Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1179874 пъти)

0 Потребители и 37 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 29, 2015, 01:15:22
Отговор #2820

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Верен отговор.Остава само да се каже и модела.





Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Декември 30, 2015, 10:52:34
Отговор #2821

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Моделът е AL от 1927г., от който са запазени по-малко от 10 бр. т.е доста ценен. Тази бройка конкрерно наистина се оказва поръчкова за индийски махараджа, затова вероятно липсва статуетката в/у предната решетка. http://spidercars.net/time-machines-part-1/
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 30, 2015, 17:22:46
Отговор #2822

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Еваларка!
 
Дай сега твоя загадка!
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Декември 30, 2015, 23:16:44
Отговор #2823

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ок, за да не е прекалесно лесно, познайте марката на фургончето по негово умалено моделче:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 30, 2015, 23:41:14
Отговор #2824

Неактивен macho007

  • Публикации: 140
Ок, за да не е прекалесно лесно, познайте марката на фургончето по негово умалено моделче:


Trojan Van :) Производител на моделчето Dinky toys, Англия.
Между другото, същата фирма има много готини модели на американски коли. Произвеждани са в годините, когато истинските са били нови. Ето няколко снимки на скромната ми колекцийка:  :P





« Последна редакция: Декември 30, 2015, 23:49:18 от macho007 »

Декември 31, 2015, 02:03:13
Отговор #2825

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Добре, хайде нещо не много сложно и от мен ...


Декември 31, 2015, 07:22:20
Отговор #2826

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Hyundai Grandeur от 86-а . Излиза в търсачката.

Ето нещо и от мен . Малко по-сложно  ;)

« Последна редакция: Декември 31, 2015, 07:41:42 от hydrometalique »

Декември 31, 2015, 10:22:56
Отговор #2827

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Hyundai Grandeur от 86-а . Излиза в търсачката.

Ето нещо и от мен . Малко по-сложно  ;)



Да, мерси че все пак си призна от къде си я познал ;)

Иначе твоята загадка е доста добра и наистина сложна и подвеждаща. Приликата с една друга марка от друга държава е поразителна и ме подведе в началото. Но разликата е в решетката и издутите извън купето калници, спрямо онази по-лесната предполагаема марка.
Ще се въздържа да казвам отговора за да не развалям интересното още в началото  ^-^

Декември 31, 2015, 11:21:12
Отговор #2828

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Ха, едва ли някой , освен гений, ще каже че не гледа нетя в загадките. Аз затова и не се включвам често, просто е безинтересно.
За съжаление, това което съм постнал и аз излиза в нетя.
Въпреки това, за който трудно се ориентира , едно жокерче - единствен екземпляр в света  ;)

Декември 31, 2015, 14:16:28
Отговор #2829

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Ха, едва ли някой , освен гений, ще каже че не гледа нетя в загадките. Аз затова и не се включвам често, просто е безинтересно.
За съжаление, това което съм постнал и аз излиза в нетя.
Въпреки това, за който трудно се ориентира , едно жокерче - единствен екземпляр в света  ;)

Аз признавам си единици пъти само съм гледал за нещо или след като е отгатното за да сверя информацията. Принципно съм ретро фен от малък, в частност закърмен с италинските неща и от както имам компютър си имам папка с класьор по държави, марки и подпапки по десетилетия, в които съм си събирал огромна информация за всичко от Европа основно и по-отскоро от Япония и останалият свят. Отделно постоянно се ровя в разни сайтове и портали ... така си проверявам дадена загадка, ако не я знам на 100%, но по някакви белези ми прилича на даден производител или дизайнерска фирма ... ;) Но съм убеден, че малцина са толкова "болни мозъци" като мен и вероятно ползват непозволени жокери  ;D
А и идеята не е кой първи да познае, а да я познае по честен начин, а не чрез гугъл изображения и да се пишем, че знаем много. Плюс това тук е доста образователно, включително и за мен. Сега например не знаех, че този ******* е в един единствен якземпляр в света :)