Общи форуми > Общи приказки

Бракуване и пускане в движение на автомобили

<< < (2/121) > >>

dyankog:
Докато автомобила е бракуван, на нотариус не се ходи. Сядате на една пейка със стария собственик /този по стария талон/ и си пишете един договор за покупко-продажба на автомобил. И после по другите процедури - Технотест, КАТ, застраховател. Застраховката се прави по рама и двигател, после след регистрация се връщаш при застрахователя и дописвате рег. №.

Speeder:
В Пловдив Техностест на Алфа Ромео Жулиета 2.0 струва 160 лева без никакви рушвети.
Обърнали са внимание на светлини, колани, номера на ДВГ и рама за спирачки не съм 100% сигурен.
До колкото разбрах чакането е повече.

dido1903:

--- Цитат на: dyankog в Януари 31, 2011, 07:21:19 ---Докато автомобила е бракуван, на нотариус не се ходи. Сядате на една пейка със стария собственик /този по стария талон/ и си пишете един договор за покупко-продажба на автомобил.
--- Край на цитат ---
Колега не съм съгласен с тебе.
Този договор,който трябва да се напише "на една пейка със стария собственик" - ето това всъщност се прави при нотариуса. Нотариусът на практика изповядва и озаконява сделката. Защо е договор ако не е официално скрепен пред официално лице - т.е. нотариус?
Или греша нещо?

DMC:
И аз мисля, че ще трябва нотариус, поне така ми казаха още няколко човека. Но общо взето ми стана ясно, че няма да трябват граждански, данъци и т.н. В сряда ще опиша оконачателно какво се е случило и ще пусна снимки на 'новата' баба. Поздрави!

iotoff:
В закона пише че бракувано мпс може да се прехвърли без нотариус. На практика обаче е невъзможно, защото служителите в кат ги е страх да не стане някаква далавера. Последния път когато отидох с такъв договор(написан на ръка) ме накараха да доведа и стария собственик в кат - " за да го видим".
така че по-добре си направи официален договор, за да нямаш ядове.

п.п. нещо не мога да намеря в кой закон го пишеше това, но като го намеря ще го постна тук.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия