Последна редакция: Август 26, 2015, 10:50:12 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.