Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1180371 пъти)

0 Потребители и 18 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 31, 2015, 15:40:29
Отговор #2830

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
На снимката се вижда емблемата на Ситроен, който е заобиколен от други Ситроени, а качващият загадката има Ситроен.
   Надявам се че не е спам това.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Декември 31, 2015, 17:14:30
Отговор #2831

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Колата в основата си очевадно е Траксион аван 11СV /кабрио/ с добавени раздути калници и решетка. Намерих го и аз в нета, но няма да пиша точното име на модела, понеже така или иначе едва ли аз или някой друг ще го запомним. Удиви ме обаче в същия сайт колко много тунинг доработки е имало на база този модел /къде сполучливи, къде не толкова/... някои дори са с напълно променена каросерия и е доста трудно от пръв поглед да се разпознае оригиналната база. http://camac.forumactif.fr/t3425p60-presentation-des-differentes-carrosseries-traction
« Последна редакция: Декември 31, 2015, 17:17:23 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 02, 2016, 16:13:19
Отговор #2832

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Благодаря на отговорилите, особено на Митко, понеже коментарът е наистина градивен.
Интересното в тези загадки е наистина да се разкрие многообразието на един и същи модел, в случая Ситроен Траксион 11. Конкретният модел е практически неразпознаваем, ако човек не ползва жокер-нет, поради особеното отдалечаване от първообраза. Другото интересно е, че много от тези разработки са фабрични или по поръчка от клиенти.

На снимката се вижда емблемата на Ситроен, който е заобиколен от други Ситроени, а качващият загадката има Ситроен.

 ;D Това на практика не е отговор - в повече от стогодишната история на марката модели бол ...

Януари 03, 2016, 23:30:22
Отговор #2833

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Тъй като Кранкенщайн не качва, продължавам аз:
Марка, модел и името на цвета - носи това на столицата на Венецуела.



Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Януари 04, 2016, 01:21:43
Отговор #2834

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Тъй като Кранкенщайн не качва, продължавам аз:
Марка, модел и името на цвета - носи това на столицата на Венецуела.



Sunbeam Avenger ... столицата на Венецуела не я знам и не ми се търси из нета ;)

Януари 04, 2016, 19:21:52
Отговор #2835

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Сънбийм е основата.Ако разберете защо е такъв цвета, ще можете да кажете още доста неща.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Януари 04, 2016, 19:29:43
Отговор #2836

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Каракас е столицата.  :)

Януари 04, 2016, 22:40:14
Отговор #2837

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Със същия успех може да е Крайслер, Плимът Крикет или Хилмън Ероу... а от нета ми изскочи, че последният е сглобяван и във Венецуела https://www.flickr.com/photos/61968032@N05/6888958948
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 05, 2016, 22:50:14
Отговор #2838

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
   Това е Авенджър Алпин,произведен 1975г.Цвета е Каракаско Оранжево,който се е предлагал за Нова Зеландия.В номенклатурата на Сънбийм такъв цвят няма.Най-близо до него е Пушена Канела, но е друг.
   По онова време компания, на име Тод Моторс е внасяла на части Авенджъра от Великобритания,доокомплектовала го е с части от Нова Зеландия и го е продавала само там.В Австралия не е предлаган.
   За разлика от Сънбийм-а, всички мерни единици са в милиметри, не в дюймове, инчове и т.н.
  Също така, за разлика от Сънбийм, има изменения в интериора, таблото, фаровете и други, които го отличават от оригинала.
   По-късно Тод Моторс става част от Митсубиши и внася тази марка в Нова Зеландия.
   Разбира се , това са подробности, които не може да ги знаем на Балканите, затова приемам всички отговори за верни.
   Заключаваме, че това е променен Сънбийм, дериват на марката за Нова Зеландия.






  Нова загадка:Марка и модел.

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Януари 06, 2016, 01:28:00
Отговор #2839

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
   Това е Авенджър Алпин,произведен 1975г.Цвета е Каракаско Оранжево,който се е предлагал за Нова Зеландия.В номенклатурата на Сънбийм такъв цвят няма.Най-близо до него е Пушена Канела, но е друг.
   По онова време компания, на име Тод Моторс е внасяла на части Авенджъра от Великобритания,доокомплектовала го е с части от Нова Зеландия и го е продавала само там.В Австралия не е предлаган.
   За разлика от Сънбийм-а, всички мерни единици са в милиметри, не в дюймове, инчове и т.н.
  Също така, за разлика от Сънбийм, има изменения в интериора, таблото, фаровете и други, които го отличават от оригинала.
   По-късно Тод Моторс става част от Митсубиши и внася тази марка в Нова Зеландия.
   Разбира се , това са подробности, които не може да ги знаем на Балканите, затова приемам всички отговори за верни.
   Заключаваме, че това е променен Сънбийм, дериват на марката за Нова Зеландия.

Е да де ... в крайна сметка като изключим всички пикантни подробности, това си е Сънбийм Авенджър Алпин ;)

А тази новата загадка е Eagle Speedster от 2011г. Съвременна реплика на Jaguar E-type Cabriolet, а през 2013г. вадят реплика на E-type Coupe, под името Eagle Low Drag GT