Автор Тема: Renault 25 Baccara 1991 - с потенциал за класика  (Прочетена 26207 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 22, 2011, 01:35:15
Отговор #30

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
и праговете са за смяна ,но това ще бъде малко по натам,след това и сложих и нови джанти,ето и снимки

Септември 22, 2011, 01:44:49
Отговор #31

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
тези дни се заех и с двигатела,ще боядиша капаците на главите,и колекторите,днес ги шприцнах,ще пусна снимки

Септември 22, 2011, 02:05:26
Отговор #32

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Браво , страхотен автомобил ....ЯКА РАБОТА ..снимките ,всичко е ПЕРФЕКТНО  ;) :D :D
Centrum Transaxle

Септември 23, 2011, 23:19:12
Отговор #33

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Даже има и оригинални книжки!
Много ми харесва , а и новите джанти са достатъчно остри за да си паснат с този кораб от бъдещето.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 24, 2011, 00:32:14
Отговор #34

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Тоя мотор го има и във Волво, и в Пежо.  Така-нареченото PRV, 160 к.с. от 2,8, като този неговия го има в Пежо 505. Супер еластичен 6-так с много рязък темперамент и....шумен агрегат. Подлежи на турбиниране, защо не ? Нали няма да се кара на повече от 0,8 бара ? А, кубатура 2800 на 6 цилиндъра, под бууст на 0,8 бара си е доста внушителна машина, която откача още от най-ниските обороти, ако се изчисли и настрои да е така, колега. На 1 бар,  тоя мотор развива без страхове и разпадане 250+ конски сили и въртящ момент над 350+++ Н.м. Това искам да кажа. Ама, понеже има по 2 клапана на цилиндър (главно това) идва момент, при който колкото да му увеличаваш бууста - мощността, обаче НЕ расте. А, започва да тъпче въртящ момент. И да чупи каквото френско му попадне зад себе си - кожуси на скоростна кутия, карета, тампони на двигател, първични валове на кутия, междинен вал на кутия и прочие. Троши се. Чупени са много пъти, пробвано е - Пежото не държи, само кардана му остава здрав. За във Рено, не знам. Волвото може повече да му държат карантиите на големи моменти. Не знам.  Та, за моженето - може и със оригиналната карантия и без пръскалките. При такива налягания, да речем 0,4-0,8 и обороти до 5700-5800,  ще изкара още 500 000 км. , без да падне хонинга от цилиндъра.  :))  Френско, нали ?   

Невъзможността е в друго.   За да се направи, значи трябва си цялостна ревизия за да бъде както трябва. Не пречи директно да се разреди на степен 8,0, изменят обтегачите на веригите и да го напееееериш гордо. Тогава ще му събираш карантията на малки стружчици от картера и отлепваш изпляскали лагери от коляновия вал. Та, като се ревизира и подменят сигурно доста неща вътре - идва скъпо. Другата част- да му търсиш турбини - още скъпо. Да му правиш и смяташ колектори - още. Електроника да му търсиш, инжектори да му намериш и после да се събере тая машина, а и да се мапне кадърно - отиваш май на цяла 25-ца Турбо оригинал. Която да си направиш.

Този, който си мисли, че ще намери оригинален мотор от Рено 25 Турбо и ще го подкара без да го отваря - рискува да прави двойна работа.  Да го дочупи тотално и след това да го сваля пак. O:-) Това чудо и да се намери цяло, за да бъде мотор на който да се разчита - трябва да се ревизира цялостно и се прави целия. Не съм Ванга, но от сега твърдя, че какъвто и мотор да вземете от 25 Турбо, задължително ще иска биелни/основни лагери и отчайващо нужда от шлайф на елипсовидни шийки, биелни и основни. Гарнитури и разни други такива части за него, ама от хубавите, които струват като за Мерцедес V12. И кой да го събере, но не и тепърва да се учи точно тия мотори как се правят. Не е BMW, не е Алфа Ромео, нито какъвто и да било смислен двигател, а крива работа. Такава - V и френска.

 


« Последна редакция: Септември 24, 2011, 00:36:37 от Тодор Живков »

Септември 25, 2011, 20:53:43
Отговор #35

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
еее, не е чак толкова трагичен моторът, има голям потенциал.
Мисля, че и прословутото битурбо на Сафран е PRV.

Ето едно клипче със стоково Сафранче
&feature=related

Неслучайно и във Формула 1 , и във WRC френската домимнанта е забележителна  ;)

Септември 26, 2011, 00:17:02
Отговор #36

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
О, да, не оспорвам че няма потенциал. Ама, трябва да си реши човек. :) Знаеш, че турбиниране на атмосферка не е евтина работа. А, да възстанови оригинален такъв мотор може да дойде и по-евтино. От алуминий с ризи не мисля, че може да се изкара това, което теоритично позволява агрегатът като база. Може и да стигнеш до положение близо до максимума, но това нещо  - няма да може да се кара на макс. . Това, че е V-6 му е в полза. Къс блок, къси глави - и 105 градуса да вдигне, никакъв проблем, нищо. Конкретно този.  25-ца или Сафран със 250-300 к.с., ами не е нещо особено. Вярно, върви впечатляващо, но пак не стигат да е както трябва. Голям кораб е, тежи и колкото сила да види, пак ще е скала. За всекидневна кола, стигат, но пак........може да е още по-добре.  Да се прави някое такова Волво е чудесна идея. Въпреки, че при еднакви мощности, Реното ще го надвървява доста.  :))

Октомври 03, 2011, 01:30:08
Отговор #37

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
колега Живков,като подкарах този автомобил за периода от 2 месеца,изпитах голямо удоволствие от шофирането му,от начина на варвене и работата на двигателя,това което бях писал за турбиниране го забравих след като видях че колата си варви доста добре,има голямо ускорение и двигателя и работи добре.За мен това варвене е достатъчно,а и освен това нее спортен автомобил.харесва ми и я оставям така в оригиналния си вид :),друг е въпроса с черната баккара за която мисля да търся донор за двигател,и която ще бъде преправена,и да не намеря двигател с турбо,ще търся нещо с голяма кубатура,надявам се скоро да кача снимки с нея,а относно това за турбинирането не един двигател си напълно прав,какви главоболия са това ;)и prv двигателите

Октомври 03, 2011, 01:35:24
Отговор #38

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
опитах малко да освежа двигателя,но още има какво да се желае,другото малко по натам

Октомври 03, 2011, 09:28:23
Отговор #39

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Супер става, продължавай с ръждивите куки на капака Ö=
Има и някое и друго болтче.

Иначе, ако ти се занимава, маркучите лъсват много добре когато ги напръскаш със спрей за табло и избършеш с гъбичка.
Тогава вече ще лъсне всичко :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"