Автомобили > Шведски автомобили

1993 Saab 900 Convertible Turbo

<< < (14/14)

baiivan:
Те са май хидравлични двата странични тампона. И според мен турбината особено с тоя вроден лаг и експлозивността й със сигирност ги е смазала.

dido1903:
Пролет 2019 - Калояново  :) Страхотен автомобил.









baiivan:
Привет колеги. От доста време не съм писал , но не бях карал колата. През 2019 нещо се прецака и все нямах време за нея. Проблемът й беше ,че започна да губи обороти, и да се форсира сама на място, на светофарите гаснеше... Търсих вакуум лийкс , пръсках спрейове и ... нищо не можах да открия. Купих й един нов стъпков мотор, но и това не оправи нещата. И ... така като имах по малко време през цялата минала година , смених и дебитомер, но не помогна. На 5ти юни имаше парад в Русе и на 4ти я  закарах на работа в Скания Русе и я оставих на колегите да я оправят след работа , за да мога да я заведа на прарада на следващия ден. Благодарение на колегата Стилиян, който дори не е механик проблемът беше установен. по-скоро проблемите де. Беше се извадил един маркуч от разтоварващия клапан на турбото в комбинация с дефектен нов стъпков мотор. КАто загрее двигателя и не затваряше  байпаса на дросела и пускаше още въздух и за това са били високите обороти. Гасненето заради маркуча... Уж прости неща ама... така като се случи една година не я карах колата.
Стъпковия мотор беше марка Мeyle...Имайте предвид, че може и нова дефектна част да ви хвърли в девета глуха.



baiivan:


За съжанелие не можах да дойда на класик кар излета , но пък се разходих с жената и сааба до северното черноморие. :)

Speeder:
Тази година май раздвижваш без таван?

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия