Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1179997 пъти)

0 Потребители и 29 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 08, 2015, 14:30:24
Отговор #2620

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
На 99,99% съм убеден, че това е Tatra 603, от късните версии с лайстна по цялата линия на купето.

Вече можеш да си сигурен на 100%. Браво! :)
а жокера щеше да е, че автомобила е чешки. Поздрави.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Ноември 08, 2015, 14:33:27
Отговор #2621

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Тази би трябвало да е Hillman Minx. Има ги под други марки, например Sunbeam, но да речем, че тази е Hillman.



Ноември 08, 2015, 18:03:14
Отговор #2622

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Капацитет сте колеги.  8))

Ето тук, кой ще познае максимум брой автомобили ...


Ноември 08, 2015, 20:41:39
Отговор #2623

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Тази би трябвало да е Hillman Minx. Има ги под други марки, например Sunbeam, но да речем, че тази е Hillman.



Не е.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Ноември 08, 2015, 22:02:40
Отговор #2624

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ако не е Хилман, Сънбийм или Сингер Газела /последният обаче е обаче с различна маска с правоъгълни фарове/, тогава остава да е иранският лицензен дериват Пайкан на Iran Khord, дето навремето правеше също автобуси Мерцедес, срещани и у нас
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 08, 2015, 22:44:15
Отговор #2625

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Не е.

Колега, на кое казваш, че не е ... за Hillman Minx или Sunbeam Minx??? Като и двете са коли "близнаци", но в различните нива са под различен бранд.

Колегата rsk е напълно прав, ето го и доказателството за отговора му:
http://en.autowp.ru/twins/group1133/

Ноември 09, 2015, 11:19:26
Отговор #2626

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
A eто го и иранският близнак Paykan:
https://www.flickr.com/photos/zappadong/11170018005

Прав е Данчо, че само по външен вид ако не се вижда емблемата няма как да се различат. Още помня от детството си туристическите автобуси Мерцедес на Балкантурист, които се различаваха от оригинала само по добавения надпис Iran National и характерната емблема с колесница:


p.s. ако считаме загадката за приключена, да пусна следващата - надявам се по-лесна в смисъл поне не e толкова дву/три/смислена :)
« Последна редакция: Ноември 09, 2015, 12:28:17 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 09, 2015, 13:18:47
Отговор #2627

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Вероятно става дума за иранския вариант Paykan, ако съдим по обстановката около колата. Да си призная честно - аз не знаех за него.

Преди последната загадка, Тони е пуснал една картичка, нека не я пропускаме, интересна е ;)

... колекционерите на дъвки Би-биб знаят...

Горният цитат е по повод на последната питанка, но този път ако Митака беше дал жокер, щеше да напише, че колекционерите на картинки от дъвки Turbo би трябвало да познаят загадката му ::)

Ноември 09, 2015, 15:32:49
Отговор #2628

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Явно знаеш отговора, но да видим дали и други ще се сетят. Нарочно съм подбрал снимка в съвсем различен ракурс от тази на дъвката Турбо ;) Мога да дам и още жокери, но засега май този стига...

И да се пробвам по снимката на Тони - изброявам отляво надясно: зелена Симка Аронд, бял Форд Таунус 12м, зад него колкото и невероятно ми се струва син Москич 403/или407/, а зад него вероятно св. зеленото е Рено 4, доста по-назад една тъмносиня муцуна ми прилича на Морис Майнър /може би/. От другата страна на палмите: тъмно син Бенц Мече, бял Студебейкър Командер с тъмния таван, сива Костенурка Овал, бяло Рено Дофин... за по-далечните за съжаление вече не ми достига диоптъра :shy:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 09, 2015, 16:21:26
Отговор #2629

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... И да се пробвам по снимката на Тони...

Митак, аз мисля, че си написал повечето коли, но имаме и малко разминаване - например отляво си мисля, че има три Simca - зелената и синята са един модел, а бялата пак е Aronde, но малко по-нова, с решетка отпред. Вдясно, пред мечето според мен е Vauxhall - Cresta или Velox. Добавям още един Dauphine към сметката - в движение, към хотел Негреско и вероятно Citroen ID/DS зад мъжа с бялата риза.
На картинки Ница изглежда приятно място. На живо  не знам как е, ще ми се да разбера някой ден...