Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1180172 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 16, 2015, 20:32:45
Отговор #2570

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Холандия?
retrobs.com

Октомври 16, 2015, 20:41:44
Отговор #2571

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Да, вярно , че има и други Хаги , не се сетих .
Холандия, да  :)

Октомври 16, 2015, 22:12:57
Отговор #2572

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Вече три дни няма отговор на загадката на Митко и затова си позволявам за задам своята.

Ми да дам още жокери тогава - автомобилът е представен бляскаво като прототип на голям европейски автосалон в края на 60-те г, но в завода в който е трябвало да се сглобява станал голям пожар, унищожил чертежите и калъпите, затова е останал в единствен екземпляр, запазен и до днес. Идеята е била подобно като при Опел ГТ колата да бъде умалено подобие на Форд ГТ40, затова вратите, челното стъкло и др. елементи много наподобяват този модел. Марката преди това не е произвеждала коли, но навремето е била известен производител на резервни части за спортни коли. Едва в началото на 70-те успява да излезе на пазара със сериен модел на малък шестколесен всъдеход. Май доста подробни жокери дадох?  ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 17, 2015, 00:02:43
Отговор #2573

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Ми да дам още жокери тогава - автомобилът е представен бляскаво като прототип на голям европейски автосалон в края на 60-те г, но в завода в който е трябвало да се сглобява станал голям пожар, унищожил чертежите и калъпите, затова е останал в единствен екземпляр, запазен и до днес. Идеята е била подобно като при Опел ГТ колата да бъде умалено подобие на Форд ГТ40, затова вратите, челното стъкло и др. елементи много наподобяват този модел. Марката преди това не е произвеждала коли, но навремето е била известен производител на резервни части за спортни коли. Едва в началото на 70-те успява да излезе на пазара със сериен модел на малък шестколесен всъдеход. Май доста подробни жокери дадох?  ;)

Аз съм убеден, че колата е от Великобритания, но определено и мен ме поизпоти ...
Отначало си мислех, че е някоя Lola, но ясно личи от носа на колата, че името е с 5 букви ... видимото сходство с GT40 е очеизвадно, което също подчертава британският полъх, но наистина не се сещам какво е това.

Октомври 17, 2015, 18:57:09
Отговор #2574

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ми да дам още жокери тогава - автомобилът е представен бляскаво като прототип на голям европейски автосалон в края на 60-те г, но в завода в който е трябвало да се сглобява станал голям пожар, унищожил чертежите и калъпите, затова е останал в единствен екземпляр, запазен и до днес. Идеята е била подобно като при Опел ГТ колата да бъде умалено подобие на Форд ГТ40, затова вратите, челното стъкло и др. елементи много наподобяват този модел. Марката преди това не е произвеждала коли, но навремето е била известен производител на резервни части за спортни коли. Едва в началото на 70-те успява да излезе на пазара със сериен модел на малък шестколесен всъдеход. Май доста подробни жокери дадох?  ;)

1967 Artes Campeador

Октомври 17, 2015, 23:02:32
Отговор #2575

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Гледам, че загадката май е позната?
Пускам нещо от бъдещето:

Октомври 17, 2015, 23:08:23
Отговор #2576

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Алекс, интересен поглед  :)
Излиза обаче бързо на десен бутон - гигиенизирущие машиньi ПУ 7 на базата на ГАЗ-ММ .
По-интересна е годината на снимката - 1938 . Братушките са мислили сериозно за механизирането на голяма част от живосиловите дейности.
Ние още метем улиците с циганки  >:D >:D 

Октомври 19, 2015, 10:47:53
Отговор #2577

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Аз съм убеден, че колата е от Великобритания, но определено и мен ме поизпоти ...
Отначало си мислех, че е някоя Lola, но ясно личи от носа на колата, че името е с 5 букви ... видимото сходство с GT40 е очеизвадно, което също подчертава британският полъх, но наистина не се сещам какво е това.
Признавам и аз не бях чувал доскоро за тази марка, всъщност попаднах съвсем случайно, докато си търсех интересни бегачки за играта GT Legends :) Някои може да ме обвинят, че пак пускам кола, произведена само в единична бройка, но все пак по-късно фирмата е имала и модел в серийно производство: https://es.wikipedia.org/wiki/Art%C3%A9s_Gato_Mont%C3%A9s
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 19, 2015, 11:23:16
Отговор #2578

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Някои може да ме обвинят, че пак пускам кола, произведена само в единична бройка...

Аз те обвинявам само в това, че ми причини огромна загуба на време, докато открия отговора :winktongue: . Но пък в крайна сметка така темата е много по-интересна!

Октомври 19, 2015, 12:37:18
Отговор #2579

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Отново нещо екзотично и в малък тираж  ;D